Kia NIRO i Apple CarPlay

forum użytkowników Kia Niro
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Cześć,

Czy ktoś z użytkowników Kia NIRO HEV ma podobny problem z podłączeniem telefonu aby korzystać z CarPlay'a?
Za każdym razem otrzymuję komunikat o konieczności podłączenia oryginalnego kabla.
Mam iPhone 13 więc nie używam "najnowszego" kabla ponieważ ma on wejście USB-C więc wykorzystuje "starszy" kabel który ma jeszcze wejście standardowe USB. Niestety w żaden sposób samochód nie włącza Apple CarPlay. Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie pomóc?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: nagdob »

Ja bym zaczął od wymiany kabla na lepszy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
slawek268
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:06

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: slawek268 »

Jak masz sparowany z telefonem przez bluetooth to usuń to parowanie i wtedy spróbuj. Daj znać czy pomogło.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

slawek268 pisze: 28 paź 2022, 11:35 Jak masz sparowany z telefonem przez bluetooth to usuń to parowanie i wtedy spróbuj. Daj znać czy pomogło.
Dzięki za tip. Dzisiaj sprawdzę i dam znać :)
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: saron22 »

Ja jak parowałem Iphone 11 z Proceed to coś tam trzeba było włączyć w telefonie - chyba SIRI. Po włączeniu zaczęło działać. Kabel ktory uzywam jest na USB ale jest oryginalny.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Niestety po "odparowaniu" urządzenia dalej to samo - komunikat aby skorzystać z oryginalnego kabla mimo że to właśnie kabel apple..
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: saron22 »

Włączyłeś siri?
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Tak
slawek268
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:06

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: slawek268 »

Chodzi o nowe niro ? Jakim kablem podłączasz iphone ? w samochodzie usb - telefon czy w samochodzie usb-c - telefon ? Mi w nowym niro też nie działało, ale pomogło wywalenie wszystkich telefonów sparowanych z samochodem wyłączenie go i po uruchomieniu samochodu podpięcie telefonu i zadziałał apple car dopiero później sparowałem bluetooth. Nie powinno być takich cyrków, ale w salonie powiedzieli, że się tak "zdarza". Jak to nie pomoże zresetuj całe radio jest w instrukcji napisane jak. Dobrze by było też pożyczyć od kogoś inny kabel albo spróbować z innym telefonem iphone (mi działa na nieoryginalnym kablu też). Może w samym telefonie coś masz nieustawione - wiadomo siri musi być aktywna, ale więcej chyba się nie ustawiało.
prz3m3k
Posty: 70
Rejestracja: 21 lut 2021, 18:24
model samochodu: oby to był Niro :)

Re: Kia NIRO i Apple CarPlay

Post autor: prz3m3k »

Chodzi o niro z 2020 roku. Co najlepsze przed aktualizacją map działało.
Podłączam kablem lightning - zwykłe USB ale spróbuję teraz pożyczyć inny kable i sprawdzić raz jeszcze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”