Kia NIRO i Apple CarPlay

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Użyłem zamiennika tego kabla i.. zadziałało :)
Tzn pojawił się komunikat o tym, że należy użyć certyfikowanego i oryginalnego kabla ale po 3 sekundach na telefonie uruchomił się CarPlay.
Także wszystko działa ale nie wiem jak :)
Dzięki wszystkim za pomoc!
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: nagdob »

prz3m3k pisze: 02 lis 2022, 07:51 Użyłem zamiennika tego kabla i.. zadziałało :)
Tzn pojawił się komunikat o tym, że należy użyć certyfikowanego i oryginalnego kabla ale po 3 sekundach na telefonie uruchomił się CarPlay.
Także wszystko działa ale nie wiem jak :)
Dzięki wszystkim za pomoc!
Tak jak pisałem od tego trzeba było zacząć.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Co najlepsze spróbowałem wczoraj podłączyć telefon poprzednim (niedziałającym) kable i.. DZIAŁA :D
Drugie pytanie do użytkowników CarPlay - czy jest opcja widoku na całym ekranie a nie na 2/3?
wojniew
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2023, 18:44
model samochodu: KIA NIRO HEV BL 2022

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: wojniew »

Polecam Carlinkit 4.0 - CP2A ok 300zł i problem z kablem znika.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: nagdob »

wojniew pisze: 15 lut 2023, 18:48 Polecam Carlinkit 4.0 - CP2A ok 300zł i problem z kablem znika.
Dołóż nie dużo ponad 5 stówek i w ogóle zniknie problem z telefonem, a dodatkowo zyskasz oglądanie wszystkiego co tylko chcesz. Sprawdzone osobiście. Poczytaj w tej sprawie wątek Sportage - Android Auto.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
BartekSz
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2023, 21:42
model samochodu: Kia Niro 2023

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: BartekSz »

W moim przypadku pomógł restart telefonu po włączeniu Siri. Czasem trzeba sprawdzić ustawienia czasu przed ekranem gdzie CarPlay może być zablokowany.
robi1976
Posty: 18
Rejestracja: 02 sie 2020, 00:17
model samochodu: KIA NIRO 1,6 GDI Hybrid

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: robi1976 »

wojniew pisze: 15 lut 2023, 18:48 Polecam Carlinkit 4.0 - CP2A ok 300zł i problem z kablem znika.
kupiłem jakiś czas temu łączy się bezprzewodowo
mały minus - łączenie trwa ok 1-2 minuty
Mario77
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2023, 18:26
model samochodu: Kia niro HEV BL 2023

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: Mario77 »

Witam. U mnie problem jest taki, że po kilkunastu minutach rozłącza CarPlay po kablu. Sprawdzałem na 3 telefonach i 5 kablach. Efekt taki sam tylko różne czasy rozłączania. Po pierwszym rozłączeniu kolejne jest po kilku minutach a potem to już losowo. Telefony zaktualizowane. W samochodzie najnowsza wersja oprogramowania. Resety zrobione. Macie jeszcze jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 220
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: Legal »

Denerwowało mnie od zawsze podłączanie kablem USB telefonu w samochodzie i konieczność pamiętania o zabraniu komórki ze sobą przy jego opuszczaniu.
Nawet, kiedy się zatrzymujemy przy sklepie, na stacji benzynowej - na chwilę trzeba ją rozłączać i tak w kółko. Inaczej nie mamy np. w aptece, przy paczkomacie kodów odbioru itd.
Liczyłem, że zgodnie z zapowiedziami, bezprzewodową komunikację zapewni ostatnia aktualizacja oprogramowania. Zresztą w swoim czasie było o tym sporo w mediach.
Niestety bezprzewodowe CP i AA dostała tylko 6 generacja infotainment. Pozostanie tajemnicą, dlaczego w wersjach bez fabrycznej nawigacji jest to możliwe nawet w wersjach M z ekranami o najniższej przekątnej.

Dlatego postanowiłem w końcu zakupić moduł CarlinKit w nowej wersji - 5.0 2air. Obecnie cena tego urządzenia wynosi poniżej 190 zł.
Wersja 2air obsługuje już natywnie Android Auto. Do tej pory (w CarlinKit 4.0) używano translacji protokołu CarPlay do AA i sprzedawano dwie wersje tego urządzenia. W wersji CarPlay transmisja odbywała się natywnie. W wersji Android Auto panel samochodowy rozpoznawał urządzenie jako CarPlay, a urządzenie tłumaczyło protokół CP na wersję zgodną z AA. Obecnie, w wersji 2air, w konfiguracji Infotainment Kia, dla obsługi telefonów na Androidzie wystarczy włączyć opcję AA, natomiast CP można całkowicie 'odhaczyć'. Moduł może używać natywnej wersji protokołu CP lub AA w zależności od ustawienia. Jest też dostępna opcja AUTO.

Urządzenie działa bardzo sprawnie i niezawodnie (używam AA), nie zrywa i imponuje szybkością i płynnością. Nie wymaga żadnych działań, startuje z automatu. Instrukcja jest niestety niejasna - jest napisana przy założeniu poprawnego startu plug@play. Tak różowo pierwszy start niestety nie wygląda.

Trzeba poprawnie skonfigurować całość zarówno w aucie, w telefonie (w kilku miejscach), jak i w ustawieniach systemowych samego urządzenia.
Urządzenie używa jednocześnie bluetooth i WiFi. Z moich obserwacji wynika, że transmisja danych odbywa się po WiFi, a bluetooth ma za zadanie jedynie połączyć się z telefonem i wymusić uruchomienie w nim protokołu WiFi. Co ciekawe - WiFi telefonu nie musi znać ani SSID sieci ani jego hasła :shock:
Uruchamia się sam protokół i łączy się z CarlikKit na niższym poziomie - bez logowania i uzyskiwania adresu IP.
Nasz telefon łączy się zaś jednocześnie z dwoma urządzeniami bluetooth: KIA i modułem CarlinKit.

Obecnie w moim telefonie wystarczy wcześniej włączyć Bluetooth i GPS. Reszta startuje automatycznie bez żadnych pytań wymagających udzielania odpowiedzi. Telefon można trzymać w kieszeni lub w saszetce - i temat z głowy :)
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”