Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

forum użytkowników modelu Picanto
KP_16
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:31
model samochodu: Kia Picanto 2016

Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: KP_16 »

Cześć!

Samochód nie chce mi odpalić :(

Załączam filmik:

https://streamable.com/bkkdu2

Coś tam kręci, obroty skaczą. Co może być przyczyną?

Samochód nie był odpalany 3 tygodnie. Stoi na dworze.

Nawet do mechanika nie podjadę...
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: Lunar GT »

Naładuj akumulator.
KP_16
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:31
model samochodu: Kia Picanto 2016

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: KP_16 »

Lunar GT pisze: 24 lis 2022, 17:21 Naładuj akumulator.
Mówisz, ze to akumulator? A dlaczego wszystko się świeci tak jakby "prąd" był? Wybacz, za trywialne pytania. Jestem laikiem.
marekc
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: marekc »

Akumulator w pełni sprawny, kręci rozrusznikiem normalnie. Niestety, trzeba podłączyć pod komputer, przyczyn może być kilka. Można znaleźć mechanika który podjedzie, podepnie pod komputer i zweryfikuje usterkę. Da to tylko tyle ,że bedzie wiedza co padło, a i tak trzeba bedzie wezwać lawetę i zawieść do warsztatu.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: saron22 »

marekc pisze: 24 lis 2022, 18:44 Akumulator w pełni sprawny, kręci rozrusznikiem normalnie. Niestety, trzeba podłączyć pod komputer, przyczyn może być kilka. Można znaleźć mechanika który podjedzie, podepnie pod komputer i zweryfikuje usterkę. Da to tylko tyle ,że bedzie wiedza co padło, a i tak trzeba bedzie wezwać lawetę i zawieść do warsztatu.
Gdzie ci tam silnik kręci rozrusznikiem? Obrotomierz jest po lewej stronie i wskazówka stoi.

Do właściciela - wymień akumulator i masz po problemie. I nie sluchaj głupich porad bo będzie cie to sporo kosztowało.
marekc
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: marekc »

saron22 pisze: 25 lis 2022, 00:00 Gdzie ci tam silnik kręci rozrusznikiem? Obrotomierz jest po lewej stronie i wskazówka stoi
Zazwyczaj od pracy rozrusznika obrotomierz nie wskazuje obrotów .Przecież wyraźnie słychać jednostajną pracę rozrusznika, nie spowalnia i kontrolki nie gasną.Obroty silnika benzynowego podczas pracy rozrusznika to około 100 obrotów/min. W przypadku wątpliwości co do akumulatora , należy sprawdzić miernikiem spadek napięcia podczas pracy rozrusznika, napięcie przy rozruchu nie powinno spadać poniżej 10V. Jeżeli nie dysponujemy miernikiem lub nie mamy wiedzy jak go użyć , proponuje spróbować odpalić na kable od innego samochodu.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: saron22 »

Co ty za bzdury wypisujesz?! To nie jest kręcenie rozrusznika tylko stukanie elektromagnesu spowodowane rozładowanym akumulatorem!
marekc
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: marekc »

saron22 pisze: 25 lis 2022, 09:07 Co ty za bzdury wypisujesz?! To nie jest kręcenie rozrusznika tylko stukanie elektromagnesu spowodowane rozładowanym akumulatorem!
Nie będę się spierał i pisał kto bzdury wypisuje. Sam autor postu pisze, że kręci i obroty skaczą. Mam nadzieję że usunie usterkę i napisze gdzie tkwił problem z rozruchem silnika.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: saron22 »

marekc pisze: 25 lis 2022, 12:14 Nie będę się spierał i pisał kto bzdury wypisuje. Sam autor postu pisze, że kręci i obroty skaczą. Mam nadzieję że usunie usterkę i napisze gdzie tkwił problem z rozruchem silnika.
No i co z tego ze pisze że kręci jak nie kręci.
Jeden ostatnio pisał że bezpieczniki sprawdzał a nie sprawdzał bo w warsztacie wymienili mu bezpiecznik.
KP_16
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:31
model samochodu: Kia Picanto 2016

Re: Samochód nie odpala - silnik kręci, stuka, obroty skaczą

Post autor: KP_16 »

Skacze prędkościomierz, a nie obrotomierz. Mój błąd. Przepraszam za zamieszanie. Silnik faktycznie bez ruchu. Jutro będę miał booster do rozruchu (powerbank) i mam nadzieję, ze odpali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”