Sprawdź układ TPMS

forum użytkowników modelu Sorento
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Dziś jakiś dzień cudów - na ponad 300 km trasie nie wywaliło ani raz błędu. Wyższa temperatura?
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Powiem tylko tyle ze w 08.2023 wgrali mi jakies nowe oprogramowanie tego ukladu. Mialo pomoc, oczywiscie nie pomoglo. Kontrolke wywala jak wywalalo moze w troche innym interwale czasowym :)

Dodatkowo pukanie w prawym tylnym kole, aktualnie przebieg 50 tys km, ciekawe czy mnie oleja i powiedza ze tak ma byc czy sie zajma tematem, ja jestem dosc wyczulony na odglosy z zawieszenia, na pewno tego nie bylo i mam wrazenie ze jest coraz glosniejsze. Kiedys jezdzilem Honda Civic UFO, tam to byla perkusja.. do szalu mnie to doprowadzalo.

Rozgladam sie za samochodem dla zony i dotarlem do Mazdy a tam rzekomo na rozkaz EU montuja gong powiazany z systemem rozpoznawania znakow drogowych. Nie wiem czy to prawda ze na rozkaz EU, ale jade przez to do konkurencji to sprawdze czy tam tez to wsadzaja. A Wyglada to tak ze Jak przekraczasz predkosc to dzwoni gong jak ten od niezapietych pasow i nie da sie tego wylaczyc. Koszmar. Tzn jest opcja zeby wyciszyc albo wszystkie systemy np. martwe pole oraz ten albo nic. Na forach Mazdy mnostwo dyskusji na ten temat, a ludzie wkurzeni. Pomijam geniusz polskich przepisow pod katem tego systemu a mianowicie to ze w Polsce ograniczenie predkosci jest odwolywane przez skrzyzowanie…
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Milamber »

W tej maździe wystarczy po prostu ustawić limiter na dużo wyższym poziomie i nie ma żadnych gongów. Bo np. nie przekraczasz 180 km/h. albo 200. Jak ktoś ma ustawione 80 to słyszy "gongi".
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: inquis »

Milamber pisze: 19 gru 2023, 09:24 W tej maździe wystarczy po prostu ustawić limiter na dużo wyższym poziomie i nie ma żadnych gongów. Bo np. nie przekraczasz 180 km/h. albo 200. Jak ktoś ma ustawione 80 to słyszy "gongi".
Limiter jest z systemu odczytywania znaków. Wątpię czy da się coś tam "ustawić"...
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: raku »

Zakładam, że chodzi Wam o ustawienie wyższej tolerancji po przekroczeniu limitu prędkości, który narzuca system rozpoznawania znaków.

Obecnie, np. w naszych Sorento, można tolerancję zwiększyć lub też wyłączyć sygnał dźwiękowy i co najważniejsze, zapisać te ustawienia na stałe.
Obawiam się, że zaczynają się pojawiać pierwsze informacje/plotki o tym, że ze względu na wymogi bezpieczeństwa, ma się to zmienić.

I tak na przykład i o ile mi wiadomo, to w nowym modelu EV9 tolerancję lub sygnał dźwiękowy można modyfikować, ale już ustawień tych nie można zapisać na stałe :/

Jeżeli faktycznie miałoby to iść w tą stronę to chyba pozostaje nam jeździć rowerem :/
Lunar GT
Posty: 1127
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: Lunar GT »

raku pisze: 19 gru 2023, 16:40 Jeżeli faktycznie miałoby to iść w tą stronę to chyba pozostaje nam jeździć rowerem :/
Właśnie w tym kierunku to idzie i w najnowszych samochodach nie możesz/będziesz mógł tych ostrzeżeń wyłączyć a jak już to wraz z asystentami typu tempomat adaptacyjny, utrzymanie na pasie czy inne.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: saron22 »

W Mercedesie tym elektrycznym też to jest. Kornacki o tym mówił na swoim kanale na YT. Potem ktoś go pytałw Q&A czym by wolał jechać na wakacje do Chorwacji - tym Mercedesm czy Fiatem Cinquecento 700. Odpowiedział, że ze względu na do durne piszczenie wolałby Fiatem ale pod warunkiem że byłby to 900. Daje to jakiś obraz na to jak to musi być wkur…….
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

W Maździe można to wyłączyć tylko łącznie z wszystkimi systemami wsparcia czyli albo działa wszystko albo nic. Okropność. Jest to powiązane z systemem rozpoznawania znaków drogowych można ustawić tylko tolerancje na +5 lub +10 km/h. A system rozpoznawania znakòw łapie np. znaki ze zjazdów autostradowych…

Ostatnio jeździłem Honda Civic w ramach poszukiwania nowego auta dla żony - super auto jeździ wspaniale i nie ma żadnych gongów. Tylko dotarłem do info że jakaś wada fabryczna wspomagania w tym aucie jest… Aut jeździ bardzo mało bo dostępność jak Sorento… I rzeczywiście bardzo mało tego na ulicach auto weszło w 2022 a ja do dzisiaj może z 4-5 spotkałem.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: MHZ »

Naprawili mi ramke od HUD. Fajnie, bo poprzednie ASO ignorowaly ten problem. ‘E Panie to by cza rozbierac, 2 dni roboty az tak bardzo to Panu przeszkadza?’ A tutaj bez gadania wzieli i zrobili i nie zajelo im to 2 dni.

Co do TPMS. Powtarzal sie w zapisie komputera blad z tego samego czujnika zawsze wiec podjeli decyzje o wymianie. Przyjdzie czujnik to zadzwonia i mam podjechac na wymiane. Tu tez na plus bo poprzednie ASO ustalilo to samo i i poczatkowo mowili ze wymienia po czym juz tu opisalem gdzies jak zaczeli kombinowac i jakie bzdury wymyslac byle tylko mnie splawic.

Co do stukow - sprawdzali nie wiem jak ale ze z zawieszeniem niby ok. I ze moze ta skrzynka w bagazniku sie tlucze… To im mowie ze sprawdzalem bo tez ja podejrzewalem ale to nie ona. Zaprosilem wiec na przejazdzke doradce serwisowego i potwierdza ze cos jest nie tak i nie jest to norma. Milo ze nje kwestionuja problemu. Dzwiek nie jest glosny choc mam wrazenie ze ost coraz glosniejszy ale ewidentny i cos musi sie dziac gdzies, ciekawi mnie tylko co i gdzie. Ja bardzo dbam o samochody gdybym chcial kupowac uzywke to najchetniej od samego siebie 🤪 w zadna dziure nie wjechałem wiec uraz mechaniczny odpada, zawsze na dziurach zwalniam i omijam nawet autem z wypozyczalni na wakacjach :) po prostu tak mam. Serwisant powiedzial ze jak przyjade z czujnikiem to musze zostawic auto na dluzej i beda rozbierac…
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Sprawdź układ TPMS

Post autor: raku »

Mam również odczucie, że coś stuka z tyłu w zawieszeniu.
Praktycznie od początku takie odczucie miałem.

Ale ewidentnie te stuki słyszę tylko na początku jazdy.
Po przejechaniu powiedzmy 1 km jest cisza.

Wiem, brzmi to absurdalnie, ale tak to odczuwam.
Dlatego też nie cisnąłem w ASO z tym tematem.
Natomiast bardzo chętnie poczytam dalszy rozwój wydarzeń w tym wątku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”