Tankowanie

forum użytkowników modelu Ceed
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Tankowanie

Post autor: kon »

Lunar GT pisze: 13 sty 2023, 09:41
MarRa pisze: 13 sty 2023, 09:30 Tiry mnie wyprzedzają, ale jakoś nigdy mi się nie spieszy.
Możesz jeździć jak chcesz byle zgodnie z przepisami , ale jak muszą Cię tiry wyprzedzać to już stwarzasz zagrożenie na drodze i przyczyniasz się do utrudnień w ruchu, no i poza tym zbyt mała prędkość na określonej drodze typu A czy S to też wykroczenie.
Nie ma się co dziwić, że mamy stałe miejsce w czołówce europejskiej jeśli chodzi o śmiertelność na drogach, skoro komuś kto jeździ z maksymalną dopuszczalną prędkością lub trochę wolniej, wmawia się że to on stwarza zagrożenie.
Kult zapierdalania trzyma się u nas dobrze.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tankowanie

Post autor: Lunar GT »

kon pisze: 13 sty 2023, 20:20
Lunar GT pisze: 13 sty 2023, 09:41
MarRa pisze: 13 sty 2023, 09:30 Tiry mnie wyprzedzają, ale jakoś nigdy mi się nie spieszy.
Możesz jeździć jak chcesz byle zgodnie z przepisami , ale jak muszą Cię tiry wyprzedzać to już stwarzasz zagrożenie na drodze i przyczyniasz się do utrudnień w ruchu, no i poza tym zbyt mała prędkość na określonej drodze typu A czy S to też wykroczenie.
Nie ma się co dziwić, że mamy stałe miejsce w czołówce europejskiej jeśli chodzi o śmiertelność na drogach, skoro komuś kto jeździ z maksymalną dopuszczalną prędkością lub trochę wolniej, wmawia się że to on stwarza zagrożenie.
Kult zapierdalania trzyma się u nas dobrze.
Czytanie z zrozumieniem się kłania.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2023, 21:08 przez Lunar GT, łącznie zmieniany 1 raz.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Tankowanie

Post autor: dam9an »

kon pisze: 13 sty 2023, 20:20
Lunar GT pisze: 13 sty 2023, 09:41
MarRa pisze: 13 sty 2023, 09:30 Tiry mnie wyprzedzają, ale jakoś nigdy mi się nie spieszy.
Możesz jeździć jak chcesz byle zgodnie z przepisami , ale jak muszą Cię tiry wyprzedzać to już stwarzasz zagrożenie na drodze i przyczyniasz się do utrudnień w ruchu, no i poza tym zbyt mała prędkość na określonej drodze typu A czy S to też wykroczenie.
Nie ma się co dziwić, że mamy stałe miejsce w czołówce europejskiej jeśli chodzi o śmiertelność na drogach, skoro komuś kto jeździ z maksymalną dopuszczalną prędkością lub trochę wolniej, wmawia się że to on stwarza zagrożenie.
Kult zapierdalania trzyma się u nas dobrze.
Przesada w żadną stronę nie jest dobra. A slamazary na drodze powoduje tylko utrudnienia w ruchu i frusytacje innych. Codziennie jezdze za takimi ciotami. Dzis baba przy wjezdzie na eske jechala 30km/h. Albo ruszanie ze skrzyzowania jak czolgiem i wleczenie sie 40 bo zanim 50 osiagnie to juz jest następne skrzyzowanie I zamiast przejechac na zielonym swietle 10 aut przejeżdża 5. Tu nie chodzi o jakies zapierdzielanie ale o rozsadek i myslenie tez o innych na drodze a nie tylko o czubku wlasnego nosa. Ja tak to widze.
A miejsce w czolowce mamy wlasnie przez nieudaczników. Wystarczy popatrzec na ostatnie glosne wypadki - z niewiadomych przyczyn wjazd pod tira, wymuszenie pierwszenstwa zderzenie z tirem brak pasow itp. Oczywiście zdarza sie tez prędkość ale wcale to nie jest glowna przyczyna wypadkow. Juz nie wspomne o takich "blachostkach" ja niewlasciwe ustawienie pojazdu przed skreceniem i bzlokowanie calego ruchu bo ktos kodeksu drogowego nie doczytal i nie wie, że skrecajac w lewo zjezdza sie do osi jezdni a w prawo do krawedzi - stanie taki na srodku albo skreca jak tirem i blokuje wszystko. Kokejna sprawa pieszy wchodzi na przejscie w miejscu gdzie jdzt wysepka a wiec realnie 2 przejscia dla pieszych. Spokojnie przejechalo by kila aut a on staje i czeka blokujac wszystko
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Tankowanie

Post autor: MarRa »

Widzę, że jesteśmy chyba zgodni.

A pisząc, że mnie Tiry wyprzedają miałem na myśli tylko to, że mnie po prostu wyprzedają i nie mam z tym problemu. Nie jest punktem mojego honoru, żeby mnie żaden TiR czy autobus nie wyprzedził.

Inna sprawa, że nagminne jest u niektórych Tirowców siedzenie na zderzaku. Jadę w zabudowanym 50 albo na ograniczeniu 70 albo poza zabudowanym 90, a niektórzy tacy 2 metry za mną, bo oni by chcieli szybciej. I to jest właśnie generowanie zagrożenia. Bo jak mi zwierzę na drogę wyskoczy, to ja zahamuję. On też, tyle że w moim tyłku.

Bez urazy do kierowców Tirów, bo zdecydowana większość jest o.k. Np. fajne jest gdy dają prawym migaczem znak, że droga wolna gdy ja się zbieram do wyprzedzania.

Nie chodzi mi o ślamazarną jazdę, ale o zgodną z przepisami. To znaczy nie z nadmierną lub zbyt niską prędkością.

Nie uważam też, że jestem ciotą, bo można jechać 100 a ja jadę 90, albo na 70 jade 65. A w zabudowanym 50.

Poza tym, maksymalna dopuszczalna prędkość, to nie zawsze prędkość bezpieczna. Ale to też szerszy wątek z orzecznictwa sądów wydających wyroki w sprawach o wypadki samochodowe. Nie będę się rozpisywał. Kto chce to sobie znajdzie.

To jest dla mnie oczywiste, że brakiem szacunku na drodze jest zarówno siedzenie na zderzaku jak i blokowanie płynności ruchu, czy utrudnianie wyprzedzania.

Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu

I przepraszam twórcę wątku za oftop, ale jakoś tak wyszło, że spokojna jazda ze spalaniem mi się połączyła😉
Ostatnio zmieniony 14 sty 2023, 09:31 przez MarRa, łącznie zmieniany 1 raz.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Tankowanie

Post autor: dam9an »

MarRa pisze: 14 sty 2023, 09:25 Widzę, że jesteśmy chyba zgodni.

A pisząc, że mnie Tiry wyprzedają miałem na myśli tylko to, że mnie po prostu wyprzedają i nie mam z tym problemu. Nie jest punktem mojego honoru, żeby mnie żaden TiR czy autobus nie wyprzedził.

Inna sprawa, że nagminne jest u niektórych Tirowców siedzenie na zderzaku. Jadę w zabudowanym 50 albo na ograniczeniu 70 albo poza zabudowanym 90, a niektórzy tacy 2 metry za mną, bo oni by chcieli szybciej. I to jest właśnie generowanie zagrożenia. Bo jak mi zwierzę na drogę wyskoczy, to ja zahamuję. On też, tyle że w moim tyłku.

Bez urazy do kierowców Tirów, bo zdecydowana większość jest o.k. Np. fajne jest gdy dają prawym migaczem znak, że droga wolna gdy ja się zbieram do wyprzedzania.

Nie chodzi mi o ślamazarną jazdę, ale o zgodną z przepisami. To znaczy nie z nadmierną lub zbyt niską prędkością.

Nie uważam też, że jestem ciotą, bo można jechać 100 a ja jadę 90, albo na 70 jade 65. A w zabudowanym 50.

Poza tym, maksymalna dopuszczalna prędkość, to nie zawsze prędkość bezpieczna. Ale to też szerszy wątek z orzecznictwa sądów wydających wyroki w sprawach o wypadki samochodowe. Nie będę się rozpisywał. Kto chce to sobie znajdzie.

To jest dla mnie oczywiste, że brakiem szacunku na drodze jest zarówno siedzenie na zderzaku jak i blokowanie płynności ruchu, czy utrudnianie wyprzedzania.

Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu

I przepraszam twórcę wątku za oftop, ale jakoś tak wyszło, że spokojna jazda ze spalaniem mi się połączyła😉
Nie mialem zamiaru Cie obrazic. Pisalem ogolnie :)
Z tymi prędkościami to tez roznie bywa. U mnie w okolicy jest odcinek drogi gdzie jest teren zabudowany. Obok podworka i domy po obu stronach drogi? Po jednej stronie jest wydzielony ciag rowerowo pieszy. W pewnym miesjcu teren zabudowany sie konczy a wiec jest dozwolone jechac 90km/h. Tyle tylko, że zabudowa natezenie ruchu pieszych itp. jest takie samo. Poza znakiem nic sie nie zmienia. A w innym miejscu w polu stoi znak teren zabudowany. Osobiscie staram sie jezdzic rozsadnie ale niekoniecznie zgodnie z przepisami. Czasem na 50 jedzie sie 50 a czasem 70
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Tankowanie

Post autor: MarRa »

Spoko. Nie czepiajmy się słówek. Nie odebrałem tego personalnie.

Kwestia sensowności ustawiania znaków ograniczenia prędkości to też temat rzeka (np. piętrzące się zbytecznie ograniczenia do 70 km/h na dwupasmowej trasie Katowice - Wisła).

Ale nie będę tego rozwijał w tym miejscu, bo to dyskusja do jakiegoś ogólnego wątku.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Tankowanie

Post autor: bielaPL »

dam9an pisze: 13 sty 2023, 17:52 To ile masz wedlug kompa a ile pod dystrybutorem?
komp np 6.8 a pod dystrybutorem 6.5
sprawdzałem to już wielokrotnie
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Tankowanie

Post autor: MarRa »

Tak dla zainteresowanych.

Wczoraj według kompa zasięg 7 km (siedem) , do baku do pierwszego odbicia wchodzi 40,5 litra, do drugiego 42 litry.

Według kompa spalanie 6.1 litra, ku mojemu zdziwieniu tak samo wyszło po przeliczeniu przejechanego dystansu w relacji do zużytego paliwa.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Tankowanie

Post autor: bielaPL »

MarRa pisze: 01 lut 2023, 10:08 Tak dla zainteresowanych.

Wczoraj według kompa zasięg 7 km (siedem) , do baku do pierwszego odbicia wchodzi 40,5 litra, do drugiego 42 litry.

Według kompa spalanie 6.1 litra, ku mojemu zdziwieniu tak samo wyszło po przeliczeniu przejechanego dystansu w relacji do zużytego paliwa.
u mnie też na zasięgu 0km włazi ze 42l ;)
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Tankowanie

Post autor: Sajmonista »

dam9an nie mieszkasz przypadkiem w Irlandii?? ;) bo oni wlasnie tak jezdza, szlag mnie trafia na ich bezmozgie zachowanie czasem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”