Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

forum użytkowników Kia Stinger
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: axeramm »

greggoor pisze: 23 lut 2023, 21:48 heja, no u mnie sie cos pojawiło ale tak średnio to wyglada jak narazie.
Zrobilem traske +-100km i nie potrafiło pobrać zawartosci a po nocy w garazu wydaje mi sie że probuje pobierac od nowa.
Takze chyba po usb bedzie szybciej. :o
U mnie to trochę inaczej wygląda, nie miałem zainstalowanej ostatniej aktualizacji z grudnia, czyli 221223 (nie widziałem takiej potrzeby i chciałem sprawdzić czy OTA zadziała). W środę zauważyłem pobieranie aktualizacji, taki stan utrzymywał się długo (samochód na postoju, ekran zostawiłem włączony, ale i tak się wyłączył po czasie, samochód sobie pobierał dane "w tle")
stinger_ota.jpg
stinger_ota.jpg (62.33 KiB) Przejrzano 2450 razy
Dziś była już dostępna opcja instalacji
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: greggoor »

dzieki za info, dam znac za jakis czas czy u mnie sie ruszylo.
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Daniel112 »

axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: axeramm »

Jest nowa aktualizacja, ale dotyczy ładowarek EV i stacji benzynowych w nawigacji
https://update.kia.com/EU/E1/updateNoticeView/dNh7lW
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Lunar GT »

axeramm pisze: 14 cze 2023, 15:07 ale dotyczy ładowarek EV i stacji benzynowych w nawigacji
Nie, dotyczy głównie nowej mapy.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: GeRRaD »

Cześć - czy ktoś próbował instalować update do przedlifta - u mnie pokazuje że wersja mapy jest analogiczna do zainstalowanej - ergo update do polifta ?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: shider »

GeRRaD pisze: 16 cze 2023, 08:33 Cześć - czy ktoś próbował instalować update do przedlifta - u mnie pokazuje że wersja mapy jest analogiczna do zainstalowanej - ergo update do polifta ?
Jeżeli mówisz o MY19 lub starszym, z małą nawigacją to w nim mapy są na karcie SD. Jeśli zaktualizwałeś kartę z użyciem Navigation Updater'a to masz na niej najnowsze mapy z czerwca 2023 i takie od razu się wyświetlą w aucie. Nie ma dla Ciebie aktualizacji oprogramowania i w aucie nic więcej nie aktualizujesz - wystarczy aktualizacja karty.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: GeRRaD »

No właśnie po aktualizacji danych na SD - przy klikaniu przycinku update w aucie pojawia się komunikat że dane są takie same (czy zainstalować ponownie), więc IMO nic się nie zmienia - a ostatni update robiłem po grudniowej aktualizacji nie teraz :(
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: shider »

GeRRaD pisze: 16 cze 2023, 16:03 No właśnie po aktualizacji danych na SD - przy klikaniu przycinku update w aucie pojawia się komunikat że dane są takie same (czy zainstalować ponownie), więc IMO nic się nie zmienia - a ostatni update robiłem po grudniowej aktualizacji nie teraz :(
Dane są takie same ponieważ nie ma dla Twojego auta aktualizacji oprogramowania infotainment. Mapa czytana jest bezpośrednio z karty SD i nie jest aktualizowana w systemie infotainment. Skoro zaktualizowałeś mapę (i aplikację nawigacji) na karcie SD z użyciem Navigation Updatera to system od razu ją widzi w najnowszej czerwcowej wersji. Jak wyciagniesz kartę SD to nawigacja przestanie całkowicie działać.

Podsumowując masz nową zaktualizowaną mapę z czerwca 2023 bo ją wgrałeś na kartę, a oprogramowanie infotainment masz z grudnia bo nowszego dla Twojego auta nie ma. Klikanie update nic nie wniesie i nic nie potwierdzi bo dla aut z kartą SD dotyczy tylko infotainment a nie mapy i nawigacji.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: GeRRaD »

Teraz rozumiem - dziękuję ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”