Sprawdź układ TPMS

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

Ewidentnie coś z czujnikiem. Napompowane wszystkie koła, wszędzie równa wartość, przejechane 450 km i wali błędem niskiego ciśnienia na prawym przednim ( cały czas pokazując prawidłową wartość).
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

Auto postało dziś w ciepełku 2 h, błąd czujnika zniknął.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: nagdob »

Soplus pisze: 09 gru 2022, 11:06 Auto postało dziś w ciepełku 2 h, błąd czujnika zniknął.
Czyli ewidentnie bateria w czujniku.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

nagdob pisze: 12 gru 2022, 16:52
Soplus pisze: 09 gru 2022, 11:06 Auto postało dziś w ciepełku 2 h, błąd czujnika zniknął.
Czyli ewidentnie bateria w czujniku.
Pewnie tak, serwis niby nic nie stwierdził. Na razie jest ok.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Soplus pisze: 07 gru 2022, 18:31 Ewidentnie coś z czujnikiem. Napompowane wszystkie koła, wszędzie równa wartość, przejechane 450 km i wali błędem niskiego ciśnienia na prawym przednim ( cały czas pokazując prawidłową wartość).
Czy u Ciebie coś się wyjaśniło? Mnie zaczyna to coraz bardziej irytować tak samo jak działanie ASO.
Wczoraj trasa Warszawa-Poznań. Po 1.5h jazdy i 170 km pierwszy raz wywala błąd sprawdź układ TPMS. System nie pokazuje ciśnienia na żadnym kole. Po 9 minutach jazdy autostradą cudowne uzdrowienie. Po kolejnych 13 minutach znowu to samo. Błąd i znika ciśnienie z wszystkich kół. Po 4 minutach autouzdrowienie. Po kolejnych 9 minutach znowu błąd, brak ciśnienia na żadnym z kół i po 12 minutach takiego stanu ciśnienie wraca i przez kolejną godzinę i ponad 100km do końca podróży problem już nie nawraca.
A teraz po krótce co w ASO.
Kiedy zgłosiłem się z tym po raz pierwszy podłączyli pod komputer i odczytali błąd czujnika któregoś tylnego koła, chyba lewy tył. Powiedzieli, że jak będzie nawracać to trzeba będzie wymienić czujnik. Później był długo spokój choć nie jeździłem dłuższych tras (tylko 1 podczas której nic się nie działo) ale akurat przed kolejną wizytą w ASO nawróciło z dużą częstotliwością i teraz właściwie przy każdej trasie ponad 100 km to się pojawia. No to zgłaszam, a oni zmiana frontu - mam przyjechać jak się świeci… 🤯 To się pytam jak mam to zrobić skoro błąd pojawia się i znika, pojawia się tylko przy dłuższych trasach, a poza tym czas oczekiwania na wizytę w ASO to min. 2-3 tygodnie. I tu rozmowa jak ze ścianą, że oni tak muszą. Bo jak podłączają do komputera i błędu nie ma to nie ma problemu. I wpisują że układ sprawny 🤣 I tak mi napisali. To się ich pytam co zczytują z tego komputera skoro podają mi który konkretnie czujnik wywalił bład. I tu slysze - a to prosze Pana to jest blad ARCHIWALNY a nie aktualny… Pytam wiec kiedy ten blad trafia ze tak powiem do tego archiwum. Odpowiedz - po kazdym wylaczeniu silnika. Kurtyna. Dziesiatki geotagowanych zdjec wyswietlonego bledu z data i godzina nie sa zadnym dowodem.

Juz pomijam drobiazg ze wtedy przyjechalem tylko wymienic opony wiec bylem przygotowany na godzinny pobyt w ASO a oni mi mowia ze plyn falownika mi beda wymieniac i mam dziekowac ze od razu wygospodarowali czas na to (nie informujac mnie telefonicznie wczesniej ze zamiast godzine spedze w ASO 4 godziny). O czujnikach w ogole nie chcieli sluchac na poczatku, dopiero musialem nalegac by zechcieli pogadac. A poprzednim razem z czujnikami bylem wlasnie u nich. Za to drazyli ciagle temat cieczy falownika, mowie im ze juz te usluge wykonalem tylko w innym miescie bo zaswiecila mi sie tam kontrolka we wrzesniu 2022, sprawdzili i rzeczywiscie jest ta wymiana w systemie. Ale im sie swieci to jako akcja serwisowa i oni musza. No i szukali szukali az wymyslili ze ja jednak musze ten plyn wymienic bo we 09.2022 zalali mi plyn niebieski a ma byc rozowy… 🤦‍♀️ Nie wiem skad taki upor na te ciecz falownika, pewnie to dla nich latwa kasa od dystrybutora i chcieli to przytulic tak samo jak wymiana opon. A z takim czujnikiem to by sie bujali pewnie troche…

Mam w ogole wrazenie ze jak nie jest sie stalym klientem danego ASO to maja zupelnie wywalone. W pewnym momencie uslyszalem nawet zebym sobie jechal z czujnikami opon tam gdzie auto kupilem i zrobilem juz 2 przeglady!? A ja mieszkam co kilka miesiecy w innym miejscu w Polsce i mowie im ze teraz jestem tu w Wielkopolsce i tu bede mieszkal i musze to auto tutaj serwisowac.

Za jakis czas zadokuje na duzo dluzej w Warszawie i pewnie tam bede robil nastepny przeglad, czy ktos z Was ma do polecenia jakies sensowne ASO w Warszawie lub okolicach? Tylko nie Bialoleka, tam bylem z ciecza falownika. Zglosilem tez wtedy ze ramka od HeadUpa mi odstaje z jednej strony, stwierdzili ze puscil zaczep z jednej strony zamowia nowa, zadzwonia do mnie jak dotrze i umowimy sie na wymiane. Dzwonie tam po 3 miesiacach pytam co z ta ramka a tu slysze ze…zadnej ramki nie zamawiali a tak w ogole to to wymaga diagnostyki wiec musze przyjechac oni to rozbiora ale jak sie okaze ze sam urwalem te zaczepy (?!) to zaplace za wszystko… I jeszcze rozmawialem z ta sama osoba ktora powiedziala ze ramka jest juz zamowiona i ze mnie pamieta. Zdebialem. Dlaczego mnie wtedy oklamali?
Mamy Toyote jako drugie auto i tam wspolpraca z dowolnym ASO jest wzorowa a tez serwisowalismy w roznych miejscach. Wczesniej mialem Honde i tez nie bylo takich cudow. Czy serwisy KIA sa tak ‚podle’ czy tylko ja mam takiego pecha?

Swoja droga mam wrazenie ze ten problem to nie musi byc wcale czujnik. W komputerze niby zapisuje sie blad jednego konkretnego czujnika, ale dlaczego awaria jednego czujnika dezaktywuje dzialanie pozostalych i system nie pokazuje cisnienia na zadnym kole?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

Faktycznie historia tragi-komiczna. Co do ASO Kia to trudna sprawa; sprzedają takie ilości aut, których mam wrażenie nie są w stanie należycie obsłużyć w ramach istniejącej sieci. We Wrocławiu np. jest JEDEN serwis autoryzowany i jeden w Długołęce pod Wrocławiem, a aut na ulicach ogromne ilości. Stąd też pozwalają sobie mieć "wywalone", albo np. nalać wadliwy olej do silnika jak w moim przypadku. Działa zasada "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi". Nie chciałbym generalizować, bo z pewnością są ASO, które mają inne podejście. Spróbuj podzwonić w kilka miejsc i podpytać, może ktoś poważnie podejdzie. Trzeba by chyba zacząć od wymiany czujnika, który wywalał błąd.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

U mnie błąd pojawił się tylko raz w zimie i tyle. Co do serwisów w Wawie byłem na razie tylko raz na Puławskiej (olej + płyn falownika) i było szybko i sprawnie, przy grubszych sprawach ciężko coś powiedzieć.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Ja też nie bardzo mam czas na zajmowanie się tym, bo to w sumie pierdoły, które nie uniemożliwiają jazdy choć są wkurzające. Te alerty TPMS są tak głośne, że mi dziecko ze 3 razy obudziły… Z drugiej strony wolałbym miec ten uklad sprawny wszak jest to element systemow bezpieczenstwa, a problemy z nim wystepuja podczas jazdy autostradowej z duza predkoscia, wioze wtedy zwykle rodzine w tym dzieciaki. Nie naprzykrzam się zbytnio wydzwaniając co chwilę. Starałem się to załatwiać przy okazji wizyt, a nie jeździć specjalnie. Przypadek ‚golgoty’ z czujnikami w Poznaniu uznałbym za jednostkowy, ale w Warszawie było podobnie z obsługą. Auto kupiłem w Krakowie i tam początkowo serwisowałem i wydawało się OK choć wtedy jeszcze zupełnie nic sie z autem nie działo więc trudno powiedzieć jak by reagowali. Teraz do Krakowa mi zupełnie nie po drodze bo jestem tam tylko przy okazji jakichś świąt.
Zastanawiam sie czy jakies reklamacji/zgloszenia nie napisac do KIA Polska w tej sytuacji? Skisnę przecież jak tak bede pielgrzymowal od jednego ASO do drugiego nie mam po prostu na to czasu. Do Honda Polska tak kiedys napisalem bo jeden z serwisow wypial sie na naprawe i od razu uznali reklamacje przeslali kod reklamacyjny ktorym posluzylem sie w ASO i kazde ASO bralo mnie z pocalowaniem reki z tym kodem, dodam tez ze auto bylo juz po gwarancji, wiec bardzo ladnie sie zachowali.

Jak mnie przekonywali do ponownej wymiany cieczy falownika, a wybitnie nie miałem wtedy czasu bo mnie nie uprzedzili to chciałem się dowiedzieć czy rzeczywiście musze to zrobić jak nic się nie dzieje i zadzwoniłem na infolinię KIA Polska i tam to jest dopiero załamka. Chyba że znowu miałem pecha.

Auto jest naprawde calkiem fajne, ale obsluga serwisowa… ‚Ile cie trzeba cenic ten tylko sie dowie kto cie stracil 🤪’ Przy zakupie kolejnego auta po prostu bede bral to pod uwage.

PS - i ta gra na emocjach że akcje serwisowe trzeba robić no bo wie pan, gwarancja…
Ostatnio zmieniony 08 maja 2023, 12:33 przez MHZ, łącznie zmieniany 2 razy.
MHZ
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Soplus pisze: 08 maja 2023, 11:59 U mnie błąd pojawił się tylko raz w zimie i tyle. Co do serwisów w Wawie byłem na razie tylko raz na Puławskiej (olej + płyn falownika) i było szybko i sprawnie, przy grubszych sprawach ciężko coś powiedzieć.
Mitcar?
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Soplus »

Tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”