Awaria automatycznych lusterek w Stonic

forum użytkowników Kia Stonic
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: BartBRC »

Witam serdecznie!
Mam zainstalowany (w ASO) moduł automatycznie składanych lusterek. Niestety dzisiaj zauważyłem, że lusterka się automatycznie nie składają. Składanie z guzika w drzwiach działa poprawnie.
Pytanie czy jakimś cudem nie wyłączyłem tej opcji albo czy da radę samodzielnie sprawdzić w czym tkwi problem? Trzymanie różnych kombinacji pilota lub domykanie drzwi z wciśniętymi przyciskami nie daje żadnych efektów. Po prostu jest tak jakby tego modułu w ogóle nie było. Nie wiem jaki jest to dokładnie moduł i jakiej firmy i nie mogę sprawdzić opcji na stronie producenta (niestety ASO nie podało mi tych informacji).
Może ma ktoś jakiś pomysł?
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: jacek1 »

Jedź do ASO , zakładali to pewnie wiedzą o co chodzi . Chyba mało ludzi ma zamontowany ten moduł .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: BartBRC »

No właśnie jestem już umówiony ale termin jak do lekarza specjalisty :lol:
Myślałem, że może istnieje jakaś opcja wyłączenia tego i przypadkowo / omyłkowo to zrobiłem...
No nic... wrócę z tematem w połowie listopada jak już będę po wizycie w ASO
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: jacek1 »

To najlepszy pomysł , pewnie samemu nic nie mogłeś wyłączyć lub coś tam namieszać . Ja bym spróbował jeszcze odłączyć akumulator na parę minut . Ale jak jesteś już umówiony z ASO , to lepiej tam podjechać
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: adamo64 »

A co nie mogą Ci pomóc przez telefon? Zapytaj jakiej firmy ten moduł (myślę że jest firmy EMG (https://emg-poland.pl/nasza-oferta/moduly-specjalne) -zadzwoń do nich i dopytaj...
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: BartBRC »

Tego modułu nie da się wyłączyć (Pan z EMG sprawdzał manuale i niestety nie ma takiej opcji).
Moduł najprawdopodobniej jest zainstalowany w boczkach ale samodzielnie nie będę tego rozbierał.
Wrócę z tematem za 2-3 tyg :roll:
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: adamo64 »

Na stronie EMG jest w opisie tego modułu wyraźnie napisane że istnieje możliwość włączenia i wyłączenia tego modułu...
Czyli pewnie jak znam życie to kombinacja pilota plus przycisk lusterek w drzwiach.... ;)
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: BartBRC »

No tak. Człowiek też mi powiedział, że tak jest napisane ale w manualach tego nie ma. A oddzwonił chyba dopiero po godzinie więc sporo czasu szukał :D
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: adamo64 »

W to jego szukanie bym nie wierzył ,miałem z nimi kontakt,ci którzy się znają nie odbierają telefonów....
BartBRC
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2022, 19:35
model samochodu: Stonic

Re: Awaria automatycznych lusterek w Stonic

Post autor: BartBRC »

Wróciłem z serwisu ;)

Automatyczne składanie lusterek włącza/wyłącza się poprzez szybkie czterokrotne (albo sześciokrotne - już nie pamiętam) naciśnięcie guzika od zamknięcia drzwi na wewnętrznej konsoli (zaraz nad klimatyzacją).

TA DAM ! :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”