Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Najgorsze, że nie jesteś w stanie upokorzyć Kii swoją rezygnacją. Twój samochód zostanie sprzedany 'na pniu' komuś, kto podejdzie do salonu z pytaniem "ile się czeka na nowe Niro ?" A salon na to - "właśnie mamy coś na sprzedaż, będzie do wydania za 3 tygodnie, świetna wersja i kolor, nigdzie Pan szybciej nie dostanie" :!:
@Sebanek: masz pewność,że Huyndai wywiązuje się z terminów ? Ile będziesz czekał na Konę ? A ... pisałeś do 8 lutego 2024, czyli niecałe 3 miesiące.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Sebanek pisze: 06 gru 2023, 21:42 Dzisiaj, czyli po prawie 14 miesiącach od zamówienia dostałem info, że Niro jest wyprodukowane. Jako, że jeszcze miesiąc temu Kia nie była w stanie tego wiekopomnego wydarzenia przewidzieć i zbywała mnie tekstami w stylu "Pana zamówienie jest monitorowane", w listopadzie zamówiłem inny samochód, więc na dniach oficjalnie "podziękuję" Kii za dotychczasową współpracę :)
Nie sądzę też żeby jeszcze kiedyś przyszło mi do głowy zamawiać Kię.
Zrezygnujesz, a potem będziesz oglądał się na ulicy za każdą KIA Niro i drapał po głowie, zastanawiając się przy tym czy aby na pewno dokonałeś właściwego wyboru. :mrgreen:
Przy tym Kona wcale nie wyróżnia się na plus w stosunku do Niro (co w sumie mnie dziwi, bo Hyundai miał wystarczająco dużo czasu - okrągły rok, by dopieścić Konę po tym jak na rynek wyszła Niro). Zatem tym bardziej będziesz miał rozterki.
Zresztą już masz, bo widziałem Twoje pytanie na grupie Niro na FB. :D
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Jeśli chcesz unosić się honorem, to rezygnuj. Z pragmatycznego punktu widzenia masz teraz do wyboru dwa auta w podobnym terminie odbioru. Stawiam, że Niro będzie szybciej. Nie pal mostów, bo co tracisz czekając na dwa jednocześnie i dając sobie czas na decyzję ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Hornet
Posty: 57
Rejestracja: 01 kwie 2023, 03:36

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Hornet »

W mojej umowie rezerwacyjnej był zapis, że jak samochód dostanie VIM to muszę go odebrać (lub tracę zaliczkę - jeśli dobrze pamiętam). :lol:
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Zaliczka zgodnie z prawem jest zwrotna. No chyba, że wpłaciłeś zadatek, to w razie rezygnacji przepada.
Obecnie jednak chyba żaden z salonów nie bierze zadatku tylko zaliczki więc jeśli ściemniali Ciebie, że nie zwrócą zaliczki, to po prostu lecieli w bambuko. :mrgreen:
Sebanek
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2023, 08:07
model samochodu: Kia Niro Hev 2016

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Sebanek »

Legal pisze: 07 gru 2023, 09:30 Najgorsze, że nie jesteś w stanie upokorzyć Kii swoją rezygnacją. Twój samochód zostanie sprzedany 'na pniu' komuś, kto podejdzie do salonu z pytaniem "ile się czeka na nowe Niro ?" A salon na to - "właśnie mamy coś na sprzedaż, będzie do wydania za 3 tygodnie, świetna wersja i kolor, nigdzie Pan szybciej nie dostanie" :!:
@Sebanek: masz pewność,że Huyndai wywiązuje się z terminów ? Ile będziesz czekał na Konę ? A ... pisałeś do 8 lutego 2024, czyli niecałe 3 miesiące.
... i sprzedadzą to za spokojnie 10 tys. więcej niż cena na jaką byli ze mną umówieni :lol:
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Sprzedadzą drożej bo ceny poszły a jednak Niro HEV ma wzięcie i jeżeli zrezygnujesz to telefon wykonają do kogoś kto pytał, czeka lub jest zainteresowany. Ty się jeszcze zastanów bo autko naprawdę jest super.
Sebanek
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2023, 08:07
model samochodu: Kia Niro Hev 2016

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Sebanek »

colins pisze: 07 gru 2023, 09:52
Sebanek pisze: 06 gru 2023, 21:42 Dzisiaj, czyli po prawie 14 miesiącach od zamówienia dostałem info, że Niro jest wyprodukowane. Jako, że jeszcze miesiąc temu Kia nie była w stanie tego wiekopomnego wydarzenia przewidzieć i zbywała mnie tekstami w stylu "Pana zamówienie jest monitorowane", w listopadzie zamówiłem inny samochód, więc na dniach oficjalnie "podziękuję" Kii za dotychczasową współpracę :)
Nie sądzę też żeby jeszcze kiedyś przyszło mi do głowy zamawiać Kię.
Zrezygnujesz, a potem będziesz oglądał się na ulicy za każdą KIA Niro i drapał po głowie, zastanawiając się przy tym czy aby na pewno dokonałeś właściwego wyboru. :mrgreen:
Przy tym Kona wcale nie wyróżnia się na plus w stosunku do Niro (co w sumie mnie dziwi, bo Hyundai miał wystarczająco dużo czasu - okrągły rok, by dopieścić Konę po tym jak na rynek wyszła Niro). Zatem tym bardziej będziesz miał rozterki.
Zresztą już masz, bo widziałem Twoje pytanie na grupie Niro na FB. :D
Ostatecznie zdecydowałem się na Konę. To co przeważyło to wg. mnie ładniejsze wnętrze, kamery 360st z wyświetlaniem obrazu z lusterek na kokpicie, prawdopodobnie już bezprzewodowy android auto. Skórę, alu 18, audio Bose oraz kanpę dzieloną 40/20/40 traktuję jako miły dodatek. Jak zamawiałem Niro to jeszcze Kony w obecnym wydaniu nie było. To co napisałem nie oznacza, że Niro mi się już nie podoba. Jeżdżę Niro I z 2016 roku i jestem bardzo zadowolony. Ale zbieg okoliczności wskazał, że czas na zmiany :)
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: radier »

Ładniejsze wnętrze? Widziałeś ten plastik na drzwiach w miejscu podłokietnika? Gorzej niż w Dacii.
W świeżym teście EuroNCAP Kona ma tylko 4 gwiazdki.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Rzeczywiście Kona tylko 4 gwiazdki w testach zderzeniowych.
Tutaj filmik...
https://www.youtube.com/watch?v=G_S1rBckZN8
W komentarzach pod filmem można dodatkowo przeczytać, że Euro NCAP wydał komunikat prasowy, w którym stwierdzono, że nowa Kona uzyskała te 4 gwiazdki z trudem i niewiele brakowało, by dostała tylko 3 gwiazdki. :o
Tutaj ten komunikat, w którym faktycznie napisali, że Kona jest prawdziwym rozczarowaniem jeśli mowa o kwestiach bezpieczeństwa i ma szczęście, że uniknęła 3 gwiazdek...
https://www.euroncap.com/en/press-media ... he-market/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”