Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

forum użytkowników modelu Ceed
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

KoLoLoLo pisze: 18 lis 2022, 09:59 Teraz mapy będą z subskrypcjami :!:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1145
Załączniki
1.gif
1.gif (35.33 KiB) Przejrzano 311 razy
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: shider »

KoLoLoLo pisze: 18 lis 2022, 09:59 Teraz mapy będą z subskrypcjami :!:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1145
Nie mapy lecz aktualizacja OTA po pierwszym roku używania. Jeżeli ktoś planuje aktualizacje z użyciem USB to zupełnie nic się nie zmienia w stosunku do tego co mamy teraz.
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

KoLoLoLo pisze: 18 lis 2022, 09:59 Teraz mapy będą z subskrypcjami :!:
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1145
Załączniki
1.gif
1.gif (35.33 KiB) Przejrzano 446 razy
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: gzyms »

renegade pisze: 17 lis 2022, 22:06
gzyms pisze: 16 lis 2022, 22:49 ....no moze oprocz tego co jest na dole "z maja 2022".
No i to jest najważniejsze info dlatego prosiłem o zrzut updatera, czyli nowych aktualizacji póki co jeszcze nie ma, może Ci od OTA coś dostali, ale jak widać ze zrzutu czekamy dalej ;)
Bądź następnym razem precyzyjny, bo ja przez to dostalem operkę 😜
Aczkolwiek ja domyślałem się o co Ci chodzi 😉
BTW ciekawe kiedy będzie dostępna nowa mapa.
Za to dostępna jest nowa beta android auto, podobno nadchodzi rewolucja ;)
https://www.chip.pl/2022/11/zmiany-w-android-auto
Kia Ciyapostrofd
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

gzyms pisze: 18 lis 2022, 12:14 Za to dostępna jest nowa beta android auto, podobno nadchodzi rewolucja ;)
https://www.chip.pl/2022/11/zmiany-w-android-auto
Tu już potestowali
viewtopic.php?t=9068
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

Też wczoraj zaktualizowałem. Ale jeszcze nawet nie sprawdzałem czy działa. Zostawiłem pendrive, zamknąłem i poszedłem do domu. Na Kia Connect przyszło mi powiadomienie, że aktualizacja przebiegła pomyślnie.

A tak poza tematem najnowszej aktualizacji to kiedy była poprzednia aktualizacja? W czerwcu? Ja miałem wersję z kwietnia. Samochód wyprodukowany w sierpniu, odbiór we wrześniu. Przy odbiorze pytałem czy wszystko jest aktualne itd i powiedział mi, że tak. Ale chyba mnie okłamał.
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 18 lis 2022, 18:17 A tak poza tematem najnowszej aktualizacji to kiedy była poprzednia aktualizacja? W czerwcu? Ja miałem wersję z kwietnia. Samochód wyprodukowany w sierpniu, odbiór we wrześniu. Przy odbiorze pytałem czy wszystko jest aktualne itd i powiedział mi, że tak. Ale chyba mnie okłamał.
No nie może być, soft jest wgrywany w momencie produkcji elementu czyli długo przed produkcją auta i w fabryce nie bawią się w aktualizacje, jak działa to do klienta i niech ten się bawi, myślałem że wiesz takie podstawowe sprawy. :twisted:
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

Soft wgrywany przy produkcji elementu? Od kiedy? Chyba tylko w KIA takie zwyczaje. Samochód powinien iść do klienta z najnowszym dostępnym softem - jeśli fabryka wgrała najnowszy dostępny soft po wyprodukowaniu auta a pomiędzy produkcją a odbiorem wyszła kolejna wersja to moim zdaniem dealer powinien wgrywać najnowszy dostępny soft. Tak przynajmniej jest w innych w przypadku innych producentów.
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 18 lis 2022, 19:00 to moim zdaniem dealer powinien wgrywać najnowszy dostępny soft. Tak przynajmniej jest w innych w przypadku innych producentów.
Tylko że to jest Twoje zdanie, u innych producentów jest podobnie, dotyczy to też większości sprzętu elektronicznego.
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: saron22 »

Nie zgodzę się z tym, że u innych producentów jest podobnie. Znam co najmniej dwóch producentów, którzy dbają o to, aby ich samochody zawsze miały najnowsze dostępne softy. I są one wgrywane przez dealera podczas tzw przeglądu zerowego przed wydaniem auta klientowi. Mało tego każde wpięcie komputera na serwisie czy to na przeglądzie gwarancyjnym czy pogwarancyjnym to jednym z obowiązkowych punktów jest wgranie najnowszego softu. Aby nie wgrywali ci najnowszego softu (bo np masz silnik po virusie albo ingerencję w soft odpowiadający za oczyszczanie spalin itp) to musisz to wyraźnie zaznaczyć podczas zlecania naprawy. W przeciwnym wypadku wlatuje nowy soft jeśli taki jest dostępny.

Przykład sprzętu elektronicznego jest w ogóle z dupy ponieważ pomiędzy produkcją a rozpoczęciem użytkowania przez klienta np smartphone nie przechodzi przez ręce serwisanta. Więc ciężko by było wgrywać najnowsze softy podczas produkcji skoro pomiędzy produkcją a sprzedażą do klienta wychodzą jeszcze dwie czy trzy aktualizacje. Normalne jest więc, że odpakowując telefon nie masz najnowszego softu. Ale zaraz po włączeniu masz alert, żeby zaktualizować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”