Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Idąc za przykładem sąsiednich działów pokusiłem się o założenie tematu, w którym prosiłbym osoby, które zamówiły nowe Niro o dzielenie się swoimi przemyśleniami.
Zacznę od siebie :) - zamówienie złożyłem we wrześniu na Niro HEV w wersji Business Line i w kolorze Mineral Blue.
Jeszcze wtedy była gwarancja ceny (ponoć teraz KIA już jej nie daje) i czas oczekiwania od 6 do 10 miesięcy.
Nie spieszy mi się na razie więc zaliczkowałem auto i cierpliwie czekam.
Na razie żadnych wieści.
Jednocześnie nadal rozglądam się za alternatywami i czekam na przykład na premierę nowego Hyundaia Kona, który jest przecież niemal bliźniakiem Niro, a ma być dostępny jakoś w pierwszym kwartale nadchodzącego roku.
A jak tam u Was z zamówieniami jeśli można wiedzieć? :?:
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Dzonzi »

Ja jeżeli się zdecyduję to będę brał gotowca, bo nie mogę aż tyle czekać. Nie jest zbyt plastikowa ta kia?
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Nie wiem czy znajdziesz gotowca.
Co do plastikowości, to mnie trochę razi ten piano black, który można spotkać tu i ówdzie oraz nie podoba mi się wzór kierownicy (chociaż leży w dłoniach dobrze). Poza tym nie zauważyłem większej plastikowości niż u konkurencji.
pik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2022, 23:05
model samochodu: KIA NIRO HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: pik »

Na jutro mam zaplanowany odbiór gotowca. :) Sam jestem ciekawy jak będzie się sprawował.
zbiban
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2022, 09:55
model samochodu: Niro

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: zbiban »

Dzonzi pisze: 13 lis 2022, 18:19 Ja jeżeli się zdecyduję to będę brał gotowca, bo nie mogę aż tyle czekać. Nie jest zbyt plastikowa ta kia?
Oj, jest plastikowo w środku, jest. Oglądałem dokładnie zastosowane materiały wewnątrz i takie jest moje zdanie na ten temat i nie mówię nawet o piano black. W porównaniu do poprzedniej generacji jest to krok do tyłu, oczywiście jest to moje opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

A ja testowałem w ostatnim czasie kilka samochodów i jeśli mowa o zastosowanych materiałach, to w klasie tych powiedzmy kompaktów ze średniej półki wszędzie jest podobnie. Odniosłem nawet wrażenie, że dzisiejsze samochody są projektowane tak, by wywołać pierwszy efekt "ŁAŁ" czyli na samym początku klient widzi oczojebny tablet lub dla odmiany góra deski rozdzielczej pokryta jest jakimś miękkim materiałem (albo jedno i drugie), na dodatek przeszytym piękną nicią. W ten sposób pierwszy kontakt cieszy oko. Wystarczy jednak zerknąć nieco niżej lub zajrzeć na tylne drzwi i już pojawia się ta twarda plastikowość lub nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka niedoróbki (hit jak dla mnie, to kawałek jakiejś kartonopodobnej podłogi bagażnika zamiast zwykle stosowanej dawniej, grubej dechy obitej wykładziną).
Tak więc Niro faktycznie bywa tu i ówdzie plastikowe, ale moim zdaniem nie odbiega jakoś na minus od konkurencji.
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Dzonzi »

pik pisze: 13 lis 2022, 23:06 Na jutro mam zaplanowany odbiór gotowca. :) Sam jestem ciekawy jak będzie się sprawował.
Opisz jak wrażenia. Długo czekałaś od podpisania umowy/rezerwacji do odbioru gotowca? Ile wyniosło cię oc/ac? Brałeś na leasing?
Pozdrawiam
pik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2022, 23:05
model samochodu: KIA NIRO HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: pik »

Pierwsze wrażenia jak najbardziej ok, nie jest to demon szybkości w porównaniu do poprzedniego auta, ale przyjemność z jazdy jest :) Gdybym zamawiał i czekał na realizację to na pewno dodałbym okno dachowe, ale niestety z takim wyposażeniem nie było nic od ręki na placu.
Od podpisania umowy czekałem na odbiór 2 tygodnie. OC/AC 4100PLN, tak brałem na leasing.
endru62
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 17:00
model samochodu: ProCeed.
Ceed 1.4 M+Smart
Niro Hybryda 2023 M

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: endru62 »

JA zamówiłem poprzedni model 12.2021..odmówili mimo iż były chyba jeszcze modele które mogli zaproponować.Wyższe wersje wyposażenia.
Wznowliłem zamówienie na nowy model który miałem mieć około lipca.Niestety czekałem,rozmawiałem z dilerem i ...kilkanaście dni temu dowiedziałem się ,że mam VIN ... :o :)
Plus jest taki iż mam utrzymane zniżki z poprzedniego zamówienia.CIężko jest od nich dostać jakieś dodatki lub zniżki za zakup jakiś elementów samochodu...na razie.A co u Was,jak rozmawiacie z dilerem w tej sprawie.
Wczoraj żona dzwoniła i o dziwo ..PŁYNIE :D :D
Może na Swięta będzie długo wyczekiwany prezent.Jednak sądzę iż dopiero w styczniu.
Pozdrawiam
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Zamówiłem niro 28.10 i sprzedawca powiedział, że czas oczekiwania około 6 miesięcy. Wersja Biznes Line w kolorze pomarańczowym. Jeździłem kilkoma samochodami i ostatecznie rozstrzygałem pomiędzy Niro a Captur/Arcana ale ostatecznie wygrała KIA. Być może zmienię zdanie jak cena zbyt mocno pójdzie do góry względem tej z zamówienia a konkurencja przedstawi coś ciekawego oscylującego wokół ceny Niro. Teraz jeszcze Mitsubishi ASX wychodzi (w sumie to Captur) ale warto się tym zainteresować. I tak pofatyguję się do salonu RENO po nowym roku aby obadać Australa ale to już inna półka cenowa a ja nie chcę przekraczać 150 tys.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”