Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Rysio
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

Jak długo czekałeś na auto?
marcinos
Posty: 181
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Dokładnie rok. Odebrałem 11.10 a zamówiłem 28.10.2022.
Rysio
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

O cholera, tak długo, ja zamówiłem dzisiaj, obiecano mi odbiór auta za 4-6 mcy.
marcinos
Posty: 181
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Mi też wieszczyli 6 miesięcy no ale może coś się zmieniło.
Xenon
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:23

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Xenon »

Nie wierz w bajki, nie ma możliwości żebyś dostał samochód w takim czasie. Ja zamawiałem w kwietniu i na dzień dzisiejszy status mojego auta to " jest w produkcji"
Dealer przy okazji oznajmił że nie jest źle bo od niedawna oficjalny czas oczekiwania na być ok 8,9 miesięcy więc myślę że z roczek poczekasz. O ile wczesny nie zrezygnujesz bo będziesz miał dość.
Ja miałem przewidywany czas oczekiwania 6 miesięcy, auto dopiero się produkuje a mija już prawie 8 miesiąc. Zanim dotrze do mnie to jeszcze ok miesiąc, półtora. Także sam widzisz, z 6 miesięcy robi się 9, 10 a u niektórych nawet rok.
Rysio
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

No to dzięki, bardzo podniosłeś mnie na duchu, że już się zacząłem zastanawiać nad wycofaniem zaliczki ale co w zamian ? /nie mam koła zapasowego/.
ru77
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2023, 21:21
model samochodu: KIA VENGA 1.6 125KM AUT. BL

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: ru77 »

Sebanek pisze: 18 lis 2023, 09:22
ru77 pisze: 17 lis 2023, 23:40 po 7 miesiacaach info, ze bolesnie nijaki dziadkowoz ma już VIN
Jaka wersja i kolor?
L+WISE interstellar gray
Xenon
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2023, 14:23

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Xenon »

Rysio pisze: 21 lis 2023, 19:52 No to dzięki, bardzo podniosłeś mnie na duchu, że już się zacząłem zastanawiać nad wycofaniem zaliczki ale co w zamian ? /nie mam koła zapasowego/.
No właśnie ja też nie bardzo wiedziałem co zamiast bo też byłem już bliski rezygnacji. Jeździłem Hondą, Toyotą, nową Koną i jak na złość żadne z tych aut nie było w stanie przyćmić mi Niro. Dlatego cóż czekam cierpliwie bo wiem na co.
marcinos
Posty: 181
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Rysio, zasada jest prosta - masz czym jeździć, parcia nie masz to czekaj bo w przypadku innych marek wcale nie jest lepiej chyba, że zamówisz Skodę lub VW choć tam gwarantowane 3 miesiące to też bajki no i to nie ta półka ale są gusta i guściki. Na Toyotę czeka się 14-15 miesięcy ale to też kwestia wyposażenia. Mnie oczekiwanie też irytowało mimo, że parcia nie miałem a samochód dotychczasowy miał się dobrze. Kolega Proceeda dostał po 6 miesiącach (miało być 4) ale Proceed produkowany w Słowacji. Jedyne co mnie zastanawia to to, że kolo za Proceeda z pakietem premium chyba zapłacił tyle ile my płacimy za BL bez premium.
Sebanek
Posty: 27
Rejestracja: 22 paź 2023, 08:07
model samochodu: Kia Niro Hev 2016

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Sebanek »

Dzisiaj, czyli po prawie 14 miesiącach od zamówienia dostałem info, że Niro jest wyprodukowane. Jako, że jeszcze miesiąc temu Kia nie była w stanie tego wiekopomnego wydarzenia przewidzieć i zbywała mnie tekstami w stylu "Pana zamówienie jest monitorowane", w listopadzie zamówiłem inny samochód, więc na dniach oficjalnie "podziękuję" Kii za dotychczasową współpracę :)
Nie sądzę też żeby jeszcze kiedyś przyszło mi do głowy zamawiać Kię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”