Wymiana opon

forum użytkowników modelu Sorento
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Wymiana opon

Post autor: novada »

Na jakim biegu zostawiacie auto do wymiany opon? We wszystkich dotychczasowych autach (manuał) wrzucałem na luz, gasiłem silnik, kluczyk brałem ze sobą i wracałem za godzinę. Tutaj nie da się włączyć N i wyłączyć zapłon bo automatycznie robi się P.
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: Wymiana opon

Post autor: bocianll »

Zostawiałem na zapalonym silniku a jak już sobie ustawili na podnośniku gasiłem :)
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana opon

Post autor: nagdob »

Zawsze na P i wyłączone auto.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana opon

Post autor: PiterW »

novada pisze: 09 lis 2022, 07:50 Na jakim biegu zostawiacie auto do wymiany opon? We wszystkich dotychczasowych autach (manuał) wrzucałem na luz, gasiłem silnik, kluczyk brałem ze sobą i wracałem za godzinę. Tutaj nie da się włączyć N i wyłączyć zapłon bo automatycznie robi się P.
Ależ oczywiście, że się da zostawić wyłączony samochód na N.
Po przełączeniu na N i puszczeniu pedału hamulca pojawia się na wyświetlaczu zegarów komunikat "Przytrzymaj przycisk OK aby bieg pozostał w pozycji neutralnej przy wyłączonym pojeździe". Gdy się tak zrobi to można już wyłączyć samochód i bieg nie zostanie przełączony na P.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Re: Wymiana opon

Post autor: novada »

Dzięki PiterW, sprawdziłem i to jest idealna odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”