Przegląd - 15tys

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: wlodio5 »

PPPKRK pisze: 29 gru 2022, 22:19 Mam pytanie związane z kwestią przeglądu. Narazie teoretyczne.
Mam na liczniku 13 000 km, planuję trasę ok 2500 km. Jak rozwiązać temat przeglądu w takiej sytuacji ? Trasa Polska - Włochy - Polska.
Jeśli przekroczysz stracisz gwarancję. Miałem tak w Ceed i dopiero po pisemnej prośbie mi przywrócili
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Kontur »

Hej, wiecie co obejmuje przeglad do roku lub do 15tys?
Bo wg instrukcji:
Wymiana oleju w silniku.
I filtru oleju.
I to serwis powiedzial ale w instrukcji znalazlem.jeszcze kontrola paska HSG
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: gisio »

PPPKRK pisze: 29 gru 2022, 22:19 Mam pytanie związane z kwestią przeglądu. Narazie teoretyczne.
Mam na liczniku 13 000 km, planuję trasę ok 2500 km. Jak rozwiązać temat przeglądu w takiej sytuacji ? Trasa Polska - Włochy - Polska.
Można zrobić przegląd we Włoszech i po problemie.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: MARCO46 »

mam wykupiony pakiet na 4 lata.....jakieś 5000 pln
dowiedziałem się przed chwilą, że na pierwszym przeglądzie nie tykają filtra kabinowego - więc padło pytanie czy wymienić i przy okazji odgrzybić klimę (której praktycznie nie używam....a to ponoć źle) ; wziąłem 1i 2 ; suma 250 pln...tylko nie wiem netto czy brutto

ale zasadniczo chciałem zwrócić uwagę na ten filtr kabinowy, że on jest przewidziany na 2 przegląd dopiero
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: Marcin_1976 »

Ja wymieniam co 15 tys. km i przy moich przebiegach jest to średnio co 4 miesiące. Filtr po takim przebiegu nie wygląda pięknie, zwłaszcza po sezonie grzewczym. Koszt nie duży, nowy poprawia obieg i szyby mniej parują. A poza tym wdychamy to co przez niego przejdzie, więc choćby dlatego uważam, że warto.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

Jestem po pierwszym przeglądzie. Koszt 370zł (miałem swój olej). Rzeczy które serwis wykonał:
- regulacja klapy bagażnika, gdyż się tłukła niemiłosiernie. Odkręcili odbojniki na klapie bagażnika i z dwóch stron dali podkładki - nie tłucze się już. Problem im znany z ProCeeda
- regulacja tylnych lewych drzwi, bardzo ciężko się je zamykało, jest lepiej. Za jakiś czas mam dać znać czy uszczelka się „ułożyła”, jeśli nie to jest jeszcze jakiś zakres aby dociągnąć
- ponieważ, na 14k km dolałem płynu chłodzącego ponad 700ml i z okolic zbiornika wyrównawczego był odczuwalny zapach glikolu, sprawdzeniu poddali cały układ. Okazało się że wina leży w korku który samoistnie się luzował pod wpływem ciśnienia, wymienili na nowy - będę obserwował
- szarpanie na zimnym silniku podczas ruszania ( drugi i trzeci bieg), wgrane zostało oprogramowanie silnika od nowa

Zapytałem czy możliwy jest wydruk z kompa odnośnie GPF, a dokładnie kiedy ostatnio się wypalił albo coś podobnego. Niestety nie udało się, gdyby to był diesel nie było by problemu. Co więcej, miły Pan zalecił tankować na Shell i Bp, bo rzekomo lotos i Orlen mają w swym składzie zbyt dużo domieszkę biopaliw.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: kemotl »

fuTer pisze: 20 lut 2023, 18:33
Zapytałem czy możliwy jest wydruk z kompa odnośnie GPF, a dokładnie kiedy ostatnio się wypalił albo coś podobnego. Niestety nie udało się, gdyby to był diesel nie było by problemu. Co więcej, miły Pan zalecił tankować na Shell i Bp, bo rzekomo lotos i Orlen mają w swym składzie zbyt dużo domieszkę biopaliw.
To koszty i podejście do serwisu nawet OK. Możesz pochwalić się jaki olej zalałeś ??.

A co do paliwa to mój dobry kolega pracował wożąc paliwa. Pracował na Shellu i BP i niestety tankował beczki na składzie Orlenu :( . Jedynie po BP Ultimate i V-Powera jeździł gdzie indziej.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

To prawda, co do pracy serwisu zastrzeżeń nie mam, czuje się dobrze obsłużony. W temacie paliwa pozostaje tylko lać jakiś uszlachetniacz np:
https://allegro.pl/oferta/archoil-ar690 ... 1528784605
Natomiast w sprawie oleju napisałem do producenta, olej Millers taki:
https://allegro.pl/oferta/millers-oils- ... 3143964506
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: marekc »

Co do paliwa. Chyba nie myślicie, że stacje zachodnich koncernów wożą paliwa ze swoich rafinerii. Transport na takich odległościach jest nieopłacalny, cena musiała by być wyższa. Wszystkie paliwa pochodzą z polskich rafinerii. Mieszkam w pobliżu gdańskiej , znajomy tam pracuje przy dystrybucji. W jednej kolejce po paliwa stoją cysterny z logo różnych stacji. To samo paliwo w zależości gdzie jest sprzedawane różnie się nazywa, Dynamic,Verwa, Power itp. Mówienie ,że ja tylko tankuje na stacji koncernu ..... bo mają lepsze paliwo to tylko uleganie sugesti reklamy..
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Przegląd - 15tys

Post autor: fuTer »

Napisałem tylko co serwisant powiedział, u nich uzdrawianie silnika np. falowanie obrotów zaczyna się od wlania uszlachetniacza do paliwa. Dosłownie cytuje słowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”