Sprawdź układ TPMS

forum użytkowników modelu Sorento
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Pocieszyc kolega chcial, milo z jego strony. :)
Tym razem zaczelo dzialac po minucie przerwy, wiec mimo wszystko ciut inaczej niz wczesniej przed wymiana - wtedy to byly przerwy 15-30 minut. Zobaczymy czy sie bedzie powtarzac po jednym razie nawet nie chce mi sie do ASO dzwonic a tym bardziej jechac bo szkoda mi czasu.
Teraz troche offtop - zamowilem zonie honde civic XI gen po tej ich chorej cenie i na razie czekamy na odbior, ale wlasnie doczytuje ze…jest tam jakas wada przekladni ktora ujawnia sie srednio po okolo roku a objawia sie tak, ze kierownica sie zacina w trakcie jazdy i zamiast pracowac plynnie stawia opor do ktorego przelamania trzeba uzyc sily a jak uzyjesz sily to kierownica’popuszcza’ i mozna se za bardzo zmienic kierunek jazdy i wyleciec z drogi a jak jest slisko to juz w ogole. Problem dotyczy glownie jazdy po autostradzie co ciekawe wiec tym gorzej… W US bylo juz kilkanascie wypadkow z tego powodu bada to jakis urzad mam nadzieje ze dobiora im sie do tylka bo poki co ASO to…zlewaja a nawet jak chca wymienic te czesc na gwarancji to sie okazuje ze czas oczekiwania na nia to pol roku. I jezdzij se Pan takim autem przez pol roku… Psuje sie doslownie wszystko wszedzie. Nie ma juz swietosci… Moja poprzednia honda civic tzw UFO bylo nie do zajechania, tylko ruda byla ja w stanie pozrec.
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

MHZ pisze: 25 lut 2024, 23:26 Pocieszyc kolega chcial, milo z jego strony. :)
Tym razem zaczelo dzialac po minucie przerwy, wiec mimo wszystko ciut inaczej niz wczesniej przed wymiana - wtedy to byly przerwy 15-30 minut. Zobaczymy czy sie bedzie powtarzac po jednym razie nawet nie chce mi sie do ASO dzwonic a tym bardziej jechac bo szkoda mi czasu.
Teraz troche offtop - zamowilem zonie honde civic XI gen po tej ich chorej cenie i na razie czekamy na odbior, ale wlasnie doczytuje ze…jest tam jakas wada przekladni ktora ujawnia sie srednio po okolo roku a objawia sie tak, ze kierownica sie zacina w trakcie jazdy i zamiast pracowac plynnie stawia opor do ktorego przelamania trzeba uzyc sily a jak uzyjesz sily to kierownica’popuszcza’ i mozna se za bardzo zmienic kierunek jazdy i wyleciec z drogi a jak jest slisko to juz w ogole. Problem dotyczy glownie jazdy po autostradzie co ciekawe wiec tym gorzej… W US bylo juz kilkanascie wypadkow z tego powodu bada to jakis urzad mam nadzieje ze dobiora im sie do tylka bo poki co ASO to…zlewaja a nawet jak chca wymienic te czesc na gwarancji to sie okazuje ze czas oczekiwania na nia to pol roku. I jezdzij se Pan takim autem przez pol roku… Psuje sie doslownie wszystko wszedzie. Nie ma juz swietosci… Moja poprzednia honda civic tzw UFO bylo nie do zajechania, tylko ruda byla ja w stanie pozrec.
Bo kobietom proszę Pana, to się kupuje mazdy. Wtedy i żona zadowolona, i obsługant spokojny 8-)
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

A ja czym se poszaleje od czasu do czasu? Chyba nie Mazda… Bo Sorento o aerodynamice kiosku na kolkach to wiadomo ze odpada.Zeby bylo ciekawie Hondzie tak dobrze poszlo ze w nowym CRV tez jest ta wada…
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

MHZ pisze: 28 lut 2024, 21:30 A ja czym se poszaleje od czasu do czasu? Chyba nie Mazda… Bo Sorento o aerodynamice kiosku na kolkach to wiadomo ze odpada.Zeby bylo ciekawie Hondzie tak dobrze poszlo ze w nowym CRV tez jest ta wada…
Wierz mi, że wolnossącą 2,5 litrową benzyną poszalejesz z większym fanem niż jakąś turbo-popierdółką...
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Przeciez Honda w Civiku daje 2.0 wolnossace z pradem. Tym sie jezdzi znakomicie, do tego ta lezaca pozycja za kierownica, wspaniale zawieszenie i…uklad kierowniczy pod warunkiem ze akurat sie nje zacina :mrgreen: przejechalem sie przypadkiem i wpadlem po uszy. :|
inquis
Posty: 1259
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

MHZ pisze: 02 mar 2024, 00:00 Przeciez Honda w Civiku daje 2.0 wolnossace z pradem. Tym sie jezdzi znakomicie, do tego ta lezaca pozycja za kierownica, wspaniale zawieszenie i…uklad kierowniczy pod warunkiem ze akurat sie nje zacina :mrgreen: przejechalem sie przypadkiem i wpadlem po uszy. :|
Jako niegdysiejszy hondziarz rozumiem ten afekt doskonale, ale w końcu rozsądek musi wziąć górę. 180 tys. za kompaktowego liftbacka bez jakiegoś super wyposażenia to jak dla mnie trochę przesada... Chociaż dla kobiety do miasta pewnie się sprawdzi. Trzymam kciuki, by auto spełniło oczekiwania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”