Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

wandanical@gmail.com pisze: 02 maja 2023, 20:51 Gratuluję!!!
Czyli zamówione po 2 podwyżkach...
A zamówienia z kwietnia i maja 2022 cały czas stoją....
Nie wiem czy po 2 podwyżkach, ale wiem, że po moim zamówieniu była jeszcze jedna podwyżka (bodajże o 2000 zł).
marcinos
Posty: 176
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Jeżeli Ty collins w okolicach 9-10 miesiąca to kiedy ja skoro po 5 miesiącach musiałem dopiero kolor zmienić ? Jak okaże się, że 10-11 miesiąc to najgorsza lipa, w ogóle mi ten termin nie gra bo przed zimą a na dodatek już na dzień dobry będę musiał zimówki kupić. No i w salonie trochę postoi bo dopóki nie sprzedam Opla, dopóty nie wezmę Kia a nie ukrywam, że napalonego klienta na Astrę miałem miesiąc temu i gdyby pierwotne wypowiedzi dilera się potwierdziły to byłoby idealnie.
No i wszystko wskazuje na to, że moja Asterka w lipcu już 5 raz do Chorwacji pojedzie więc będzie remis :)

Jeszcze czegoś od ręki szukam, mam propozycję 146 tys. BL ale 300 km :|
No i kolor...czerwony.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Chyba trochę Ciebie ściemnili z tym okresem oczekiwania 5 czy 6 miesięcy.
Ja od razu wiedziałem, że realnie to bywa w granicach 9-10 miesięcy (w przypadku HEV, bo na elektryka trzeba czekać jeszcze dłużej) i właśnie sprawdza się to w praktyce.
Dziś od dealera dostałem dodatkowo maila, że ma już w systemie numer VIN pojazdu i szacunkowy termin, w którym samochód przypłynie do Europy, to 15 czerwca, a odbiór na początku lipca.
Podobnie jak Ty, w lipcu wybieram się na Bałkany (tylko jeszcze dalej na południe od Chorwacji) więc już zakomunikowałem sprzedawcy, że samochód odbiorę dopiero na początku sierpnia. Bo byłoby nierozsądne dobijać nową zabawkę w sytuacji, gdy mam jeszcze czym jeździć i leasingowy limit kilometrów wykorzystać trzeba. :D
marcinos
Posty: 176
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Gdyby ten kolor był inny niż Runaway Red to chyba zdecydowałbym się zamiast czekać i chyba nie odstraszyłaby mnie odległość 300 km tym bardziej, że wiem co biorę ale wolałbym jednak biały perłowy czyli taki jaki zamówiłem. No to super, Ty już przynajmniej wiesz na czym stoisz ale jeszcze podpytam - jaka u Ciebie cena ostateczna ?
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Przecież ten czerwony jest fajny. A jeszcze możesz liczyć na promocyjną cenę, czego nie mogę powiedzieć ja, bo będę musiał wybulić kwotę katalogową sprzed ostatniej podwyżki (bo miałem gwarancję ceny). Czyli zaledwie jakieś 2 i pół tysia mniej niżbym musiał zapłacić według dzisiejszego cennika. :(
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 212
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Bierz czerwony, nie czekaj! Widziałem go na żywo, sam bym taki kupił, gdyby mi zaoferowali.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 176
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

W poniedziałek zapytam dilera jak sprawa się ma, jak okaże się, że nawet do produkcji nie trafiła to dzwonię w sprawie tego czerwonego. Wiem że kolor dość ładny ale kurde - chciałem pomarańczowy okazuje się, że już niedostępny...potem chcę biały ale mam czerwony :)
Kiedyś jak brałem Suzuki to chciałem biały ale okazało się za jakiś czas, że niedostępny i musiałem wziąć limonkę. Chyba, nie dany mi biały...
GAB
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:18
model samochodu: Niro II HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: GAB »

W gruncie rzeczy zakup samochodu to w większości zmarnowne pieniądze - dlatego osobiście brałbym najtańszy kolor - jeżeli w jego wyposażeniu nie brakuje niczego, co znajduje się na osobistej liście "must have" dla nowego auta. A subiektywnie w mojej opinii czerwony nie dość, że dobrze wygląda (widziałem "na mieście"), to jeszcze się go łatwiej zauważa - "+" dla bezpieczeństwa oraz na dużych parkingach.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Czerwony, to dodatkowo +10% do prędkości. :mrgreen:

Tymczasem w cenniku KIA znów cicha podwyżka i za najtańsze Niro HEV w wersji M trzeba już zapłacić 128400 zł (było 126900 zł).
Niro HEV Businnes Line, to już wydatek minimum 151400 zł. Dobierając do niego upatrzony lakier już mamy cenę w okolicach 155000 zł. :?
Tak więc Marcinosie jeśli masz ofertę na takie czerwone Niro BL za 146000 zł, to nawet się nie zastanawiaj, bo za chwilę będziesz musiał za to samo wybulić z 10 tysięcy więcej.
Ja na szczęście mam gwarancję ceny i choć przy zamówieniu nie było mowy o rabatach, to już dzięki gwarancji jestem prawie 5000 zł do przodu.
Co za zwariowane czasy. :shock:
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Orin »

Ceny rosną, bo żyje się coraz lepiej oraz żeby skompensować powrót rabatów na grupy zawodowe :| Czas przesiadać się na chińskie auta, jak zostaną dopuszczone na rynek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”