"brzęczenie" silnik 1.6

forum użytkowników modelu Kia XCeed
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

"brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: adam12116 »

witam, czy u was w silniku 1.6 204hp też słyszycie takie charakterystyczne brzęczenie, jak wciśnie się gaz i przyspiesza to zaczyna być słyszalne a jak się odpuści gaz to ten dźwięk zanika. Troszkę to mi przeszkadza i z ciekawości "zapytuję".
krzychu111
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2022, 15:42
model samochodu: XCeed

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: krzychu111 »

Tez mam to dziwne brzęczenie przy dodawaniu gazu i chciałbym się dowiedzieć czy to norma czy jednak nie powinno tak być
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: marekc »

Czy aby chodzi o brzęczenie z silnika. U mnie czasem słychać metaliczne brzęczenie z tylnego tłumika. Według mnie wpada w rezonans blacha osłaniajaca tłumik, znajduje się z w tylnej części tłumika.
Vit
Posty: 42
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:13
model samochodu: Kia XCeed 1.6 T-GDI 7DCT L + AEB

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Vit »

Normalne w tym silniku. Kiedyś było jeszcze gorzej na luzie, zanim trochę poprawili sprawę w sofcie
Próbowałem z tym walczyć. Serwis mówi "tak jest i trzeba sie przyzwyczaić"
Ja się po 2 latach nie mogę do tego przyzwyczaić niestety.
Na jeździe próbnej klient dostaje rozgrzane auto, dodatkowo gra radio, wtedy tego aż tak nie słychać.
Przy odbiorze auta już jest na zimnym, pytałem ich czy auto nie jest uszkodzone :D
Brzmi jakby wydech wpadał w rezonans.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Marek3003 »

Tez tak mam. Brzęczy tłumik tak ze rano wyjeżdżając z garażu budzę sąsiadów. Brzęczy coś pod maską. Silnik pracuje mało kulturalnie to delikatne określenie. Przestałem już na to zwracać uwagę. Przestało mi zależeć. U mnie dodatkowo drga głośno osłona wentylatora … chyba bo oczywiście nie wpada w drgania w serwisie więc jest w porządku.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: adam12116 »

nieraz w tłumiku coś brzęczy to się zgadza, ale ten odgłos dobiega spod maski jak gazu się dodaje, a osłona wentylatora też u mnie wpada w wibracje od czasu do czasu i stuka, jak się ręką ją dociśnie to przestaje stukać, pokazywałem w ASO ale nic nie zrobili, powiedzieli , że to normalne bo wentylator wchodzi na obroty i to normalka :mrgreen:
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Deepsea »

Mój też od nowości chodzi jak sieczkarnia i niestety ten typ tak ma. Hałasują wtryski i wydaje mi się że alternator :?
krzychu111
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2022, 15:42
model samochodu: XCeed

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: krzychu111 »

Zgłaszał ktoś w ASO? Jest jakaś szansa ze coś z tym podziałają czy nie warto się fatygować?
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: adam12116 »

na 1 przeglądzie słuchali silnika i powiedzieli mi, że normalnie działa,nie widza problemu, tak one chodzą podobno, dlatego zapytałem jak to w innych egzemplarzach wygląda
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Cracus »

U mnie brzęczenie czasami rano po całonocnym postoju. Jakby rezonans od osłony termicznej tłumika końcowego lub sam tłumik. Trwa to kilka sekund.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”