Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

forum użytkowników Kia Stinger
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Lunar GT »

Wątpliwości masz całkiem logiczne, rozwiązania do nich również a jak będzie to czas pokaże bo do tej pory nikt się nie pochwalił aktualizacją OTA. Prawdopodobnie Ci co aktualizacje przygotowawcze zrobili to tę która powinna już być OTA również zrobili z pena bo to jest dla nich błahostka, inni nie są w temacie i może tylko Ty czekasz na OTA która nie wiadomo czy już funkcjonuje skoro nawet z odczytem licznika w nie potrafią sobie poradzić.
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: kasztaniak »

Lunar GT pisze: 07 sty 2023, 20:18 Wątpliwości masz całkiem logiczne, rozwiązania do nich również a jak będzie to czas pokaże bo do tej pory nikt się nie pochwalił aktualizacją OTA. Prawdopodobnie Ci co aktualizacje przygotowawcze zrobili to tę która powinna już być OTA również zrobili z pena bo to jest dla nich błahostka, inni nie są w temacie i może tylko Ty czekasz na OTA która nie wiadomo czy już funkcjonuje skoro nawet z odczytem licznika w nie potrafią sobie poradzić.
ja też czekam na OTA ;)
bawiłem się z poprzednią aktualizacją która wprowadziła OTA i teraz stwierdziłem że nie będę babrał z pendrive skoro mam OTA. Niestety żadnej informacji ani aktualizacji mimo kilku dłuższych tras.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Lunar GT »

kasztaniak pisze: 09 sty 2023, 17:06 ja też czekam na OTA ;)
No to może się doczekasz, tylko nie wiadomo kiedy.
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: kasztaniak »

Lunar GT pisze: 09 sty 2023, 17:17
kasztaniak pisze: 09 sty 2023, 17:06 ja też czekam na OTA ;)
No to może się doczekasz, tylko nie wiadomo kiedy.
z tego co widziałem to w grudniowej aktualizacji weszły tylko nowe mapy, na nich mi nie zależy więc mogę czekać, jak wejdzie coś ciekawszego to sięgnę po pendrive ;)
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

kasztaniak pisze: 09 sty 2023, 17:35 ja też czekam na OTA ;)
No to czekamy, mi też się nie pali, nie lubię też jak mi się coś obiecuje, a potem tego nie ma. Nie chcę też się bujać z usb... Cisnę KIA, żeby otrzymać odpowiedzi na pytania techniczne. Póki co idą w zaparte, że OTA jest, działa i trzeba czekać na swoją kolej, żeby auto ją dostało. Jak się dowiem czegoś więcej, będę dawał znać.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

Tragedia z nimi, obiecali OTA, nie ma i niewiadomo kiedy będzie. Informacje poniżej. Także znów latanie z usb i męczarnia dla ludzi, którzy nie używają Windowsa ani mac os.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że na chwilę obecną aktualizacja OTA została udostępniona wyłącznie dla modelu Kia EV6. Kia Polska nie zna daty wprowadzenia przedmiotowej aktualizacji dla innych modeli.

Ad.1. Informujemy, że rozmiar plików będzie różny w zależności od zawartości danej aktualizacji. W przybliżeniu pliki będą zajmowały około 5 GB pamięci.

Ad.2. Proces aktualizacji dostępny jest do akceptacji jej rozpoczęcia przy uruchomionym silniku, po akceptacji użytkownika pojazdu na aktualizacji proces rozpocznie się i będzie przebiegał w tle.

Ad.3. Wyłączenie pojazdu może wiązać się z zatrzymaniem pobierania zawartości aktualizacji. Po ponownym uruchomieniu silnika, jednostka główna pobiera brakującą zawartość.

Ad.4. Po pobraniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu silnika pojawi się komunikat o zawartości pobranego pliku, taka informacja wraz z potwierdzeniem ukończenia procesu pojawi się również w aplikacji Kia Connect.

Ad.5. Cały proces aktualizacji odbywa się w tle, dlatego też użytkownik pojazdu może korzystać z wszystkich funkcji dostępnych w jednostce multimedialnej.

Należy jednak pamiętać, że aby zapewnić stabilną aktualizację, należy usunąć wszystkie podłączone nośniki USB przed rozpoczęciem aktualizacji. Z racji tego nie zaleca się korzystania z Android Auto w pojeździe, dodatkowo informujemy, że Android Auto nie jest oprogramowaniem jednostki multimedialnej, aplikacja dostarczana jest przez firmę Google,

Ad.6. Podczas aktualizacji można korzystać z nawigacji i innych funkcji dostępnych w jednostce multimedialnej podczas procesu aktualizacji OTA, ponieważ ten odbywa się w tle.

Aplikacje oraz funkcje systemu multimedialnego zintegrowane z oprogramowaniem radia będą działały bez zakłóceń. W przypadku dodatkowych aplikacji tj. Google Maps, Android Auto. Apple CarPlay, Waze etc. mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie aktualizacji OTA.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: GeRRaD »

Dobre - jest OTA, a jakby go nie było. Znam te problemy - bezpieczniej aktualizować przez Pena lub SD. Masz ściągniętą całość i tylko się instaluje - a z OTA to różnie jest (mam złe doświadczenia z innych marek) - są problemy z zasięgiem, pokazywaniem dostępności aktualizacji (raz widzi/raz nie) wznowieniem ściągania, instalacją w ruchu pojazdu itp.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

GeRRaD pisze: 18 sty 2023, 12:00 Dobre - jest OTA, a jakby go nie było. Znam te problemy - bezpieczniej aktualizować przez Pena lub SD. Masz ściągniętą całość i tylko się instaluje - a z OTA to różnie jest (mam złe doświadczenia z innych marek) - są problemy z zasięgiem, pokazywaniem dostępności aktualizacji (raz widzi/raz nie) wznowieniem ściągania, instalacją w ruchu pojazdu itp.
Tylko niech udostępnią normalne repozytorium plików do ściągnięcia przez normalny protokół typu https, a nie jakieś cuda wianki, pseudo aplikacje na Windowsa, mac os, konieczność zapewnienia masy miejsca na dysku twardym komputera itd. Wtedy bym sobie to normalnie ściągnął i zainstalował, czekając jednak zniecierpliwiony na dostępność OTA i brak konieczności biegania z usb.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: axeramm »

Jeśli ogarniasz trochę pisanie skryptów, to prawdopodobnie dałoby się to ogarnąć dla linuxa, bo znalazłem listę plików i ich źródło, np.
http://oem-euupload.map-care.com/EU_upd ... AppUpgrade

lista plików jest w tym pliku: http://oem-euupload.map-care.com/EU_upd ... Y22_EU.inf
ścieżki do plików pewnie różnią się w zależności od modelu i wersji oprogramowania

Niestety nie mam tyle czasu (i potrzeby), by stworzyć taki skrypt, ale chciałem pokazać, że jakieś możliwości są :) ewentualnie postaw sobie wirtualkę z windowsem, będzie prościej
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: greggoor »

heja, no u mnie sie cos pojawiło ale tak średnio to wyglada jak narazie.
Zrobilem traske +-100km i nie potrafiło pobrać zawartosci a po nocy w garazu wydaje mi sie że probuje pobierac od nowa.
Takze chyba po usb bedzie szybciej. :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”