Wznowienie ubezpieczenia OC+AC w kolejnym roku (ProCeed GT FL)

forum użytkowników modelu ProCeed
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Wznowienie ubezpieczenia OC+AC w kolejnym roku (ProCeed GT FL)

Post autor: Roman1100 »

Szanowni Forumowicze,

wielu z Was cieszy się swoimi autami już ponad rok. Mam pytanie: jaką wartość auta (sumę gwarancyjną) przyjęły TU w kalkulacji polisy na kolejne 12 miesięcy? Domyślam się, że wyposażenie dodatkowe auta (u mnie brak jedynie panoramy) nie jest brane pod uwagę przy wycenie EUROTAX (Info-Ekspert, itd.), ale czy 117 600 PLN - taką przedstawiła mi zarówno Hestia, jak i PZU w ramach pakietów dilerskich - za ProCeed GT MY'22 (pierwsza rejestracja 27.12.2021, przebieg 18.5 kkm) nie wydaje się Wam kwotą sztucznie zaniżoną? A propos ceny rynkowej, to w tej cenie można by kupić co najwyżej auto lekko uszkodzone.

Mam jeszcze chwile na podjęcie decyzji, wiec jest czas na małą sondę, z jaką ofertą Wy się spotkaliście.

Serdecznie pozdrawiam!
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wznowienie ubezpieczenia OC+AC w kolejnym roku (ProCeed GT FL)

Post autor: Mifamis »

W przypadku nabycia nowego samochodu, towarzystwo nie bierze pod uwagę jego cenę katalogową, ale cenę z faktury zakupowej. Może te towarzystwa kalkuluję cenę w oparciu o twoją fakturę zakupową i odliczają ubytek wartości rocznego auta (np 10%). A obecnie jak widać cena na rynku wtórnym często jest wyższa od ceny zakupu. Np obecna cena katalogowa auta, które będę odbierał to 134 400, a na fakturze 119 300. Czyli ubezpieczenie będzie do poziomu 119 300 i nawet GAP-u nie ma co brać.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Wznowienie ubezpieczenia OC+AC w kolejnym roku (ProCeed GT FL)

Post autor: goldenguti »

Roman1100 pisze: 01 gru 2022, 11:52 Szanowni Forumowicze,

wielu z Was cieszy się swoimi autami już ponad rok. Mam pytanie: jaką wartość auta (sumę gwarancyjną) przyjęły TU w kalkulacji polisy na kolejne 12 miesięcy? Domyślam się, że wyposażenie dodatkowe auta (u mnie brak jedynie panoramy) nie jest brane pod uwagę przy wycenie EUROTAX (Info-Ekspert, itd.), ale czy 117 600 PLN - taką przedstawiła mi zarówno Hestia, jak i PZU w ramach pakietów dilerskich - za ProCeed GT MY'22 (pierwsza rejestracja 27.12.2021, przebieg 18.5 kkm) nie wydaje się Wam kwotą sztucznie zaniżoną? A propos ceny rynkowej, to w tej cenie można by kupić co najwyżej auto lekko uszkodzone.

Mam jeszcze chwile na podjęcie decyzji, wiec jest czas na małą sondę, z jaką ofertą Wy się spotkaliście.

Serdecznie pozdrawiam!
Zaniżają i to sporo, u mnie jest chyba 105k przy full opcji gt line z mhev (bez panoramy też) + cena OC/AC totalnie z dupy, we wrześniu mogę wykupić auto także to jak najszybciej robię i się z nimi żegnam, najprawdopodobniej po 2 latach dostanę większą wartość auta niż u nich po roku :roll:
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Wznowienie ubezpieczenia OC+AC w kolejnym roku (ProCeed GT FL)

Post autor: Roman1100 »

Mifamis pisze: 01 gru 2022, 15:16 W przypadku nabycia nowego samochodu, towarzystwo nie bierze pod uwagę jego cenę katalogową, ale cenę z faktury zakupowej.
Dodam tylko, że auto zostało kupione na osobę prywatną. Cena na fakturze to cena katalogowa - 5% rabatu.

Sporo wpisów w wątku viewtopic.php?t=8933 sugeruje raczej wzrost wartości auta (na potrzeby wyceny polisy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”