Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

forum użytkowników modelu Ceed
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: saron22 »

Marxoner pisze: 18 lis 2022, 12:58 A czy producent w ogóle dopuszcza na gwarancji, żeby montować alufelgi poza ASO i nie oryginalne KIA tylko zamienniki ?
Moim zdaniem jest to niedopuszczalne. Jak montaż alufelg, opon i wymiana na zimowe albo z zimowych na letnie to tylko w ASO!
I koniecznie wymiana w ASO! Powietrze tylko premium przywożone w butlach prosto z Korei i koniecznie pompowane przez pracownika ASO! Jak zgubisz ten plastikowy kapturek na wentyl to pamiętaj, aby zakupić go w ASO bo tylko tam mają homologowane kapselki! Jeśli kupisz gdzie indziej to możesz stracić siedmioletnią gwarancję! Z tym naprawdę nie ma żartów!
alfredos
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2022, 22:16
model samochodu: KIA CEED 1,5 T-GDI 6MT

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: alfredos »

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: bielaPL »

Marxoner pisze: 18 lis 2022, 12:58 A czy producent w ogóle dopuszcza na gwarancji, żeby montować alufelgi poza ASO i nie oryginalne KIA tylko zamienniki ?
raczej łatwa sprawa jakby co do wygrania w sądzie.. byłem raz w aso na nieoryginalnych i nic nie mówili
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: Alexowy321 »

bielaPL pisze: 22 lis 2022, 08:23
Marxoner pisze: 18 lis 2022, 12:58 A czy producent w ogóle dopuszcza na gwarancji, żeby montować alufelgi poza ASO i nie oryginalne KIA tylko zamienniki ?
raczej łatwa sprawa jakby co do wygrania w sądzie.. byłem raz w aso na nieoryginalnych i nic nie mówili
Co to ma do rzeczy czy felgi oryginalne czy nie? Zgodne ze specyfikacją to się nadają. Gadanie ze przez nieoryginalne felgi mogą nie uznać gwarancji na zawieszenie to jakaś bzdura. Poza tym to są części eksploatacyjne więc mają bardo krótkie terminy i przebiegi. Może jeszcze się dowalają ze masz nasze powietrze w oponach a powinno być koreańskie?
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: bielaPL »

Alexowy321 pisze: 22 lis 2022, 09:01
bielaPL pisze: 22 lis 2022, 08:23
Marxoner pisze: 18 lis 2022, 12:58 A czy producent w ogóle dopuszcza na gwarancji, żeby montować alufelgi poza ASO i nie oryginalne KIA tylko zamienniki ?
raczej łatwa sprawa jakby co do wygrania w sądzie.. byłem raz w aso na nieoryginalnych i nic nie mówili
Co to ma do rzeczy czy felgi oryginalne czy nie? Zgodne ze specyfikacją to się nadają. Gadanie ze przez nieoryginalne felgi mogą nie uznać gwarancji na zawieszenie to jakaś bzdura. Poza tym to są części eksploatacyjne więc mają bardo krótkie terminy i przebiegi. Może jeszcze się dowalają ze masz nasze powietrze w oponach a powinno być koreańskie?
my to wiemy ale ludzie nie znający się na motoryzacji łatwo mogą zostać zmanipulowaniu
przykład: piszczące oryginalne klocki
zgłosiłem reklamacje w peugeot, odrzucili bo klocki nie są objęte gwarancją
zadzwoniła pani czy jestem zadowolony z obsługi, powiedziałem że nie, bo rozumiem że nie są objęte gwarancją bo się zużywają itp ale nie z powodu piszczenia gdzie czuje się jakbym prowadził 20 letnie auto
na drugi dzień dzwoni pan z aso żeby przyjechać na wymianę klocków
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: Lunar GT »

bielaPL pisze: 22 lis 2022, 10:51 my to wiemy ale ludzie nie znający się na motoryzacji łatwo mogą zostać zmanipulowaniu
Zwłaszcza gdy się czyta wpisy trolla szydercy i przyjmuje je jako wiedzę objawioną. :lol:
MarRa
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: MarRa »

Alexowy321 pisze: 22 lis 2022, 09:01
bielaPL pisze: 22 lis 2022, 08:23
Marxoner pisze: 18 lis 2022, 12:58 A czy producent w ogóle dopuszcza na gwarancji, żeby montować alufelgi poza ASO i nie oryginalne KIA tylko zamienniki ?
raczej łatwa sprawa jakby co do wygrania w sądzie.. byłem raz w aso na nieoryginalnych i nic nie mówili
Co to ma do rzeczy czy felgi oryginalne czy nie? Zgodne ze specyfikacją to się nadają. Gadanie ze przez nieoryginalne felgi mogą nie uznać gwarancji na zawieszenie to jakaś bzdura. Poza tym to są części eksploatacyjne więc mają bardo krótkie terminy i przebiegi. Może jeszcze się dowalają ze masz nasze powietrze w oponach a powinno być koreańskie?
Czuję się wywołany do tablicy, bo to ja napomknąłem o tym zawieszeniu.
Więc żeby była jasność - chyba wymowa mojego wpisu jest jednoznaczna. Nie przejmować się i montować zamienniki, zwłaszcza że w ASO też oferują takie, które nie są zgodne z homologacją (co się głównie tyczy ET).
A dla tych co nie zrozumieli wyjaśnienie - pisząc że mogą nie uznać gwarancji na zawieszanie z powodu innych felg, miałem na myśli tylko to, że jak się będą chcieli do czegoś przyczepić to się przyczepią - co nie znaczy, że będą mieli rację w tym czepianiu się.
I jeszcze jedno - w moim poprzednim ceedzie zaraz po zakupie wymieniłem oryginalne stalowe na nieoryginalne alu, kupione poza ASO. Przez ponad 7 lat serwisowania nikt się do tego nie przyczepił. Nawet mi je kiedyś w ASO malowali na własny koszt, bo je uszkodzili przy demontażu.
😉
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: Alexowy321 »

bielaPL pisze: 22 lis 2022, 10:51
Alexowy321 pisze: 22 lis 2022, 09:01
bielaPL pisze: 22 lis 2022, 08:23

raczej łatwa sprawa jakby co do wygrania w sądzie.. byłem raz w aso na nieoryginalnych i nic nie mówili
Co to ma do rzeczy czy felgi oryginalne czy nie? Zgodne ze specyfikacją to się nadają. Gadanie ze przez nieoryginalne felgi mogą nie uznać gwarancji na zawieszenie to jakaś bzdura. Poza tym to są części eksploatacyjne więc mają bardo krótkie terminy i przebiegi. Może jeszcze się dowalają ze masz nasze powietrze w oponach a powinno być koreańskie?
my to wiemy ale ludzie nie znający się na motoryzacji łatwo mogą zostać zmanipulowaniu
przykład: piszczące oryginalne klocki
zgłosiłem reklamacje w peugeot, odrzucili bo klocki nie są objęte gwarancją
zadzwoniła pani czy jestem zadowolony z obsługi, powiedziałem że nie, bo rozumiem że nie są objęte gwarancją bo się zużywają itp ale nie z powodu piszczenia gdzie czuje się jakbym prowadził 20 letnie auto
na drugi dzień dzwoni pan z aso żeby przyjechać na wymianę klocków
To jest wada materiałowa więc łaski nie robili bo to wynika z zapisu gwarancji

24 miesięcy lub 20.000 kilometrów w zależności
co nastąpi wcześniej :
Świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe, tarcza sprzęgła
wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również skrzyń DCT), ramiona wycieraczek, przewody
wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki drzwi, paski
klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, rolki i napinacze pasków napędowych.
Gwarancja na opony

Gwarancję zapewnia producent opon.
Kia nie udziela gwarancji we wskazanym zakresie gwarancji podstawowej.
Gwarancja na fabryczne zestawy audio, nawigacje i centra multimedialne
3 lata lub 100 000 km
Gwarancja na akumulator
2 lata bez limitu km
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: saron22 »

Tak się zastanawiam na co konkretnie jest te 7 lat gwarancji?
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Opony zimowe i felgi do Ceeda SW 2022

Post autor: Alexowy321 »

saron22 pisze: 22 lis 2022, 19:11 Tak się zastanawiam na co konkretnie jest te 7 lat gwarancji?

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... ucenta.pdf

Wychodzi na to że wszystko co nie jest opisane w linku powyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”