"brzęczenie" silnik 1.6

forum użytkowników modelu Kia XCeed
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: PanKawowy »

adam12116 pisze: 09 lut 2024, 13:59 zwracałem na to uwagę już 3x w 2 różnych ASO, ale jak dojadę do nich to silnik już gorący i wtedy nie słychać już tego brzęczenia :D i wtedy gadają że oni nic nie słyszą i duże oczy robią i patrzą jak na nawiedzonego głupka. Już się w zasadzie przyzwyczaiłem , odechciało mi się z tym specjalnie jechać, przy okazji kolejnego przeglądu 3go zgłoszę znowu.
powyżej opisałem całą procedurę w ASO. Nagraj na telefon po prostu filmik jak rano odpalasz furę i jak te plastiki (a chyba głównie podłokietnik)zaczynają rezonować. Wskazałem w ASO, na "osłonę po gorącej stronie turbosprężarki" i faktycznie była luźna, została poprawiona i zamontowana inaczej i po problemie. Za pierwszym razem wymienili mi plastiki po na słupku B, bo trzeszczało też jakby stamtąd, ale to wówczas ja siedziałem na miejscu pasażera. Problemem faktycznie jest to, że głównie na zimnym, ale też jest to poszlaka, że jest to coś to pracuje termicznie, jeżeli w ogóle to ująć w taki sposób. Do rzeczy, po prostu poproś o poprawienie tej osłony przy kolejnej wizycie i problem z głowy.
Powodzenia i proszę o aktualizacje :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: dorious »

To nie są żadne plastiki.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: dorious »

https://ibb.co/tZxC5H8
Tutaj gość zrobił workaround ;) ponoć działa :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: dorious »

Ostatni raz byłem w ASO z tym. KIA twierdzi, że to samochód sportowy więc taka cecha ;D Ciekawe co by powiedzieli u was w XCeed :D Ide do prawnika z tym na bank już bo mam ich dość. Będę informował jak się sprawa.
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: PanKawowy »

tłumaczę przecież, że to luźna osłona termiczna turbosprężarki , która się majta i sprawia, że rezonans przenosi się do kabiny.
Skoro poprawienie tego sprawiło, że brzęczenie zniknęło, to właśnie tam był problem.
Chyba jest jeszcze jeden problem z "metalicznym" dźwiękiem z silnika, bo w ASO też mnie o to pytali i chyba na forum jest również kilka wątków w tym temacie.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Marek3003 »

PanKawowy pisze: 20 lut 2024, 18:28 tłumaczę przecież, że to luźna osłona termiczna turbosprężarki , która się majta i sprawia, że rezonans przenosi się do kabiny.
Skoro poprawienie tego sprawiło, że brzęczenie zniknęło, to właśnie tam był problem.
Chyba jest jeszcze jeden problem z "metalicznym" dźwiękiem z silnika, bo w ASO też mnie o to pytali i chyba na forum jest również kilka wątków w tym temacie.
Pomóż mi zrozumieć. Czyli za brzęczenie odpowiada metalowa osłona termiczną turbo. Koniec kropka.
Ale jednak nie odpowiada do końca bo ASO nie wie co ma robić i pytali Ciebie. Ale o co? Gdzie to jest opisane na forum?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: dorious »

PanKawowy pisze: 20 lut 2024, 18:28 tłumaczę przecież, że to luźna osłona termiczna turbosprężarki , która się majta i sprawia, że rezonans przenosi się do kabiny.
Skoro poprawienie tego sprawiło, że brzęczenie zniknęło, to właśnie tam był problem.
Chyba jest jeszcze jeden problem z "metalicznym" dźwiękiem z silnika, bo w ASO też mnie o to pytali i chyba na forum jest również kilka wątków w tym temacie.
A w którym ASO to takie rarytasy, że Cię o to pytali? :)
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Radi850 »

Wczoraj w przeddzień odbioru auta odpaliłem mój egzemplarz na placu salonu i brzęczy z okolic ściany grodziowej/ turbo itp. Na odbiór nastawiam się na dokonanie oględzin innych sztuk i zaobserwowanie problemu. Mi to wygląda na luzy technologiczne mocowania osłon, cięgna turbiny itp. i w zależności od stopnia rozgrzania wygląda to dobrze albo bardzo słabo. Dziwię się że nie jest to poprawione - w mojej opinii to drobną serwisowi rzecz ale woli ASO KII nie ma.
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: Radi850 »

Ja odbieram PROCEEDA tak w ogóle
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: "brzęczenie" silnik 1.6

Post autor: dorious »

Radi850 pisze: 27 lut 2024, 07:42 Ja odbieram PROCEEDA tak w ogóle
Nie odbieraj bo ci powiedzą że wiedziałeś o wadzie w momencie zakupu. Ja już będę miał opinie rzeczoznawcy nawet dwóch i mam już prawnika do takich spraw. Idę ostatnio raz do, już chyba 4tego, ASO. Jak śpiewka będzie taka sama to sąd. Najpiękniejsze jest to że oni mówią że to tak ma być bo to auto sportowe ;) ciekawe jak wytłumaczą w innych autach ten sam problem jak właśnie Xceed i Sportsge. Jeździłem xceed z 1.6 od zimnego i nic tam takiego występuje. Jest powód przez który 1.6 już praktycznie zniknął ze sprzedaży i nie jest to homologacja jak się zasłaniają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”