oświetlenie wnetrza nie działa po otwarciu drzwi

forum użytkowników modelu Venga
Łukasz310
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:58
model samochodu: Kia Venga

oświetlenie wnetrza nie działa po otwarciu drzwi

Post autor: Łukasz310 »

Witam was mam problem z oświetleniem wnętrza które powinno zadziałać po otwarciu drzwi lub wyciągnięciu kluczyka z stacyjki , powinno ale nie działa.
Natomiast oświetlenie zapalone ręcznie działa w obydwóch lampkach sufitowych ale nie reaguje na drzwi i stacyjkę.
Do lamp dochodzą trzy kable pierwszy czerwony to + stały który jest drugi czarny stała masa która jest i trzeci niebieski w którym powinna pokazać się masa po otwarciu drzwi której nie ma.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są sprawne, czujniki w drzwiach też są sprawne, zaświeca się kontrolka w liczniku otwarte drzwi która reaguje na każde drzwi, tak samo reagują na centralny zamek, przy otwartych drzwiach jeśli zamknę zapadkę ręcznie w zamku a nie nacisnę czujnika który wskaże że drzwi są zamknięte centralny po zamknięciu odbije a po wciśnięciu czujnika centralny zamknie drzwi, sprawdziłem na wszystkich drzwiach.
Ogólnie wszystko inne działa - centralny, alarm, nie ma żadnych innych niedomagań.
sądzę że gdzieś jest sterownik czasowy który steruje tym oświetleniem, odbiera sygnały na podstawie których zapala lub gasi to oświetlenie w odpowiednim momencie i wyłącza je po odpowiednim czasie jeśli nie ma żadnego sygnału aby cały czas nie świeciło i to on może być tą przyczyną tylko gdzie on jest i jak wygląda
Może ktoś miał taki problem i mi pomoże
Z góry dziękuję i pozdrawiam Łukasz
Kukocz
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2023, 21:00
model samochodu: Kia Sorento 2005 2.5CRDi 140 KM automat

Re: oświetlenie wnetrza nie działa po otwarciu drzwi

Post autor: Kukocz »

Cześć. Powód usterki namierzony ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”