Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: MarRa »

Jeszcze jedno mi się nasuwa - trzeba pilnować, żeby pobieranie plików aktualizacji na komputer i potem na pena odbywało się bez przerw. U mnie za pierwszym razem zapomniałem wyłączyć oszczędzanie energii, komputer przeszedł w stan uśpienia i pobieranie aktualizacji odbyło się "na raty". Być może dlatego samochód wskazywał na błędy w weryfikacji plików.
Za drugim razem pobierałem i zrzucałem już bez przerw i aktualizacja przeszła bez problemów.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

MarRa pisze: 11 gru 2022, 13:04 komputer przeszedł w stan uśpienia i pobieranie aktualizacji odbyło się "na raty". Być może dlatego samochód wskazywał na błędy w weryfikacji plików.
To mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Lunar GT pisze: 11 gru 2022, 14:19 To mało prawdopodobne.
Malo prawdopodobne a jednak możliwe. Watpie aby testowali aplikacje na taką ewentualność, zwłaszcza, że nie musieli.

Właśnie po to jest weryfikacja plików - porównanie sum kontrolnych wszystkich plików na pendrive z plikiem Ceed_PE_MY_22_EU.ver. Dzięki temu system nie będzie próbował aktualizacji gdy czegokolwiek na pendrive brakuje lub jakikolwiek z plików jest inny niż wynika z sum kontrolnych. To jest też powód, że proces weryfikacji tak długo trwa. Bajt po bajcie cała zawartość pendrivea jest kontrolowana.

Dodatkowo przy bardzo wolnym pendrive weryfikacja może trwać i godzinę...
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Czy zauważył ktoś jakaś różnice po aktualizacji? Znajomy zrobił i poza dźwiękami natury nic więcej nie ma.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: rabi22 »

Bo niema. Podobno jeszcze głosowa w nawigacji można zdefiniować DOM i to tyle w opisie tej aktualizacji
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: kaliniec »

rabi22 pisze: 11 gru 2022, 18:09 Bo niema. Podobno jeszcze głosowa w nawigacji można zdefiniować DOM i to tyle w opisie tej aktualizacji
Albo i jest. Zniknął horyzont. Jest więcej mapy. Ale nie wiem czy to od tej aktualizacji czy od poprzedniej.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 11 gru 2022, 15:41 Malo prawdopodobne a jednak możliwe. Watpie aby testowali aplikacje na taką ewentualność, zwłaszcza, że nie musieli.
Możliwe tak, prawdopodobne tak samo jak to że księżyc spadnie komuś na głowę. Skoro dali opcję pauzy to właśnie musieli, ale ja się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Lunar GT pisze: 11 gru 2022, 18:28 Możliwe tak, prawdopodobne tak samo jak to że księżyc spadnie komuś na głowę. Skoro dali opcję pauzy to właśnie musieli, ale ja się na tym nie znam.
Przycisk pauza w aplikacji jest mimo wszystko czym innym niż uśpienie laptopa w trakcie pobierania danych. To pierwsze programista przewidział a tester pewnie przetestował, drugiego już niekoniecznie.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: MarRa »

Lunar GT pisze: 11 gru 2022, 18:28
shider pisze: 11 gru 2022, 15:41 Malo prawdopodobne a jednak możliwe. Watpie aby testowali aplikacje na taką ewentualność, zwłaszcza, że nie musieli.
Możliwe tak, prawdopodobne tak samo jak to że księżyc spadnie komuś na głowę. Skoro dali opcję pauzy to właśnie musieli, ale ja się na tym nie znam.
Ja też się nie znam. Programistą nie jestem. Ale fakty są takie, że u mnie przy uśpieniu laptopa i pobieraniu na raty aktualizacja nie przeszła, a przy pobieraniu bez przerwy problemów nie było.

Nie wiem czy to jest źródło problemu . Po prostu podzieliłem się swoimi doświadczeniami i domysłami.

Poza tym szkoda energii na dyskusję, kto ma tu rację.

Przyczyn może być wiele.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

MarRa pisze: 11 gru 2022, 20:15 Ja też się nie znam. Programistą nie jestem. Ale fakty są takie, że u mnie przy uśpieniu laptopa i pobieraniu na raty aktualizacja nie przeszła, a przy pobieraniu bez przerwy problemów nie było.
Ja przypadkowo jestem z tej branży i to co piszesz jest prawdopodobne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”