Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

forum użytkowników Kia Carens
majcherone
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2022, 23:17
model samochodu: Kia Carens II 2006

Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: majcherone »

Witam, po 5 latach jazdy od kiedy nabyłem moją kia carens II FJ 2006* dostałem strzała, diagnosta dzisiaj nie podbił mi
papierka z powodu angielskich lamp, kia była sprawdzana na reflektory co roku na każdym przeglądzie, nikt mi nigdy nie powiedział czegoś takiego, prawa lampa ucieka teraz w kierunku pojazdu z naprzeciwka i na tym zamknął temat wpisując mi w papier konieczność wymiany obu reflektorów na EU. Pytałem o regulację lewo prawo - góra dół i stwierdził że nie, muszą być wymienione na EU.
Po powrocie do domu zacząłem szukać na ref. oznaczeń (diagnosta nie sprawdzał nic na reflektorach po za pomiarem ich maszynką) i zrobiłem zdjęcia.
Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tych lamp i czy one serio są UK?
Skąd nagle taki zarzut, skoro co roku na badaniu (odwiedziłem w tym czasie od nabycia 3 stacje diagnostyczne., ta jest trzecia) było okey, no raz w sumie, chyba na 2 przeglądzie regulowali mi światełka, to tyle.
Załączniki
strona pasazera
strona pasazera
20221110_224024.jpg (83.68 KiB) Przejrzano 831 razy
strona kierowcy
strona kierowcy
20221110_224011.jpg (62.59 KiB) Przejrzano 831 razy
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: Blues Brothers »

E13 Luksemburg ;)
majcherone
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2022, 23:17
model samochodu: Kia Carens II 2006

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: majcherone »

E13 to raczej nie jest oznakowanie mowiace o stronie ruchu do jakiego dostosowano reflektory
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: saron22 »

To, że co roku przechodził przegląd to niczego nie dowodzi - pytanie jak dokładnie wtedy były sprawdzane reflektory i ustawienie świateł. Jak wygląda kwestia asymetrii tych reflektorów? Podczas sprawdzania ustawienia świateł na przyrządzie w którą stronę jest asymetria? W prawo czy w lewo? Jak w prawo to są europejskie jak w lewo to angielskie. Przypominam, że prawa noga to ta przy której duży palec jest po lewej stronie.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: gisio »

saron22 pisze: 11 lis 2022, 12:56 ... Przypominam, że prawa noga to ta przy której duży palec jest po lewej stronie.
Zapomniałeś dodać, że w butach to g... widać ;)
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: Marcin_1976 »

majcherone pisze: 10 lis 2022, 23:33 Witam, po 5 latach jazdy od kiedy nabyłem moją kia carens II FJ 2006* dostałem strzała, diagnosta dzisiaj nie podbił mi
papierka z powodu angielskich lamp, kia była sprawdzana na reflektory co roku na każdym przeglądzie, nikt mi nigdy nie powiedział czegoś takiego, prawa lampa ucieka teraz w kierunku pojazdu z naprzeciwka i na tym zamknął temat wpisując mi w papier konieczność wymiany obu reflektorów na EU. Pytałem o regulację lewo prawo - góra dół i stwierdził że nie, muszą być wymienione na EU.
Po powrocie do domu zacząłem szukać na ref. oznaczeń (diagnosta nie sprawdzał nic na reflektorach po za pomiarem ich maszynką) i zrobiłem zdjęcia.
Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tych lamp i czy one serio są UK?
Skąd nagle taki zarzut, skoro co roku na badaniu (odwiedziłem w tym czasie od nabycia 3 stacje diagnostyczne., ta jest trzecia) było okey, no raz w sumie, chyba na 2 przeglądzie regulowali mi światełka, to tyle.
Strzałka w prawo - prawostronny, w lewo lewostronny.
majcherone
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2022, 23:17
model samochodu: Kia Carens II 2006

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: majcherone »

Na zdjeciach widac że są trzy strzałki patrzac pod maskę, strzałki dwie z lewej oznaczają kierunek montażu gniazd migacza i pozycyjnej ponieważ są bezpośrednio pod oznaczeniem które się do nich odnosi i to nawet się zgadza, potem ponizej pod jakimś numerem jest strzalka w prawo, nie wiem co oznacza numer i strzałka. Czytalem na innych forach że jeżeli pod typem głównego oznaczenia reflektora nie ma strzałki to one są prawostronne, u mnie jak widać na zdjęciach, nie ma strzałki, jest dopiero całkiem z prawej na dole... nie chce kupować nowych bo ktoś tak wymyślił tylko dlatego że nie chciało mu się ich reguować. Tydzień czy dwa temu wymieniałem żarówkę w tym reflektorze, żeby to zrobić muszę go odkręcić i chyba mogłem go źle zamontować, ale czy to jest powód, że skoro ref świec w lewy pas to należy oba wymienić bo diagnosta tak twietdzi? No przecież ten reflektor był w tym aucie od początku, nie wygląda na wymieniany, to dość stare auto. Jeździło w Danii od wyjścia z salonu, a tam jest raczej ruch taki jak u nas. Jutro odkręce ten reflektor i postaram się go drugi raz zamontować, zobaczymy czy nadal ucieka w lewo, ale jeżeli będzie okey to jak mam udowodnić że on jest EU? Diagnosta kazał kupić nowe. Na allegro wszystkie używane są opisane, że są EU i są to identyczne reflektory, żaden sprzedawca nie przedstawia zdjęcia oznakowania takiego jak ja na tym forum, z którego można byłoby porównać i dojść do wniosku że to anglik czy nie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: kon »

Asymetrię światła widać przecież nawet podczas jazdy samochodem.
Stan przed ścianą w odległości kilku metrów, w nocy i zrób zdjęcie rozkładu światła.
kenrad
Posty: 117
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: kenrad »

Podjedź na jakąś inną stację aby sprawdzili/ustawili Tobie światła. Jest zalecenie aby po każdej wymianie reflektora ustawiać światła ale każdy robi jak uważa.
majcherone
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2022, 23:17
model samochodu: Kia Carens II 2006

Re: Diagnosta nie podbił mi przeglądu. Proszę o weryfikację.

Post autor: majcherone »

Witam, po kilku dniach mam już pewną wiedzę w temacie reflektorów w tym samochodzie, zrobiłem porównanie reflektorów (mojego i jak zwał tak zwał, angielskiego) znalazłem problem i go rozwiązałem, dzięki mojej dociekliwości nie wydałem na nowe reflektory łacznie około 2200zł, co byłoby zbędnym wydatkiem(używane w dobrym stanie 300zł-700zł gdzieś w ogłoszeniach).
Dołączam zdjęcie z załączenia moich świateł mijania, sami oceniajcie czy według was, są to ref. ang. czy EU, ja widzę EU, to są te same reflektory, które były na przeglądzie, żeby była jasność. Na przeglądzie reflektor kierowcy w całości świecił w górę i lewo, nie było też moim zdaniem żadnej lini odcięcia. Przypominam, że diagnosta nakazał wymianę reflektorów. W tej chwili za bardzo chyba pokręciłem żeby je wyregulować i będę musiał na pewno na stacji regulować wysokość. A teraz zagadka, co było powodem, że reflektor świecił w lewo i w górę, co spowodowało, że diagnosta (raczej nie był to dobry specjalista od reflektorów) nakazał ich wymianę?
Dodam że:
- przekazałem diagnoście informację o tym, że tydzień wcześniej, wykręcałem reflektor żeby wymienić żarwkę (tak jest łatwiej bo nie muszę wyjmować akumulatora)
- przekazałem diagnoście informację, że to już 5 lub nawet 6 przegląd na tych samych reflektorach, i nikt nigdy nie powiedział mi o tym.
.....
Załączniki
Snop EU Carens
Snop EU Carens
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”