Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Jak wspomniałem, jutro będę mądrzejszy a co do kolorów to najtańszy obecnie jest chyba biały akrylowy - 1200 zł. Niestety ja otrzymałem dobrą ofertę ale bez gwarancji ceny dlatego te 146 tys. może okazać się dobrą kwotą bo cena tego samochodu to 152 tys. 600 zł. Zaproponował mi 146 tys., ktoś prawdopodobnie zrezygnował.
GAB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:18
model samochodu: Niro II HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: GAB »

Najtańszy chyba jest teraz czarny metalik - bez dopłaty - zajął miejsce pomarańczowego metalika.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Po co gdybać, wystarczy wejść w konfigurator na stronie KIA.
Bez dopłaty jest obecnie jedynie kolor czarny (ABP Aurora Black), kolor biały (UD Clear White) wymaga dopłaty 1200 zł, natomiast wszystkie pozostałe, to już dopłata 2800 zł.
Swoją drogą dzisiejsze palety barw niezależnie od producentów, to nie dość, że jakieś nijakie, to jeszcze zaledwie kilka opcji do wyboru.
Nie inaczej jest w przypadku Niro, gdzie dostępnych jest zaledwie 8 kolorów, z których moim zdaniem tylko czerwony i niebieski wprowadzają jakąś, że tak powiem, radość w tym modelu. Pozostałe kolory natomiast, to jakieś szarobure barwy (poza opatrzonym już białym rzecz jasna).
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Czarny to lipny kolor dlatego nie dziwię się, że bezpłatny ale i tak za dużo tej czerni na drogach ale to głównie Polacy kochają ten kolor samochodów. Mój diler twierdzi, że nadal ni widu, ni słychu przy czym przyznaje, że 146 tys. to dobra cena i się zdecydowałem. Z tym, że sprzedawca sam przerabia sobie dokumenty bo w formularzu zamówienia jest zaliczka a on każe mi wpłacić zadatek 1000 zł (tym pojęciem się posługuje) przy czym ustaliłem, że samochód odbiorę do końca czerwca gdyż muszę póki co swoją Astrę sprzedać. Na zadatek się nie zgadzam, gdyby to była zaliczka to co innego dlatego póki co nie zaakceptowałem przesłanych przez niego dokumentów.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Skoro jesteś zdecydowany brać, to ten nieduży przecież zadatek różnicy nie robi.
No chyba, że nadal coś knujesz ;), no to wtedy wiadomo - zadatek, to nie zaliczka więc go nie odzyskasz.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Nic nie knuję tylko nie wiem kiedy Astrę sprzedam.
FHDaddy
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2022, 16:25
model samochodu: Kia Niro EV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: FHDaddy »

Hej,

czy są tu osoby, które czekają na swoje Niro EV od czerwca zeszłego roku lub wcześniej? Jeśli tak, czy macie jakieś informacje na temat planowanej produkcji lub dostarczenia zamówionego pojazdu? Ja wciąż czekam i jedyne co dostaję z centrali to wiadomość kopiuj wklej o treści:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że na chwilę obecną Pana pojazd nie trafił jeszcze na linie produkcyjną, jeżeli w systemie pojawi się data planowanej produkcji będzie możliwe oszacowanie przybliżonego terminu dostarczenia pojazdu.
Pana zamówienie będzie monitorowane, jeżeli pojawi się data produkcji poinformujemy Pana o tym fakcie.

Nic więcej się nie dzieje.

Jak u Was?
wandanical@gmail.com
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:23
model samochodu: NiroEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: wandanical@gmail.com »

Połowa maja 2022 auto na wczoraj nawet nie jest w planie produkcyjnym !!!
darektos@tlen.pl
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2023, 18:17
model samochodu: Niro

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: darektos@tlen.pl »

Zamówiłem Niro w październiku 2022, pod koniec marca telefon i musiałem za dopłatą zmienić kolor, wcześniej Orange . Nie godziłem się w myślach z praktyką KIA bo z jakiej racji mam dopłacać za lakier jeżeli producent nie wywiązał się z umowy. Napisałem skargę do KIA POLSKA, dostałem odpowiedź, że Kia uznała moją reklamację i nie muszę dopłacać do lakieru, a odbiór auta do końca lipca 2023. Tydzień temu dostałem informację z Kia, że mój samochód został wyprodukowany :) oczekuje aż dopłynie
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

U mnie ta sama sytuacja, oczekuję na odpowiedź z KIA bo dla mnie to nie w porządku. Z tym, że mój nawet nie wyprodukowany i nie wiadomo kiedy zostanie wyprodukowany. Gdzie zamawiałeś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”