Kia Sorento IV 2021 rok Padła skrzynia ktoś wie jak naprawić?? miał podobny problem

forum użytkowników modelu Sorento
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kia Sorento IV 2021 rok Padła skrzynia ktoś wie jak naprawić?? miał podobny problem

Post autor: Widerski »

Perlator pisze: 03 lis 2022, 13:02
Dodam jeszcze że auto stało 2 miesiące w warsztacie, kombinowali jak mogli zmieniali olej, wymienili pompę ciśnienia oleju bo wywalało błąd ciśnienia oleju ale nic nie pomaga. Skończyły im się pomysły. Zabrałem auto Do ASO ale i oni po miesiącu rozłożyli ręce że nie wiedzą co jest przyczyną i że nie pomogą..
Czyli po twoich manewrach skrzyni pojechałeś do warsztatu, podłączyli i wyskakiwał błąd. Nie pamiętam dokładnie ale jest procedura na sprawdzenie pompy olejowej, więc po co ją od razu wymieniać.
Ja bym wymienił olej filtr lub filtry, z tego co mi świta to w USA są inne procedury niż w EU jak się nie mylę to USA się odpowietrza po wymianie oleju, wiec jeżeli pierwszy warsztat takiej procedury nie zrobił to skrzynia nie będzie działać prawidłowo.
W ASO tego nawet nie podłączyli a jak sprawdzali skrzynie EU to nie mają takich procedur jak w skrzyniach USA.
Wszystko jest w odpowiedniej nomenklaturze producenta, która oczywiście jest płatna i nie dla każdego dostępna.
Oczywiście za opłatą mogę taką dokumentacje pod konkretny vin @Perlator dostarczyć, tylko to nie zmienia twojej sprawy, więc jak dla mnie wyrzucone pieniądze. Pozdrawiam
Perlator
Posty: 27
Rejestracja: 11 lip 2018, 17:38
model samochodu: Sorento 2.5 turbo

Re: Kia Sorento IV 2021 rok Padła skrzynia ktoś wie jak naprawić?? miał podobny problem

Post autor: Perlator »

Widerski pisze: 06 lis 2022, 16:50
Perlator pisze: 03 lis 2022, 13:02
Dodam jeszcze że auto stało 2 miesiące w warsztacie, kombinowali jak mogli zmieniali olej, wymienili pompę ciśnienia oleju bo wywalało błąd ciśnienia oleju ale nic nie pomaga. Skończyły im się pomysły. Zabrałem auto Do ASO ale i oni po miesiącu rozłożyli ręce że nie wiedzą co jest przyczyną i że nie pomogą..
Czyli po twoich manewrach skrzyni pojechałeś do warsztatu, podłączyli i wyskakiwał błąd. Nie pamiętam dokładnie ale jest procedura na sprawdzenie pompy olejowej, więc po co ją od razu wymieniać.
Ja bym wymienił olej filtr lub filtry, z tego co mi świta to w USA są inne procedury niż w EU jak się nie mylę to USA się odpowietrza po wymianie oleju, wiec jeżeli pierwszy warsztat takiej procedury nie zrobił to skrzynia nie będzie działać prawidłowo.
W ASO tego nawet nie podłączyli a jak sprawdzali skrzynie EU to nie mają takich procedur jak w skrzyniach USA.
Wszystko jest w odpowiedniej nomenklaturze producenta, która oczywiście jest płatna i nie dla każdego dostępna.
Oczywiście za opłatą mogę taką dokumentacje pod konkretny vin @Perlator dostarczyć, tylko to nie zmienia twojej sprawy, więc jak dla mnie wyrzucone pieniądze. Pozdrawiam
Jak wspominałem wcześniej nie jestem mechanikiem i na autach sie nie znam, wstawiłem do warsztatu gdzie zawsze, i do tej pory dawali sobie rade. I to oni zasugerowali ze to musi być pompa. Usłyszałem ze jak załatwię pompę to na 100% bedzie działać lecz niestety nie zadziałało.
Do poniedziałku na pewno nie ogarnę lawety zeby dojechać. Bo już jestem poumawiany. Wiec zostaje tylko opcja z telefonem do Pańskich znajomych z Łodzi. Bo jak dla mnie pierwszą rzeczką jaka moim zdaniem po tym co czytałem na forach w usa trzeba wgrać ten nowy soft i jak nie pomoże to dopiero wtedy rozbierać i naprawiać skrzynie.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kia Sorento IV 2021 rok Padła skrzynia ktoś wie jak naprawić?? miał podobny problem

Post autor: Widerski »

Soft softem, chociaż rzeczywiście wyglada że ta poprawka dotyczy szarpań i anomali skrzyni i dotyczy dokładnie twojego silnika nie ma problemu u mnie z tą aktualizacją. Jeżeli tą skrzynie trzeba odpowietrzać a z tego co mi świta to trzeba, to nawet jak będzie nowy soft nowy olej nowe sprzegło to dalej będą problemy z zmianą biegów.
Zadzwonię jutro i dowiem się co i jak Dam znać. Pozdrawiam
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Kia Sorento IV 2021 rok Padła skrzynia ktoś wie jak naprawić?? miał podobny problem

Post autor: MHZ »

Pisalem tu, ze kolega w Proceedzie 4-letnim z przebiegiem 56,000 km mial podobne objawy jak u Ciebie, auto dosc dlugo stalo w ASO, chyba nawet ponad miesiac, ale oddali naprawione i jezdzi :) Napisali ze przyczyna bylo to: ‚Regulator sprzęgła, Silnik elektryczny sprzęgła’
Serwis sie calkiem ladnie zachowal bo jak skonczylo sie auto zastepcze z ubezpieczalni to dali swoje auto zastepcze do konca naprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”