"brzęczenie" silnik 1.6

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Tolinek »

Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Cracus »

Wydaje mi się, że to bardziej tłumik, mocowanie, osłona... cokolwiek na końcu. Takie metaliczne brzmienie i tylko chwilkę na podniesionych obrotach po odpaleniu. Obroty spadają i nastaje cisza. No i nie zawsze "brzęczy".
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: mcy »

Jeśli mowa o „brzęczeniu” na zimno, silnik przez chwila po odpaleniu chodzi na mocno opóźnionym zapłonie tak aby rozgrzać gpf i katalizator. Taka praca może generować dźwięki o których mówicie.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Tolinek »

A może to ta osłona nad tłumikiem tak bzyczy. U mnie w phevie jest na tyle wiotka że brzmi jak kawałek blaszanego garażu. Myślę że naciskając w odpowiednich miejscach jestem w stanie na niej zagrać "wlazłł kotek na płotek" ;)

https://www.facebook.com/reel/234135715901113


No ale też fakt, że KAŻDE GDI na zimno brzmi jak by tam było nawrzucane nakrętek pod czapkę.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, temat trochę wtopił się w mój przypadek :) Wczoraj byłem na pierwszym badaniu technicznym (po trzech latach). Tak naprawdę pierwszy raz dobrze przyjrzałem się podwoziu. Przebieg 80K , X-Ceed 204 hp. Po trzech latach przyzwyczaiłem się do brzęczenia na zimno, dziwnych dźwiękach przy dodawaniu gazu i podjazdach. Diagnosta pokazał mi pękniętą opaskę osłony termicznej (izolującej rurę od podłogi) rury za katalizatorem, która wędrowała sobie po całości rury do następnego łączenia. Bez komentarza :) Opaska zdjęta i... cisza, mimo tego, że osłona jest obecnie tylko na jednej opasce to nastała cisza. Założę nową opaskę i będzie ok.

Uwaga. U mnie przyczyną brzęczenia była opaska, która latała po wydechu tam i "nazad". Co oczywiście nie jest oczywistą przyczyną brzęczenia u wszystkich użytkowników:)

Co do cięgien kierownicy turbo - tam może występować luz na główkach (czopach) łącznika, tam prawdopodobnie są takie blaszki jak przy siłownikach klapy bagażnika - wystarczy je podgiąć i problem powinien zniknąć, chyba, że ich niema - to wtedy kanał :(

Pozdrawiam.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: adam12116 »

to brzęczenie jest też na ciepłym silniku, wystarczy dodać gazu i tematem przewodnim jest brzęczenie, jak odpuści się gaz lub będzie jechać z równą prędkością bez przyspieszania to nie brzęczy
xuser
Posty: 161
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: xuser »

Poprawianie dźwigienek przy turbo jest trochę ryzykowne - temat jest mi znany z samochodu innej marki gdzie parę osób sobie popsuło turbo "eliminując" takie brzęczenie... Więc ostrożnie z poprawianiem fabryki, akurat to ma prawo brzęczeć.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Tolinek »

xuser pisze: 24 lip 2023, 09:21 temat jest mi znany z samochodu innej marki gdzie parę osób sobie popsuło turbo "eliminując" takie brzęczenie...
A jak poprawiali dźwigienki że to się psuło?
xuser
Posty: 161
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: xuser »

"Wzmocnienie" montażu dźwigienki - dodatkowe podkładki, np.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Tolinek »

Ale szeregowo z aktuatorem że tak powiem? Tzn. Np. dociążali sztangę dokładając podkładek na oryginalnych gwintach naciętych na sztandze bo nie mogli znieść widoku prowizorycznie obciążanej sztangi (np. nakrętka dotrytkowana na odpierdol)? Bardzo bardzo jestem ciekaw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”