Tankowanie

forum użytkowników modelu Ceed
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Tankowanie

Post autor: dam9an »

Jak to jest z tankowaniem w Ceedzie - lejemy do pierwszego odbicia czy do drugiego?
Spotkałem sie z informacja, ze niby do drugiego ale w instrukcji nie ma nic na ten temat
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Tankowanie

Post autor: gzyms »

Co mówi instrukcja ano mówi:
"Nie dolewaj paliwa po tym jak pistolet samoczynnie wyłączy się podczas tankowania."
Nie ma za co.
Następnym razem przeczytaj/poszukaj w instrukcji potem pytaj.
A jak będziesz dolewał to twoja sprawa. Po odbiciu można trochę dolać. Tylko co to zmieni. Lepiej sprawdź działanie rezerwy bo to jest ciekawostka ile jeszcze można przejechać. Dużo ;)
Kia Ciyapostrofd
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Tankowanie

Post autor: dam9an »

gzyms pisze: 29 paź 2022, 08:57 Co mówi instrukcja ano mówi:
"Nie dolewaj paliwa po tym jak pistolet samoczynnie wyłączy się podczas tankowania."
Nie ma za co.
Następnym razem przeczytaj/poszukaj w instrukcji potem pytaj.
A jak będziesz dolewał to twoja sprawa. Po odbiciu można trochę dolać. Tylko co to zmieni. Lepiej sprawdź działanie rezerwy bo to jest ciekawostka ile jeszcze można przejechać. Dużo ;)
Instrukcję czytalem. I generalnie od tego zaczalem przygode z ceedem. Natomiast w sieci gdzies widzialem wpis na zasadzie:" w aso mowili ze wyszla jakas nota od centrali zeby tankowac do drugiego odbicia ze wzgledu na budowe baku"
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Tankowanie

Post autor: Alexowy321 »

Przecież są systemy odpowietrzenia. Wystarczy zapytać wujka Google. Masz pierwsze z brzegu zapytanie...

Tankowanie „pod korek”
Jeżeli po pierwszym "odbiciu" pistoletu dystrybutora przytrzymamy jego spust, paliwo będzie dalej tłoczone do baku. W niektórych przypadkach można w ten sposób zatankować kilka, a nawet kilkanaście litrów więcej od deklarowanej przez producenta samochodu pojemności zbiornika.

Ewentualny nadmiar nie wynika z błędów pomiarowych. Tankując współczesny samochód używany "pod korek" zalewamy elementy systemu odpowietrzania oraz rurę nalewową.
Następstwem bywa zapach paliwa z okolic korka wlewu paliwa lub niewielkie wycieki podczas jazdy samochodu po zakrętach. Wylewanie się paliwa może być również związane ze wzrostem temperatury otoczenia lub temperatury paliwa w zbiorniku, które następuje w trakcie jazdy.
Optymalnym rozwiązaniem wydaje się więc tankowanie przed osiągnięciem "głębokiej" rezerwy, a następnie tankowanie samochodu używanego do pierwszego, najdalej drugiego "odbicia".
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Tankowanie

Post autor: MarRa »

Z własnego doświadczenia powiem tak - nie pchać pod korek bo w dłuższej perspektywie nie warto. Ja w poprzednim ceedzie dopychałem na maksa przez 7 lat i po tych 7 latach bak był do wymiany, bo zaczęło z niego kapać.
Te 3 czy 4 litry więcej w baku nie są warte tych kłopotów, które mogą się pojawić....
Jak to mówią "mądry Polak po szkodzie"
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Tankowanie

Post autor: saron22 »

Powiem tak:
Ale wy macie problemy! Żebym ja miał tylko takie czy tankować do pierwszego czy drugiego odbicia…
Ale mam propozycje raz zatankuj do pierwszego a drugi raz do drugiego odbicia i zobacz co się stanie. I opisz wrażenia tutaj na forum.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, 00:40 przez saron22, łącznie zmieniany 1 raz.
Alex666
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2022, 15:22
model samochodu: Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Tankowanie

Post autor: Alex666 »

U mnie między pierwszym a drugim odbiciu mieści się około 1L. Często po pierwszym odbiciu wskaźnik poziomu paliwa nie był na 1/1 tylko lekko poniżej.
Mam nadzieję że takim tankowaniem nic nie zepsuję?

Denerwuje mnie tylko ta wysoka rezerwa: Nawet przy informacji 10km do tankowania nie udało mi się wlać więcej niż 42L. Bez sensu robić bak na 50L jeżeli można tylko korzystać z 42L... Akurat te 8-10L by mi się przydały żeby przejechać moją trasę bez tankowania (750km).
irmen
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:06
model samochodu: Kia Ceed III 1.4 T-GDI Hatchback

Re: Tankowanie

Post autor: irmen »

Alex666 pisze: 30 paź 2022, 00:39 U mnie między pierwszym a drugim odbiciu mieści się około 1L. Często po pierwszym odbiciu wskaźnik poziomu paliwa nie był na 1/1 tylko lekko poniżej.
Mam nadzieję że takim tankowaniem nic nie zepsuję?

Denerwuje mnie tylko ta wysoka rezerwa: Nawet przy informacji 10km do tankowania nie udało mi się wlać więcej niż 42L. Bez sensu robić bak na 50L jeżeli można tylko korzystać z 42L... Akurat te 8-10L by mi się przydały żeby przejechać moją trasę bez tankowania (750km).
A co Tobie przeszkadza w wykorzystaniu całego baku? Po zapaleniu się rezerwy samochód zatrzymuje się ? ;) . No chyba nie - po półtorarocznym jeżdżeniu wiem, że na rezerwie da się przejechać ok 100km. Nie próbowałem, ale tak wychodzi z obliczeń. Wystarczy zaplanować trasę i wiedzieć gdzie są stacje benzynowe.
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Tankowanie

Post autor: Pangenitor »

Alex666 pisze: 30 paź 2022, 00:39 U mnie między pierwszym a drugim odbiciu mieści się około 1L. Często po pierwszym odbiciu wskaźnik poziomu paliwa nie był na 1/1 tylko lekko poniżej.
Mam nadzieję że takim tankowaniem nic nie zepsuję?

Denerwuje mnie tylko ta wysoka rezerwa: Nawet przy informacji 10km do tankowania nie udało mi się wlać więcej niż 42L. Bez sensu robić bak na 50L jeżeli można tylko korzystać z 42L... Akurat te 8-10L by mi się przydały żeby przejechać moją trasę bez tankowania (750km).
A nie szkoda Ci pompy paliwa? Paliwo w baku, służy równierz do chłodzenia pompy, jeżdżąc na rezerwie dajesz jej po d....
Ja osobiście nauczyłem się nie schodzić z ilością paliwa poniżej 1/4. A stacji benzynowych jest tyle, że nie stanowi to większego problemu.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Tankowanie

Post autor: Sajmonista »

Saron ma racje. Problem, czy do pierwszego, czy do drugiego odbicia... pytanie typu: jak mocno moge wcisnac hamulec... albo czy wiekszy łyk kawy bardziej mnie oparzy? Czasami mam wrazenie, ze niektorzy ludzie naprawde maja pustke w glowie i sami nie potrafia myslec.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”