Przegląd - 15tys

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: nagdob »

Ja ze swoim olejem + dodatkowo filtr powietrza (bo kazałem wyciągnąć i był dosyć brudny) zapłaciłem 449,20 zł. Brutto oczywiście.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Sloter »

fuTer pisze: 20 lut 2023, 18:33 Jestem po pierwszym przeglądzie. Koszt 370zł (miałem swój olej). Rzeczy które serwis wykonał:
- regulacja klapy bagażnika, gdyż się tłukła niemiłosiernie. Odkręcili odbojniki na klapie bagażnika i z dwóch stron dali podkładki - nie tłucze się już. Problem im znany z ProCeeda
- regulacja tylnych lewych drzwi, bardzo ciężko się je zamykało, jest lepiej. Za jakiś czas mam dać znać czy uszczelka się „ułożyła”, jeśli nie to jest jeszcze jakiś zakres aby dociągnąć
- ponieważ, na 14k km dolałem płynu chłodzącego ponad 700ml i z okolic zbiornika wyrównawczego był odczuwalny zapach glikolu, sprawdzeniu poddali cały układ. Okazało się że wina leży w korku który samoistnie się luzował pod wpływem ciśnienia, wymienili na nowy - będę obserwował
- szarpanie na zimnym silniku podczas ruszania ( drugi i trzeci bieg), wgrane zostało oprogramowanie silnika od nowa

Zapytałem czy możliwy jest wydruk z kompa odnośnie GPF, a dokładnie kiedy ostatnio się wypalił albo coś podobnego. Niestety nie udało się, gdyby to był diesel nie było by problemu. Co więcej, miły Pan zalecił tankować na Shell i Bp, bo rzekomo lotos i Orlen mają w swym składzie zbyt dużo domieszkę biopaliw.
fuTer - czy wgranie softu od nowa pomogło na to szarpanie? U mnie szarpie praktycznie od nowości, na zimnym i na ciepłym - zgłaszałem w ASO, coś tam niby zrobili (chyba adaptowanie przepustnicy - już nie pamiętam dokładnie), ale nic nie pomogło... Jeździłem w tym czasie zastępczym KSV (też manual) i nie było tego problemu.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

Delikatne szarpanie nadal występuje przy rozpędzaniu powolnym, dla pewności podłączam obd, a tam status zapchania filtra GPF na 3. Tak więc, jak już ktoś wspomniał szarpanie i takie żabki to oznaka że zaraz wskoczy status 4 i kontrolka z GPF.
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Sloter »

fuTer pisze: 11 maja 2023, 18:26 Delikatne szarpanie nadal występuje przy rozpędzaniu powolnym, dla pewności podłączam obd, a tam status zapchania filtra GPF na 3. Tak więc, jak już ktoś wspomniał szarpanie i takie żabki to oznaka że zaraz wskoczy status 4 i kontrolka z GPF.
Z tym, że ja mam ponad 5k przejechane, a szarpanie jest obecne od samego początku. GPF jeszcze mi się nigdy nie zaświecił.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

Ja mam 17k, kontrolka mi się do tej pory nie zaświeciła, natomiast widzę zbieżność. Zaczyna mi szarpać na zimnym silniku tylko wtedy gdy mam status 3.
sztyk
Posty: 71
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: sztyk »

Do osób które miały swój olej na przeglądzie. Jaki polecacie kupić ?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

https://allegro.pl/oferta/millers-ee-pe ... 0755324507
Ja ten lałem, zgodny z specyfikacją w instrukcji.
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: jaskier »

czy różnica finansowa między zabraniem własnego oleju a olejem z aso jest znacząca?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

Ja za olej dałem 200zł, jakbym brał ich to olej wychodziłby 460zł. 260zł dla jednego to majątek ,a dla drugiego drobne.
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: jaskier »

myślę że nawet ci dobrze zarabiający nie pogardzą prawie 3 stówkami :) Do tego mamy pewność że olej faktycznie wymienili
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”