Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Szkoda czasu na pobieranie tej aktualizacji. Nic ona nie wnosi praktycznego.
To co co ja zauważyłem:
1. Brak horyzontu
2. Komunikat o rozładowywaniu się akumulatora ma czerwone tło.
3. Dodatkowe dźwięki natury

Nadal brak np nowych zegarów lub innych „widocznych” zmian.
Jak dla mnie szkoda czasu i narowów na te aktualizacje. Pobieranie i instalacja to zmarnowane godziny.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

krisbe pisze: 15 gru 2022, 08:46 Ile czasu pobieraliście aktualizacje? Mam gigabitowe złącze, a idzie max 1 MB/s. Próbowałem kilkukrotnie w ciągu ostatnich dni o różnych porach i ciągle to samo :/
Łącze łączu nierówne. Dużo zalezy też od dostawcy tego łącza i serwerów pośredniczących. Na próbę odpaliłem teraz na łączu 300Mpps i mam transfer 34MB/s. Jak aktualizowałem tydzień temu, było w zasadzie tak samo szybko. Równolegle do pobierania danych aplikacja kopiuje też dane na pendrive więc to on też może subiektywnie wpłynąć na odbiór czasu pobierania/kopiowania. Ten na który w tym momencie zapisuje ma prędkość zapisu ok 20MB/s.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: adam12116 »

u mnie ze 2h się pobierało, nic ciekawego się nie zmieniło
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

Normalne pobieranie powinno trwać ok 20 minut + czas przenoszenia na pen ( ten żeby nie było problemów z aktualizacją w samochodzie powinien być min. 3.0 lub lepszy lub ewentualnie czytnik z kartą o takich parametrach)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2022, 13:42 przez Lunar GT, łącznie zmieniany 1 raz.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 14 gru 2022, 06:52 Są jednak też plusy - widać większy obszar mapy.
kaliniec pisze: 14 gru 2022, 16:52 Widać więcej, w tym korkiPoprzednia za bardzo spłaszczona była.
Dokładnie, nawigacja jest po to żeby była mapa, niebo się ogląda przez szybę.
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: marimach77 »

Lunar GT pisze: 15 gru 2022, 13:41
shider pisze: 14 gru 2022, 06:52 Są jednak też plusy - widać większy obszar mapy.
kaliniec pisze: 14 gru 2022, 16:52 Widać więcej, w tym korkiPoprzednia za bardzo spłaszczona była.
Dokładnie, nawigacja jest po to żeby była mapa, niebo się ogląda przez szybę.
Zgodzę się w 100%. Wersja bez horyzontu jest o niebo lepsza. Mapa ma pokazywać mapę i to w jak nalepszy sposób. Dodawanie horyzontu nie polepsza jej walorów. Gdyby jeszcze poprawili wizualizację/kolorystykę mapy to byłoby super. Obecnie to jest tak średnio, w kierunku "słabo".
Ostatnio zmieniony 16 gru 2022, 15:56 przez marimach77, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: adam12116 »

tak, przydało by się poprawić grafikę mapy aby ładniej wyglądała
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: MarRa »

Też uważam mapę bez horyzontu za lepszą.
Co do zmian po aktualizacji to zauważyłem jeszcze jedną, aczkolwiek mało istotną.
Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było - teraz pojawia się zegar po włączeniu wstecznego, jest w górnym prawym rogu nad ikoną samochodu wyświetlanego z czujnikami cofania.
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Po kilku dniach tez uwazam, ze brak horyzontu jest super.
I zegar tez zauważyłem na wstecznym :)
magdaszk
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2022, 18:01
model samochodu: Ceed kombi 2022

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: magdaszk »

Witajcie,
Czy komuś udało się zaobserwować, po jakim czasie od pojawienia się nowej drogi "w naturze", widać ją na mapie w aucie? W sensie jakie opóźnienie ma standardowo KIA? Pół roku? Rok?
Kilka osób już wspominało, że nie widzi nowych dróg po ostatniej aktualizacji, ja również mam w okolicy to samo, stąd pytanie.
Oczywiście i w aplikacji Kia Connect i na HERE brakująca droga jest. Tylko mapa w samochodzie nadal o niej nie wie....
Użyteczność mapy, która nie jest aktualizowana na bieżąco jest tak naprawdę żadna...

A może jeszcze o tym nie wiem, ale można jakoś aktualizować samą mapę a nie soft w aucie? A może OTA będzie w końcu to zapewniało?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”