Czas oczekiwania na nowe Niro

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Legal »

Mnie najbardziej denerwuje brzmienie silnika na 1300 rpm, kiedy stoisz na 'wolnych obrotach' a silnik doładowuje baterię. Dzieje się tak najczęściej poniżej temperatury zewnętrznej 8 st. C
Spalinowe auto pracuje wówczas cicho na 700-800 rpm, co najwyżej napędzając alternator. Tu obciążenie generatorem prądu jest większe, wymaga wyższych obrotów i zwiększa hałas. Ustępuje to po ruszeniu, kiedy silnik elektryczny ładuje baterię korzystając również z odzysku energii kinetycznej a obroty 1800 oraz szum kół niwelują to brzmienie.

Reasumując. Niro, kiedy ładuje baterię stojąc, jest głośniejsze niż benzynowiec na wolnych obrotach.
Na szczęście to chyba jedyna rzecz, która mi się nie podoba i występuje tylko zimą i późną jesienią i nie przez cały czas postoju. Głównie rano i pierwszych kilka minut od startu po całkowitym wychłodzeniu.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

To prawda, też mnie to drażni ale jakoś tak bez większych emocji.
Darth
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2024, 23:23
model samochodu: Niro bl

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Darth »

Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Na jazdach próbnych nie było jak tego doświadczyć, w sumie jak innych rzeczy takich jak śwatła adaptacyjne, czy nawigacja, która podobno nie jest zbytnio aktualna i lepiej korzystać z carplay. No nic czekam z niecierpliwością na transport.
ru77
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2023, 21:21
model samochodu: KIA VENGA 1.6 125KM AUT. BL

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: ru77 »

Zamówienie połowa kwietnia - odbiór 3.-01.
HEV L interstellar grey z pakietem bezpieczeństwa
jeździ w mmiare tylko spalanie znacznie wyższe niż deklarowane
generalnie wole venge
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Na spalanie bliskie katalogowego musisz poczekać aż będzie ciepło.
Rysio
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: Rysio »

Witam. Ja swoje Niro zamówiłem 19.11.2023, HEVL biała perła z pakietem bezpieczeństwa, obiecano mi termin oczekiwania 4-6 mcy. Przed chwilą miałem tel. z salonu, że auto zostało wyprodukowane w Korei i wyruszyło w drogę do Polski, w salonie początek kwietnia. Jestem zaskoczony tak szybką realizacją po tym jak niektórzy złowieszczyli, że termin ten jest nierealny i zacząłem już w to wierzyć i zbroić się w cierpliwość a tu taka wspaniała wiadomość.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: marcinos »

Widocznie coś się zmieniło bo faktycznie szybko ale na początku kwietnia to raczej nie będzie.
A kolor cudo - biała perła jak mój.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Szybko, pojęcie względne.
Na ten przykład czas oczekiwania na Teslę, to góra kilka tygodni i jeszcze ciągłe promocje cenowe.
Tymczasem w KIA właśnie pojawił się nowy cennik na Niro (na rok modelowy 2025) i wersja M (HEV) nie zaczyna się jak dotychczas od 130600 zł, a już od 134900 zł.
Z dnia na dzień podwyżka o ponad 4000 zł, a ktoś tu już bąkał o rzekomym powrocie do normalności. :?
A jeszcze na koniec wisienka na torcie, a mianowicie wchodzi w życie nowa homologacja i w modelu Niro HEV na 2025 rok ograniczenie mocy ze 141 KM do 129 KM. :lol:
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: radier »

Tam są też zmiany w wyposażeniu stąd różnica w cenie.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Czas oczekiwania na nowe Niro

Post autor: colins »

Fakt, ale to trochę takie uszczęśliwianie na siłę.
Bo jeśli ktoś wybiera najuboższą wersję, to raczej z tego powodu, że nie zależy mu na wodotryskach, ale na niższej cenie.
Wsadzanie zatem przez producenta do tej najniższej wersji wyposażenia Niro dostępu bezkluczykowego, portów ładowania USB w fotelach czy większego tableta (co było wcześniej zarezerwowane wyłącznie do wyższych wersji wyposażeniowych) i wołanie za tę często jednak zbędną przyjemność dodatkowych pieniędzy, jest może fajne z punku widzenia gadżeciarza z nieco bardziej wypchanym portfelem, ale z punktu widzenia przykładowego emeryta Kowalskiego, który chce pojechać samochodem tylko i wyłącznie w niedzielę do kościoła czy na działkę, fajne zapewne już mniej, bo przy zakupie kierował się przede wszystkim ceną, a nie możliwością naładowania telefonu dla seniorów z oparcia przedniego fotela. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”