Kia Sportage V - trzeszczy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Kontur »

Hej, mialem tak od poczatku....tzn trzeszcenie z tylu kiedy tylnie kola zjezdzaja z "policjanta", predkosc bardzo mała....myslalem ze moze gasnica obciera sie o ta mate gumowa na dnie bagaznika....ale wyjalem wszystko z bagaznika i nadal tak samo....tez tak macie....?
Grzegorz4
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2022, 15:21
model samochodu: Kia Sportage V / BL HEV 2WD / AE + / Lunar Silver
Lokalizacja: Wwa

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Grzegorz4 »

Ja nie zauważyłem u siebie. Natomiast strasznie mnie irytuje skrzypienie podczas zatrzymywania sie (chyba autohold, lub zaciski w hamulcach). Najbardziej słychać to podczas zdalnego przestawiania auta.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Kontur »

Ja wszystko usunąłem z bagażnika i nadal to samo, jakby prawa strona tyłu.....czytałem ze forach tucsona, że możliwe ze tylna klapa, jutro wejdę do bagażnika jako pasażer i posłucham lub pojade na stacje diagnostyczna czy slychac cos na testach amorków. Nowy samochód....szkoda gadać
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Kontur »

Problem rozwiazany.....jakbyscie mieli takie objawy to pomoglo wykrecenie 3-4mm odbojnikow w klapie tylnej...glownie prawego w moim przypadku, musze teraz tylko sprawdzic czy odbojniki sie licują tymi naklejkami ochronnymi na lakierze
Szpur
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2022, 10:40
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Szpur »

dzięki...za...info...
Jacenty R.C.
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2023, 14:40
model samochodu: X-CEED PHEV; Sportage 5 HEV

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: Jacenty R.C. »

Niestety trzeszczy.
Moim zdaniem to plastikowe elementy klapy bagażnika - te zewnętrzne. Dali za mało zaczepów. Wystarczy postukać chociażby w ten węższy zaraz pod szybą. W środku jest okej ale im bardziej na boki to sami usłyszycie.
Ten na poziomie rejestracji też jest nie lepszy.
Próbowałem zgłaszać gwarancyjnie ale się migają, że niby tak ma być, bo jak mi jeden "inteligentny" serwisant powiedział: Panie co Pan chcesz , kupiłeś Pan auto dla ludu, to się Pan ciesz. Życzyłbym sobie aby polski lud mógł co 4 -5 lat kupować nowe auto za około 2 stówy. A końcu pytam go czy reklamuje mi VW? No bo to jest z nazwy auto dla ludu.
Jak komuś się uda coś ugrać w serwisie to proszę dać znać. Pozdrawiam
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: jaskier »

spróbuj wykręcić dwa odbojniki na klapie o 1 pełen obrót jak nie pomoże to o 2 obroty
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: PiterW »

Spróbuj też przesmarować wszystkie uszczelki smarem silikonowym do uszczelek. Począwszy od bagażnika, przez wszystkie drzwi (tam jest kilka uszczelek) na dachu panoramicznym kończąc. U siebie w Sorento ostatnio robiłem, bardzo pomogło na takie trzeszczenia przy małej prędkości gdy się przez spore nierówności przejeżdża, zwłaszcza na ukos gdy nadwozie mocno pracuje.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
JohnWayne
Posty: 58
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:30
model samochodu: KIA Sportage 1.6 150KM, manual, Business Line, Black Pearl

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: JohnWayne »

Kontur pisze: 17 lis 2022, 08:42 Problem rozwiazany.....jakbyscie mieli takie objawy to pomoglo wykrecenie 3-4mm odbojnikow w klapie tylnej...glownie prawego w moim przypadku, musze teraz tylko sprawdzic czy odbojniki sie licują tymi naklejkami ochronnymi na lakierze
Mam ten sam problem. Wykręcenie odbojników pomaga doraźnie. Po jakimś czasie problem wraca.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia Sportage V - trzeszczy

Post autor: PiterW »

U mnie w Sorento IV też trzeszczała/stukała klapa. Zgłosiłem to przy przeglądzie i wyregulowali to ucho zamka klapy bagażnika które znajduje się na nadwoziu. Przesunęli je o kilka milimetrów w stronę wnętrza pojazdu. Do tego regulacja odbojników, a potem smarowanie smarem silikonowym uszczelek i jest super. Teraz tylko trochę się jeszcze odzywa dach panoramiczny gdzieś z tyłu tej przedniej otwieranej szyby dachu.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”