nawigacja upgrade

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

Przed aktualizacją systemu w KIA, Android Auto wyświetlał się jedynie w 2/3 ekranu, gdzie 1/3 to widgety od KIA lub statyczne logo telefonu.
Po ostatniej aktualizacji (gdy wyłączysz podzielony ekran w ustawieniach projekcji w pojeździe) to będziesz mógł mieć 2/3 + 1/3, obie jako Android Auto.

Niestety jedynie 3rd party hardware daje możliwość pobawienia się magicznymi ustawieniami, jak wspomniana liczba "248", co daje efekt 'full page' Android Auto.
Ale...postaram się jeszcze poszperać, jak to uzyskać przez połączenie się przez kabel. Są w końcu jeszcze ustawienia programisty w samym telefonie :)

Jeżeli mówimy o "standardowym" Android Auto z Twojego telefonu (kabel lub wireless) to nie obejrzysz nic na YouTube.
Inaczej mogą działać wszelkie urządzenia dołączane przez USB (patrz allegro), które mogą wyświetlać dużo więcej (Netflix, Youtube) na ekranie w samochodzie.
Ale takich nie testowałem.

Ja używam jedynie urządzenia AAWireless co umożliwia jedynie połączenie Androind Auto z telefonu z autem bez użycia kabla.

W Sorento, jeżeli masz większy ekran 10.25 z nawigacją to nie ma możliwości połączenia Android Auto wireless. Taka opcja jest w tańszej wersji, z mniejszym ekranem i bez nawigacji :)
W wersji z nawigację, zostaje zatem albo kabel, albo dodatkowe urządzenie.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: nawigacja upgrade

Post autor: inquis »

A jest sposób, żeby regulować jakość dźwięku przy połączeniu bluetooth. A aucie albo w telefonie?
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: nawigacja upgrade

Post autor: krzysztof.szwed »

raku pisze: 01 gru 2022, 15:53 Przed aktualizacją systemu w KIA, Android Auto wyświetlał się jedynie w 2/3 ekranu, gdzie 1/3 to widgety od KIA lub statyczne logo telefonu.
Po ostatniej aktualizacji (gdy wyłączysz podzielony ekran w ustawieniach projekcji w pojeździe) to będziesz mógł mieć 2/3 + 1/3, obie jako Android Auto.

Niestety jedynie 3rd party hardware daje możliwość pobawienia się magicznymi ustawieniami, jak wspomniana liczba "248", co daje efekt 'full page' Android Auto.
Ale...postaram się jeszcze poszperać, jak to uzyskać przez połączenie się przez kabel. Są w końcu jeszcze ustawienia programisty w samym telefonie :)

Jeżeli mówimy o "standardowym" Android Auto z Twojego telefonu (kabel lub wireless) to nie obejrzysz nic na YouTube.
Inaczej mogą działać wszelkie urządzenia dołączane przez USB (patrz allegro), które mogą wyświetlać dużo więcej (Netflix, Youtube) na ekranie w samochodzie.
Ale takich nie testowałem.

Ja używam jedynie urządzenia AAWireless co umożliwia jedynie połączenie Androind Auto z telefonu z autem bez użycia kabla.

W Sorento, jeżeli masz większy ekran 10.25 z nawigacją to nie ma możliwości połączenia Android Auto wireless. Taka opcja jest w tańszej wersji, z mniejszym ekranem i bez nawigacji :)
W wersji z nawigację, zostaje zatem albo kabel, albo dodatkowe urządzenie.

Jak dokładnie nazywa się Twoje urządzenie do wireless AA w Sorento ? Poproszę o link bo kable mnie doprowadzają do szału w tym samochodzie. Chyba że ktos używa magnetycznego który jest kompatybilny bo kupiłem jeden i nie działa ;(
SiR
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 22:45
model samochodu: Sorento 1 6 HEV Trim 4

Re: nawigacja upgrade

Post autor: SiR »

raku pisze: 01 gru 2022, 15:53 Przed aktualizacją systemu w KIA, Android Auto wyświetlał się jedynie w 2/3 ekranu, gdzie 1/3 to widgety od KIA lub statyczne logo telefonu.
Po ostatniej aktualizacji (gdy wyłączysz podzielony ekran w ustawieniach projekcji w pojeździe) to będziesz mógł mieć 2/3 + 1/3, obie jako Android Auto.

Niestety jedynie 3rd party hardware daje możliwość pobawienia się magicznymi ustawieniami, jak wspomniana liczba "248", co daje efekt 'full page' Android Auto.
Ale...postaram się jeszcze poszperać, jak to uzyskać przez połączenie się przez kabel. Są w końcu jeszcze ustawienia programisty w samym telefonie :)

Jeżeli mówimy o "standardowym" Android Auto z Twojego telefonu (kabel lub wireless) to nie obejrzysz nic na YouTube.
Inaczej mogą działać wszelkie urządzenia dołączane przez USB (patrz allegro), które mogą wyświetlać dużo więcej (Netflix, Youtube) na ekranie w samochodzie.
Ale takich nie testowałem.

Ja używam jedynie urządzenia AAWireless co umożliwia jedynie połączenie Androind Auto z telefonu z autem bez użycia kabla.

W Sorento, jeżeli masz większy ekran 10.25 z nawigacją to nie ma możliwości połączenia Android Auto wireless. Taka opcja jest w tańszej wersji, z mniejszym ekranem i bez nawigacji :)
W wersji z nawigację, zostaje zatem albo kabel, albo dodatkowe urządzenie.
Dzieki za odpowiedz.Testowalem juz typowy Android AI box ale oddałem go bo cena dosc wysoka a chodzilo ki tylko o YT wiec 1000 zl za ogladanie YT to dosc wygorowana cena. Kupilem dzisiaj adaptor Wireless,podajw linka ponizej. W Sobote przetestuje i dam znac jak smiga

Wireless Android Auto adapter, Android Auto USB Dongle for Android Car Stereo, Wireless Android Auto Cars Adapter for OEM Wired Android Auto Cars from 2016 https://amzn.eu/d/0fjlbLw
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

SiR
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 22:45
model samochodu: Sorento 1 6 HEV Trim 4

Re: nawigacja upgrade

Post autor: SiR »

raku pisze: 02 gru 2022, 08:50 Ja używam
https://www.aawireless.io/
Siema.

Mozesz podac numner kontaktowy do siebie bo mam problem z ustawieniem full screen AA wna 10.25 ekranie i chcialbym sie poradzic.

dzieki.
SiR
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 22:45
model samochodu: Sorento 1 6 HEV Trim 4

Re: nawigacja upgrade

Post autor: SiR »

Dzisiaj wyszla kolejna aktualizacja do MAp jak rowniez do sysyemu Navigacyjnego

https://update.kia.com/EU/E1/updateNoticeView/999
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: nawigacja upgrade

Post autor: inquis »

SiR pisze: 07 gru 2022, 15:59 Dzisiaj wyszla kolejna aktualizacja do MAp jak rowniez do sysyemu Navigacyjnego

https://update.kia.com/EU/E1/updateNoticeView/999
Jeśli ktoś zaktualizował niech da cynk jak to hula i czy warto upgrejdować poprzednią wersję (z OTA).
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: nawigacja upgrade

Post autor: inquis »

Zainstalowałem wersję z 22 listopada. Różnic póki co nie stwierdziłem.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: nawigacja upgrade

Post autor: Soplus »

jak to , przecież nową muzyczkę dali :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”