Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Liquid pisze: 06 lut 2023, 17:58
amilmar pisze: 06 lut 2023, 10:41 Pokażesz zdjęcia z wersji nawigacji, firmware i map? Ciekawi mnie czy są takie same czy może różnią się wersją.
amilmar pisze: 06 lut 2023, 10:41 Działa Ci odometr / przebieg w Kia Connect czy zaaplikowało Ci tą wersję firmware co zepsuła połaczenie z appką Kia Connect?
Na razie działa, nic się nie zmieniło w aplikacji.
Jakie masz auto? Xceed? Jakieś zmiany po aktualizacji?
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Liquid »

Cocosh pisze: 06 lut 2023, 18:03 Jakie masz auto? Xceed? Jakieś zmiany po aktualizacji?
Posiadam Xceed. Na pierwszy rzut oka nic nowego. W nawigacji mimo aktualizacji nie widać dalej okolicznej drogi oddanej do użytku jakieś pół roku temu. :roll: Na stronie Kia znalazłem opis co wnosi grudniowa aktualizacja: https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1044#
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Liquid pisze: 06 lut 2023, 18:13
Cocosh pisze: 06 lut 2023, 18:03 Jakie masz auto? Xceed? Jakieś zmiany po aktualizacji?
Posiadam Xceed. Na pierwszy rzut oka nic nowego. W nawigacji mimo aktualizacji nie widać dalej okolicznej drogi oddanej do użytku jakieś pół roku temu. :roll: Na stronie Kia znalazłem opis co wnosi grudniowa aktualizacja: https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1044#
Ta wersje aktualizowalem z pendrive to fakt niemal nic ona nie wnosi.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Widać, że via OTA wjechała najnowsza dostępna w tym momencie aktualizacja z 23 grudnia 2022. To dobra informacja. Aktualizacja nastąpiła ok 2-3 tygodnie po publikacji wersji do samodzielnej aktualizacji przez USB na update.kia.com
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

shider pisze: 06 lut 2023, 19:05 Widać, że via OTA wjechała najnowsza dostępna w tym momencie aktualizacja z 23 grudnia 2022. To dobra informacja. Aktualizacja nastąpiła ok 2-3 tygodnie po publikacji wersji do samodzielnej aktualizacji przez USB na update.kia.com
Czy wywołać ja można przyciskiem w ustawieniach ?
Thomas85
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2023, 13:33
model samochodu: Kia Optima

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Thomas85 »

Czy spotkał się ktoś z tym, że po najnowszej aktualizacji (płatnej, robionej przez serwis KIA, bo nie mam możliwości samemu podłączyć do prądu samochodu na czas aktualizacji) - pokrętła temperatury dla pasażera i kierowcy reagują dopiero po kilkunastu sekundach? Teraz nigdy nie wiem o ile zmieniam temperaturę, a jak po kilkunastu sekundach okazuje się, że przekręciłem temperaturę za dużo za mało i znów muszę zmienić i znów czekać kilkanaście sekund. Kręcenie pokrętłami nie pokazuje w czasie rzeczywistym zmiany temperatury, co jest bardzo uciążliwe.

Serwis nie zna odpowiedzi na ten problem, może napiszę do KIA Polska....
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Thomas85 pisze: 15 mar 2023, 13:37 Czy spotkał się ktoś z tym, że po najnowszej aktualizacji ... pokrętła temperatury dla pasażera i kierowcy reagują dopiero po kilkunastu sekundach?
...
Kia Optima i Xceed mają mimo wszystko navi trochę innej generacji. Xceed ma Gen5W, Optima w zalezności od rocznika Gen1,Gen2,Gen4 lub Gen5.
Odpowiadając na pytanie, po najnowszej aktualizacji nic takiego się nie dzieje w Xceed/ceed/Proceed albo nikt tego jeszce nie zgłosił. Sama navi w ceed poza odczytem ustawień klimatyzacji nie ma mimo wszytko wpływu na te ustawienia więc dziwne jakby jej aktualizacja mogła na to wpływać.
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Thomas85 pisze: 15 mar 2023, 13:37 Czy spotkał się ktoś z tym, że po najnowszej aktualizacji (płatnej, robionej przez serwis KIA, bo nie mam możliwości samemu podłączyć do prądu samochodu na czas aktualizacji) - pokrętła temperatury dla pasażera i kierowcy reagują dopiero po kilkunastu sekundach? Teraz nigdy nie wiem o ile zmieniam temperaturę, a jak po kilkunastu sekundach okazuje się, że przekręciłem temperaturę za dużo za mało i znów muszę zmienić i znów czekać kilkanaście sekund. Kręcenie pokrętłami nie pokazuje w czasie rzeczywistym zmiany temperatury, co jest bardzo uciążliwe.

Serwis nie zna odpowiedzi na ten problem, może napiszę do KIA Polska....
Nie mam takiego objawu.
Krzysztof 60
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:47
model samochodu: KIA X-CEED XL 1.6 T-GDI 150KW 7 DTC 2021

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Krzysztof 60 »

Aktualizacja przebiegła zadziwiająco bezproblemowo. Wszystko zgodnie z instrukcjami na stronie. Na wyłączonym silniku. Pamiętajcie żeby wyłączyć radio bo w czasie aktualizacji nie działają żadne media. Nie dostałem wiadomośći na telefon o zakończeniu aktualizacji bo robiłem to w tzw. piździszewie bez zasięgu (tak są takie miejsca jeszcze). Po ok godzinie wróciłem do samochodu a tam wszystko już wyłączone/zakończone. Sprawdziłem, wszystko się poprawnie zaktualizowało.
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Krzysztof 60 pisze: 06 maja 2023, 15:30 Aktualizacja przebiegła zadziwiająco bezproblemowo. Wszystko zgodnie z instrukcjami na stronie. Na wyłączonym silniku. Pamiętajcie żeby wyłączyć radio bo w czasie aktualizacji nie działają żadne media. Nie dostałem wiadomośći na telefon o zakończeniu aktualizacji bo robiłem to w tzw. piździszewie bez zasięgu (tak są takie miejsca jeszcze). Po ok godzinie wróciłem do samochodu a tam wszystko już wyłączone/zakończone. Sprawdziłem, wszystko się poprawnie zaktualizowało.
Jest jakaś nowa aktualizacja ? Na stronie ostatnia z grudnia w aucie brak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”