Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Orin
Posty: 226
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Orin »

Kia powinna i to szybko przeprowadzić facelifting modelu Niro, który powinien:
- wyeliminować te hektary piano black z wnętrza (wzorem Hyundaia),
- wprowadzić możliwość zmiany grafik "zegarów", bo te w najniższej i środkowej kompletacji to jakaś kompromitacja, czego przykładem są np. obroty silnika 1.3, co oznacza1300 obrotów (Kia może chyba przeznaczyć ca 1000 usd, żeby średnio ogarnięty chiński programista takie grafiki przygotował),
- wprowadzić możliwość wyboru kolorystyki wnętrza i tapicerki,
- wprowadzić większy wybór wzorów felg.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Lunar GT »

Hyundai powinien natomiast bezzwłocznie zrobić lifting nowej Kony bo do tego samochodu trzeba podchodzić z zamkniętymi oczami.
Orin
Posty: 226
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Orin »

A Niro takie piękne? Tył "nie nadąża" za udanym przodem. Jest jakby dolepiony z innego pojazdu, co całą bryłę czyni dziwną.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Nie przesadzaj, kwestia gustu ale mnie się podoba. Nie krytykuję Hyundaia bo podoba mi się ale Niro bardziej jednak mi się podoba. Uważam jednak, że w środku Niro te światełka powinny być w większości miejsc aby delikatnie rozświetlać wnętrze. Ponadto jak zmieniam kolor oświetlenia to powinno to też dotyczyć podświetlenia przycisków. Brakuje mi w Niro schowka z przodu na drobne duperele np. na karty lojalnościowe czy też żetony do wózka na zakupy bo jak wrzucę do tych większych to później nie znajdę. Kiedyś gdzieś na teście widziałem, że tylna kanapa jest regulowana w ten sposób, że można odchylić do tyłu ale za cholerę nie wiem gdzie to jest albo pomieszały mi się samochody. W menu nie potrafię niczego znaleźć - jak klikam co popadnie to wyświetla się wszystko, jak coś potrzebuję to niczego nie ma. Nie mogę znaleźć opcji włączania/wyłączania tylnych głośników oraz wyłączenia priorytetu głosu nawigacji nad muzyką, wie ktoś gdzie to ? :evil:

Jeżeli chodzi o Hyundaia to jedynym modelem, który bardziej podoba mi się od Niro w środku jest Tucson.
Jarek033
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2024, 21:01
model samochodu: KIA Niro II HEV wersja BL
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Jarek033 »

Witam wszystkich,
we wtorek odebrałem moje Niro, zamówione 21 lipca 23, tak więc obiecany półroczny termin oczekiwania dotrzymany. Na razie wciąż uczę się nim jeździć, ale pierwsze wrażenia – super!
Darth
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2024, 23:23
model samochodu: Niro bl

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Darth »

Cześć Wszystkim!
Gratulacje! Szybciutko dostałeś, ja zamawiałem 29.07.23 i jest w transporcie, gdzieś około połowy lutego będzie w Europie i jeszcze chwila i dotrze. Wiesz ile Twoje Niro było w transporcie? Jeśli to nie tajemnica jaką wersję wybrałeś & kolor? Pytam, bo podobno jedno i drugie wpływa na czas realizacji zamówienia.
Pozdrawiam i szerokości dla Wszystkich!
Jarek033
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2024, 21:01
model samochodu: KIA Niro II HEV wersja BL
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Jarek033 »

Wybrałem ‘gołą’ wersję Business Line, koła 16 cali, kolor czarny (Black Pearl) bez dopłaty. Wiem tylko, że wyprodukowała się w listopadzie (w papierach jest ‘Date of manufacture of the vehicle: 2023-11-02’). Miałem czym jeździć, więc wpłaciłem zaliczkę i cierpliwie czekałem.
Darth
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2024, 23:23
model samochodu: Niro bl

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Darth »

Dzięki za info. Ja zamówiłem podobnie tylko kolor steel grey.
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Darth pisze: 04 lut 2024, 18:50 Dzięki za info. Ja zamówiłem podobnie tylko kolor steel grey.
Nie widać zabrudzeń, ale trochę brak zdecydowania tej barwie, zresztą żadna w ofercie nie jest mega :(
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Darth
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2024, 23:23
model samochodu: Niro bl

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Darth »

Sam samochód, czy kolor to już kwestia gustu 😀 czy ta nutka niezadowolenia dotyczy tylko kolory, czy jakieś praktyczne minusy samochodu odkryłeś? 😮
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”