Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Aviator »

Udało się komuś zainstalować aktualizacje dla PHEV MY’22?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

Aviator pisze: 09 gru 2022, 22:59 Pobrane na dwa pendrive - i za każdym razem ten sam komunikat „nie znaleziono plików multimedialnych”. Po włożeniu pendrive nie pojawia się komunikat o aktualizacji jak i pole „aktualizuj” jest nie aktywne.
Taki komunikat to standard, też mi się pojawił ale jak wykażesz trochę cierpliwości to po chwili zaczyna się weryfikacja plików i dalej wszystko już leci. Jak nie możesz zaktualizować to coś robisz źle.
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: radier »

Aviator pisze: 10 gru 2022, 10:01 Udało się komuś zainstalować aktualizacje dla PHEV MY’22?
Znajomy robił u siebie.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Aviator »

radier pisze: 10 gru 2022, 11:58
Aviator pisze: 10 gru 2022, 10:01 Udało się komuś zainstalować aktualizacje dla PHEV MY’22?
Znajomy robił u siebie.
To nie mam pojęcia co jest nie tak :( :(
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Aviator »

Lunar GT pisze: 10 gru 2022, 10:10
Aviator pisze: 09 gru 2022, 22:59 Pobrane na dwa pendrive - i za każdym razem ten sam komunikat „nie znaleziono plików multimedialnych”. Po włożeniu pendrive nie pojawia się komunikat o aktualizacji jak i pole „aktualizuj” jest nie aktywne.
Taki komunikat to standard, też mi się pojawił ale jak wykażesz trochę cierpliwości to po chwili zaczyna się weryfikacja plików i dalej wszystko już leci. Jak nie możesz zaktualizować to coś robisz źle.
To już moja 3 chyba aktualizacja tym sposobem. Pierwszy raz jak miałem problem to była wina pendrive.
A teraz chyba znowu powtórka.
Czekałem 5’ po włożeniu pendrive i jednego i drugiego i nic się nie dzieje - komunikat „nie znaleziono plików multimedialnych”.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: rabi22 »

radier pisze: 10 gru 2022, 11:58
Aviator pisze: 10 gru 2022, 10:01 Udało się komuś zainstalować aktualizacje dla PHEV MY’22?
Znajomy robił u siebie.
Tak. Bez problemu.
Pobierasz z aplikacji Podłączasz pen i z aplikacji pozwalasz na format i jechane. Od ręki idzie. Pen mam 128GB Corsair 3.0 i bez najmniejszych problemów za każdym razem.
Kupcie jakiś dobry szybki markowy PEN 64GB i musi działać.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: MarRa »

Aviator pisze: 10 gru 2022, 13:03
To już moja 3 chyba aktualizacja tym sposobem. Pierwszy raz jak miałem problem to była wina pendrive.
A teraz chyba znowu powtórka.
Czekałem 5’ po włożeniu pendrive i jednego i drugiego i nic się nie dzieje - komunikat „nie znaleziono plików multimedialnych”.
Komunikat o braku plików multimedialnych pojawiał się u mnie zawsze, ale też zawsze po ok. 15 sekundach od jego wyświetlenia aktualizacja ruszała sama.

Teraz miałem małe problemy - za pierwszym razem była negatywna weryfikacja plików aktualizacji. Poszło za drugim razem, gdy ponownie pobrałem update na pena po jego ręcznym formatowaniu (a nie formatowaniu przez navigation updatera).

Poza tym wyłączyłem też opcję automatycznej aktualizacji przez OTA.

Może tu będzie rozwiązanie Twojego problemu.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Aviator pisze: 10 gru 2022, 13:03 To już moja 3 chyba aktualizacja tym sposobem. Pierwszy raz jak miałem problem to była wina pendrive.
A teraz chyba znowu powtórka.
U mnie również najpierw był komunikat o braku plików a następnie pojawiał się ten o aktualizacji. Podobnie jak @MarRa również wyłączałlem opcje OTA.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

Witam w pierwszym poście - potwierdzam ten sam problem.
Auto weryfikuje pliki godzinę i nic się nie dzieje.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

Cóż Wam poradzić, nikt za Was tej aktualizacji nie zrobi. Zaopatrzcie się w dobry pen min. 3.0 lub szybszy albo czytnik microsd 3.0 lub szybszy i dobrą kartę(ja używam czytnika z kartą) bo to jest w 99% przyczyna problemu. Co do weryfikacji to trwa faktycznie długo, nie mierzyłem czasu ale kilkanaście do 20 minut może być.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”