Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: amilmar »

Mapę w systemie samochodu dostarcza chyba tomtom, który z reguły sam w sobie jest około pół roku, może z rok do tyłu. Pytanie jak na bieżąco jest kia z mapami dostawcy przy wydaniach aktualizacji. Strzelam że jedno lub nawet dwa wydania do tyłu może być jak się niefortunnie złoży - zależy wiec dużo od tego kiedy jest wydana aktualizacja map względem tego kiedy dostawca wystawia swoje dane dla danego obszaru. W ogólnym rozrachunku myślę więc że od około roku do nawet dwóch lat rozjazdu może być, w zależności od konkretnej aktualizacji i konkretnego regionu mapy jaki weryfikujemy w konkretnym momencie.

W appce na telefonie są mapy here więc dostarcza je nokia i jest to zupełnie inna usługa z inna bazą i działająca na innej zasadzie. Nokia opiera się w dużym stopniu o openstreet map, taki jakby open source / community driven mapy które każdy może poprawiać w przeglądarce. Coś jak Wikipedia map. Tomtom też z tego korzysta jako jedno ze źródeł, ale w appce na telefonie to działa online, tak jak mapy Google czy waze w telefonie, a w aucie masz to w 100% offline. Online jest tylko natężenie ruchu i zdarzenia drogowe.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

magdaszk pisze: 30 gru 2022, 18:15 Czy komuś udało się zaobserwować, po jakim czasie od pojawienia się nowej drogi "w naturze", widać ją na mapie w aucie?
W przypadku mojej okolicy na mapie widzę stan mniej więcej z maja, czerwca. Wszystkie prace zakończyły się około października więc liczę na to, że po wiosennej aktualizacji w końcu przestanę jeździć "w polu".
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: dam9an »

Mnie sie nawi wydaje calkiek dobra. Wiadomo, że nawigacja zawsze troche kuleje z aktualizacjami ale to mapy google nieraz wywiodly mnie na manowce. I niestety ale czest dobieraja jakies dziwne trasy na ktorych mozna urwac kola bo tak wedlug googla jest minute szybciej...
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: rabi22 »

Niestety mapy słabe. Słabo aktualizowane. Pewnie z 2 letnim opóźnieniem.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Cocosh »

rabi22 pisze: 05 sty 2023, 12:31 Niestety mapy słabe. Słabo aktualizowane. Pewnie z 2 letnim opóźnieniem.
Odkąd mam Kię to przestałem używać map Google. Ten wbudowane są rewelacyjnie.
magdaszk
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2022, 18:01
model samochodu: Ceed kombi 2022

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: magdaszk »

Dziękuję!
Magda
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Deepsea »

Ktoś dostał OTA? Ja dalej wiszę na lipcowej którą sam zrobiłem. OTA aktywne a ustawieniach ale przycisk nieaktywny bo nie widzi aktualizacji :(
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

1) Aby aktualizacja OTA była możliwa wersja oprogramowania musi być co najmniej z listopada 2022.
2) Na razie OTA poszło tylko dla EV6 więc cała reszta musi aktualizować przez USB.
Lunar GT
Posty: 1127
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 03 lut 2023, 22:44 1) Aby aktualizacja OTA była możliwa wersja oprogramowania musi być co najmniej z listopada 2022.
Patrząc jak im to idzie to pewnie i ta z grudnia nie będzie wystarczała..
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja infotainment - jest OTA wreszcie

Post autor: shider »

Lunar GT pisze: 04 lut 2023, 00:20 Patrząc jak im to idzie to pewnie i ta z grudnia nie będzie wystarczała..
Dowiemy się albo i nie :) Moze nigdy sie nie doczekamy. Poza tym ja parkując auto w garażu podziemnym ze słabym zasięgiem, raczej i tak pozostanę przy USB.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”