nawigacja upgrade

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

Być może chodzi o rozdzielczość, jaką masz ustawioną w telefonie w aplikacji Android Auto.
- Odłącz telefon od samochodu.
- Upewnij się, że w ustawieniach samochodu masz wyłączony dzielony ekran dla Android Auto (ustawienia projekcji telefonu)
- W telefonie wejdź w Ustawienia -> Aplikacje -> Android Auto
- Tam klikasz w ikonkę Ustawień dla Android Auto
- Na samym dole masz podaną wersję i klikasz w tą pozycję 10 razy, aby zezwolić na Ustawienia programisty
- Wtedy pod ikonką (trzech kropek) powinna pojawić się dodatkowa opcja: Ustawienia programisty
- Tam możesz zmienić rozdzielczość ekranu: negocjowane, 800x480, 1280x720, 1920x1080 (takie opcje przynajmniej są u mnie)
- Potestuj różne rozdzielczości podłączając telefon do samochodu oczywiści :)

Powodzenia :)
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

Ja używam "negocjowana" rozdzielczość i obecnie mam pełny ekran z Android Auto z czego jest on podzielony na 2/3 i 1/3 gdzie można wyświetlać dowolnie aplikacje, np. 2/3 YouTube Music i 1/3 Google Maps (lub odwrotnie).

Wcześniej nie było to możliwe, gdyż Android Auto zajmował jedynie 2/3 ekranu.
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: nawigacja upgrade

Post autor: benio »

raku pisze: 29 lis 2022, 10:00 Ja używam "negocjowana" rozdzielczość i obecnie mam pełny ekran z Android Auto z czego jest on podzielony na 2/3 i 1/3 gdzie można wyświetlać dowolnie aplikacje, np. 2/3 YouTube Music i 1/3 Google Maps (lub odwrotnie).

Wcześniej nie było to możliwe, gdyż Android Auto zajmował jedynie 2/3 ekranu.
Witaj. Właśnie mi chodzi o to aby nie było wogole podziału i za cholere nie idzie. Chcę żeby 3/3 była jedna apka a nie żadne podziały. Odpalam yotube i mam tylko 2/3 . Udało się komuś?

Pozdrawiam
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

Udało się!!! :D
W końcu Android Auto może działać full page.
IMG_20221130_074358~2.jpg
Ale...

Nie udało mi się wymusić takiego działania z samym telefonem podpiętym na kabel.
Niezależnie od ustawienia rozdzielczości w ustawieniach programisty Android Auto w telefonie, zawsze był podział 2/3 plus 1/3.

Taki efekt 3/3 uzyskałem używając AAWireless
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

W jego ustawieniach mogę dodatkowo zmieniać pole numeryczne, także nazwane Screen Resolution.
Zastosowanie tam magicznej liczby 248 (lub więcej) powoduje efekt jak na zdjęciu 😁
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: nawigacja upgrade

Post autor: inquis »

Witam, potrzebuję rady jak skutecznie wyeksportowac kontakty, bym widzial kto dzwoni, a nie tylko numer. Dotychczas nie mialem z tym problemu. Wczoraj podłączyłem telefon z AA kablem, wiadomo - mapa, ytmusic. Kolejne uruchomienie auta i meldunek, że nie moze pobrac kontaktow i tak już zostalo.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: nawigacja upgrade

Post autor: Soplus »

Nie macie wrażenia, że po ostatniej aktualizacji system dłużej wstaje? Czasami na ekranie po włączeniu pojawiają się "skaczące prostokąty" ekranu ładowania. Wcześniej tego nie było.
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

inquis pisze: 01 gru 2022, 10:15 Witam, potrzebuję rady jak skutecznie wyeksportowac kontakty, bym widzial kto dzwoni, a nie tylko numer. Dotychczas nie mialem z tym problemu. Wczoraj podłączyłem telefon z AA kablem, wiadomo - mapa, ytmusic. Kolejne uruchomienie auta i meldunek, że nie moze pobrac kontaktow i tak już zostalo.
Być może chodzi o ustawienia w telefonie.
Jak będziesz w aucie to wejdź w telefonie w ustawienia Bluetooth i wybierz z listy samochód, być może po nazwie "KIA".
Tak jest opcja "udostępnianie kontaktów": Tylko nazwa i numer, wszystkie informacje lub nie udostępniaj.

Być może zajrzenie tam rozwiąże Tobie problem?
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: nawigacja upgrade

Post autor: raku »

Soplus pisze: 01 gru 2022, 11:00 Nie macie wrażenia, że po ostatniej aktualizacji system dłużej wstaje? Czasami na ekranie po włączeniu pojawiają się "skaczące prostokąty" ekranu ładowania. Wcześniej tego nie było.
Póki co, nic takiego nie zauważyłem.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: nawigacja upgrade

Post autor: inquis »

raku pisze: 01 gru 2022, 11:39
inquis pisze: 01 gru 2022, 10:15 Witam, potrzebuję rady jak skutecznie wyeksportowac kontakty, bym widzial kto dzwoni, a nie tylko numer. Dotychczas nie mialem z tym problemu. Wczoraj podłączyłem telefon z AA kablem, wiadomo - mapa, ytmusic. Kolejne uruchomienie auta i meldunek, że nie moze pobrac kontaktow i tak już zostalo.
Być może chodzi o ustawienia w telefonie.
Jak będziesz w aucie to wejdź w telefonie w ustawienia Bluetooth i wybierz z listy samochód, być może po nazwie "KIA".
Tak jest opcja "udostępnianie kontaktów": Tylko nazwa i numer, wszystkie informacje lub nie udostępniaj.

Być może zajrzenie tam rozwiąże Tobie problem?
Dzięki, spróbuję
SiR
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 22:45
model samochodu: Sorento 1 6 HEV Trim 4

Re: nawigacja upgrade

Post autor: SiR »

raku pisze: 30 lis 2022, 07:54 Udało się!!! :D
W końcu Android Auto może działać full page.

IMG_20221130_074358~2.jpg

Ale...

Nie udało mi się wymusić takiego działania z samym telefonem podpiętym na kabel.
Niezależnie od ustawienia rozdzielczości w ustawieniach programisty Android Auto w telefonie, zawsze był podział 2/3 plus 1/3.

Taki efekt 3/3 uzyskałem używając AAWireless
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

W jego ustawieniach mogę dodatkowo zmieniać pole numeryczne, także nazwane Screen Resolution.
Zastosowanie tam magicznej liczby 248 (lub więcej) powoduje efekt jak na zdjęciu 😁
Czy mozna ten sam efekt uzyskac bez uzywania 3rd party hardware, pomimo zmiany ustawienia rozdzielczosci w android auto na telefonie system ciagle wymusza podzial 2/3.

Dodatkowe pytanie czy mozna poprzez android auto ogladac film z You Tube?

CZy jest tez mozliwosc wlaczenia Wireless android aut bez dodatkowego osprzetu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”