Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Dla niezaglądających na forum innych modeli Kia informacja - od wczoraj dostępna kolejna aktualizacja systemu nawigacji fabrycznej dla Ceeda MY 22.
Najważniejsza zmiana to dostosowowanie do usługi OTA. Poza tym nowa opcja wyboru trasy i coś tam z wyszukiwaniem głosowym.
Już pobrałem i wgrałem.
Samo pobranie na internecie z Orange to masakra. Przy moim łączu 3 godziny - 64 GB danych. Potem zgranie na pendrive 10 minut.
Wgranie do samochodu ok 40 minut. Wystarczy wpiąć do portu USB. Rusza samo, nic nie trzeba klikać. Można podczas aktualizacji wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i czekać. Nie powoduje to żadnych problemów. Ja włączałem i wyłączałem stacyjkę kilka razy, żeby sprawdzić postęp aktualizacji, bo mi się ekran wygaszał. Nic złego się nie działo.
Sam proces aktualizacji to łatwizna nawet dla laików. Prostsze to niż konfiguracja smartfona po zakupie :D
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: gzyms »

Gdzieś Ty to znalazł? W aplikacji (pod pc)? Na stronie update jest nowe info tylko o instrukcji OTA dla Standard Gen5W.
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList
Może coś się dzieje. Na nowe dla pozostałych czekamy bo mniej więcej w listopadzie pojawiała się druga aktualizacja w roku.
Może zainstalowałeś tę majową?
Jaki ma nr Twoja aktualizacja?
Kia Ciyapostrofd
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Znalazłem to w navigation updaterze na maca. Na pewno jest to nowa aktualizacja, bo numer kończy się datą 221004, a majową też wygrywałem wcześniej. Teraz przy wgrywaniu system pytał czy chcę wgrać nowszą wersję od majowej. Przy czym więcej informacji znajdziesz na tym forum na podstronie XCeeda. Aktualizacja dla XCeeda i Ceeda jest taka sama. Ale to tylko dla MY22 z tego co mi się wydaje.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 160
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: renegade »

MarRa pisze: 16 lis 2022, 16:57 Znalazłem to w navigation updaterze na maca. Na pewno jest to nowa aktualizacja, bo numer kończy się datą 221004, a majową też wygrywałem wcześniej. Teraz przy wgrywaniu system pytał czy chcę wgrać nowszą wersję od majowej. Przy czym więcej informacji znajdziesz na tym forum na podstronie XCeeda. Aktualizacja dla XCeeda i Ceeda jest taka sama. Ale to tylko dla MY22 z tego co mi się wydaje.
Wrzuć fotkę tego updatera z maca
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Obrazek
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

Obrazek
Załączniki
Proszę bardzo
Proszę bardzo
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: gzyms »

Litości, na serio? Może jeszcze zrzut ekranu startowego z maca dasz? Przeciez to zdjęcie nie daje żadnego info, no moze oprocz tego co jest na dole "z maja 2022". Zrób zdjęcie z navi w aucie z wersją aktualizacji. Będzie najprościej.
P.s. zamaż numer urządzenia ;)
Edit:
Chyba już jasne, do my22 i my23 jest aktualizacja softu - dodali ota. Daje to możliwość w przyszłości, pewnie bliskiej, aktualizacji przez internet. Podobno 2 pierwsze za darmo później abo płatny.
Kia Ciyapostrofd
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: shider »

Nic poza możliwością automatycznej aktualizacji via ota się nie pojawiło. Wersja oprogramowania infotainment jest z października, wersja firmware, nawigacji z czerwca, mapa ta sama co w czerwcu również. Aktualizowane w poniedziałek.
20221114_210051.jpg
20221114_210127.jpg
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: Lunar GT »

gzyms pisze: 16 lis 2022, 22:49 Litości, na serio? Może jeszcze zrzut ekranu startowego z maca dasz?
W sumie nie mój problem ale obrazek przedstawia to o co była prośba
renegade pisze: 16 lis 2022, 18:55 Wrzuć fotkę tego updatera z maca
Ostatnio zmieniony 17 lis 2022, 08:56 przez Lunar GT, łącznie zmieniany 1 raz.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja Navi październik 22 - Ceed MY 22

Post autor: MarRa »

gzyms pisze: 16 lis 2022, 22:49 Litości, na serio? Może jeszcze zrzut ekranu startowego z maca dasz? Przeciez to zdjęcie nie daje żadnego info, no moze oprocz tego co jest na dole "z maja 2022". Zrób zdjęcie z navi w aucie z wersją aktualizacji. Będzie najprościej.
P.s. zamaż numer urządzenia ;)
Edit:
Chyba już jasne, do my22 i my23 jest aktualizacja softu - dodali ota. Daje to możliwość w przyszłości, pewnie bliskiej, aktualizacji przez internet. Podobno 2 pierwsze za darmo później abo płatny.
Ech... Ręce opadają. Czytaj ze zrozumieniem, bo to się przydaje. Prośba była - i nie Twoja - o zdjęcie updatera z maca, a nie zdjęcia update'u z samochodu.
Wkleiłem to o co inny kolega prosił, więc się nie wyzłośliwiaj.
Ale, żeby nie było, że to ja się czepiam, to masz tu jeszcze zdjęcie tego, co w tej aktualizacji najistotniejsze - nowa funkcjonalność automatycznej aktualizacji
Obrazek
Załączniki
ota.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”