Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

forum użytkowników Kia Stinger
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

Dziś zauważyłem w ustawieniach ogólnych pojazdu, gdzie się wyświetla wersja softu, że na samym dole pojawiła się opcja, żeby auto samo pobierało aktualizacje softu i automatycznie instalowało - była odznaczona, włączyłem ją, zobaczymy...

Ta opcja pojawiła się z nowym softem włączającym OTA.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: koblant »

slwkk pisze: 08 gru 2022, 15:12 Dziś zauważyłem w ustawieniach ogólnych pojazdu, gdzie się wyświetla wersja softu, że na samym dole pojawiła się opcja, żeby auto samo pobierało aktualizacje softu i automatycznie instalowało - była odznaczona, włączyłem ją, zobaczymy...

Ta opcja pojawiła się z nowym softem włączającym OTA.
Też to zauważyłem, auto 2.0 z 2018roku. Ale nie wiem jak go połączyć z internetem
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

koblant pisze: 08 gru 2022, 22:01
slwkk pisze: 08 gru 2022, 15:12 Dziś zauważyłem w ustawieniach ogólnych pojazdu, gdzie się wyświetla wersja softu, że na samym dole pojawiła się opcja, żeby auto samo pobierało aktualizacje softu i automatycznie instalowało - była odznaczona, włączyłem ją, zobaczymy...

Ta opcja pojawiła się z nowym softem włączającym OTA.
Też to zauważyłem, auto 2.0 z 2018roku. Ale nie wiem jak go połączyć z internetem
z tego co mi wiadomo OTA jest tylko dla aut KIA z 2022 oraz części z 2021.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Niko123 »

Mogli by wprowadzić :
Tryb inwidualny profilu jazdy
Zmiana koloru drogi prowadzącej do celu navigacji
Zmiana kolory/ wielkosci Hud
Samo zamykanie auta po oddaleniu sie z kluczykiem
Komendy glosowe PL

W aktualizacji z grudnia wywalili horyzont z mapy i wiecej nie widze zmian istotnych.
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: tabin »

Mi by się przydało ustawienie trybu jazdy mokro/śnieg. Jestem zaskoczony, że takiego trybu w ogóle nie ma. Za to jest eco, który nic nie daje i nikt go nie używa xD
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Niko123 »

W Eco jest inny potencjometr gazu jak w komfort, do tego w my22 tryb zeglowania czyli odlaczania skrzyni od silnika jest tylko w trybie eco ( w trybie komfort zawsze jest hamowanie silnikiem ) .
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

No dobra, trochę czasu minęło, ludzie tu robią długie trasy Stingerami - komuś poszła ta pierwsza aktualizacja OTA po zrobieniu aktualizacji wcześniejszej przez usb, która to OTA miała aktywować?
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

Jestem po trasie kilkaset km i się nie zaktualizował, nie rozumiem tego..
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: Lunar GT »

slwkk pisze: 07 sty 2023, 15:30 Jestem po trasie kilkaset km i się nie zaktualizował, nie rozumiem tego..
Co ma długość trasy do aktualizacji?
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Aktualizacja dla Stinger MY'22 - Listopad '22 - OTA

Post autor: slwkk »

Lunar GT pisze: 07 sty 2023, 15:44
slwkk pisze: 07 sty 2023, 15:30 Jestem po trasie kilkaset km i się nie zaktualizował, nie rozumiem tego..
Co ma długość trasy do aktualizacji?
Odpowiednio długo włączony ciągiem silnik, auto w zasięgu internetu (parkuję głównie w hali, gdzie zasięgu brak). Na wyłączonym silniku wątpię, żeby drenowało akumulator, aby pobierać i instalować aktualizację.

Ogólnie zero informacji gdziekolwiek jak ma to wszystko działać. Będzie pobierać kilkanaście, dziesiąt GB - czy dla OTA zrobili to tak, że np pobiera tylko zmienioną, zaktualizowaną część mapy, więc dużo mniej danych.

Czy jak robię trasę, będzie się aktualizować - to cały infotainment jest niedostępny (tak jak przy poprzednich aktualizacjach po usb) - czy będę mógł normalnie korzystać z nawigacji, które jest mi niezbędna w trasie. A może pobierze w tle i na końcu tylko szybki restart... I jedynie krótka niedostępność navi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”