nawigacja upgrade

forum użytkowników modelu Sorento
Sidos77
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:05
model samochodu: sorento hev awd xl my22

nawigacja upgrade

Post autor: Sidos77 »

witajcie,
jest jakiś sposób na wgranie najnowszych map ? gamonie w poznaniu twierdzą, że tą wersję którą pobrali, nie zadziała w sorce :lol: :lol: :o :o
cyt: jak będziemy mieli prawidłową wersję, damy znać... jak słyszę coś takiego to :evil: :oops: :oops:
podpowiecie coś pewnego ?
pozdro !
remixs
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:07

Re: nawigacja upgrade

Post autor: remixs »

Hej! Ja normalnie aktualizowałem samemu.
Zaopatrz się w dobry pendrive min 64GB i pobierz sobię soft z tąd: https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/669
Sidos77
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:05
model samochodu: sorento hev awd xl my22

Re: nawigacja upgrade

Post autor: Sidos77 »

witaj,
zrobiłem to dokładnie jak mówisz, ale po zgraniu jak wsadziłem pena do portu w aucie, nic się nie dzieje - jakby go nie widział, dodatkowo jak wchodzę w ustawienia - przechodzę do map i chcę wgrać pobrane rzeczy, zakładka aktualizuj jest wyszarzała, nie mogę jej kliknąć..
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: nawigacja upgrade

Post autor: nagdob »

Sidos77 pisze: 21 paź 2022, 08:56 witaj,
zrobiłem to dokładnie jak mówisz, ale po zgraniu jak wsadziłem pena do portu w aucie, nic się nie dzieje - jakby go nie widział, dodatkowo jak wchodzę w ustawienia - przechodzę do map i chcę wgrać pobrane rzeczy, zakładka aktualizuj jest wyszarzała, nie mogę jej kliknąć..
A masz pendriva, czy dysk SSD? Po dysku nie pójdzie. Sformatuj pendriva w systemie Windows, system plików exFAT. I jeszcze jedno, czy wkładasz do odpowiedniego portu w aucie?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: nawigacja upgrade

Post autor: galloper »

Dokładnie - pen drive musi być sformatowany do exFAT. Ja aktualizowałem kilka tygodni temu i poszło bez problemu choć trwało to prawie godzinę.
remixs
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022, 19:07

Re: nawigacja upgrade

Post autor: remixs »

Trwa to faktycznie ponad godzinę (a trzeba mieć włączony silnik) ale działa bez problemu.
Formatujesz pendrive pod exFat -instalujesz na tym soft poprzez ww. narzędzie, wkładasz do auta w środkowy port usb (BARDZO WAŻNE!).
Wchodzisz w ustawienia i tam powinieneś mieć przycisk od aktualizacji
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: nawigacja upgrade

Post autor: galloper »

Choć po tym jak samochód "zassał" update a przed tym jak zaczął proces aktualizacji pojawiło się pytanie czy chce kontynuować przy wyłączonym silniku. Nie zrobiłem tego , bo się bałem, że coś się spieprzy. Ale teoretycznie mozna kontynuować, przy wyłączonym silniku.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: nawigacja upgrade

Post autor: Morfeo »

można, ja tak robię. auto robi aktualizacje w tle, jak jest zamknięte. dostaję potem tylko informacje w Kia Connect że ukończono proces aktualizacji.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: nawigacja upgrade

Post autor: nagdob »

Oczywiście, że można aktualizować przy wyłączonym silniku, ale nie zaleca się tego robić ze względu na pobór prądu i możliwość rozładowania akumulatora. Można tez podczas jazdy aktualizować.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: nawigacja upgrade

Post autor: galloper »

U mnie podczas całego procesu aktualizacji silnik nie włączył się ani razu więc ten pobór chyba nie może być za duży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”