KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: seeya »

Juz wyjaśniać dlaczego:

- kupujesz auto za ponad 250 tys. a jesteś traktowany jak śmieć, jak typowy użytkownik kia stonic czy tego najtańszego modelu,
- serwisy sie nie znają na stingerach i uważają twoją zgłaszana usterkę jako normalną, przetestowane dwa serwisy w Trójmieście - dno totalne...
- auto przyjeżdża uszkodzone - porysowany lakier starymi, suchymi szmatami, ja miałem uszkodzony słupek czarny drzwi zewnętrzny oraz porysowany panel ze stali szczotkowanej obok skrzyni biegów,
- KIA motor polska odpisuje głupoty na twoje skargi i za każdym razem co innego,
- KIA motor polska nie ma sobie nic do zarzucenia w przypadku opóźnienia auta o 3 miesiące, zwalają to na Ciebie lub ostatecznie na salon sprzedaży (od kiedy salon sprzedaży ma wpływ na czas produkcji :lol: :lol: :lol:
- liczne wady i usterki juz po przejechaniu 2000 km: miernej jakości skrzynia biegów, szarpanie w trybie eco a w trybie sport szarpie jak w 10 letnim aucie, ściąganie w bok, kiepskie opony, nagrzewanie się tarcz, kloców, felgi i zapiekanie klockow
- tylko nie zamawiaj wydechu od mg motorsport - to jeszcze większa farsa!! 3 miesiące oczekiwania mimo tego, nikt nie zna terminów, KIA Polska ma to w dupie!! a jakże by inaczej,
- testy na youtube są przekłamane!! auto ma mnóstwo wad i niedopracowań,
- jaki import takie auta...jednym słowem nie jest to auto warte czekania 9 miesięcy albo i dłużej... :lol: :lol: :lol: :lol:
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: Niko123 »

Ja wrecz "kocham " ;) mojego stingera, zero usterek , wspaniale auto, polecam ,za te pieniadze petarda.

Teraz za 250 tys zl to mozna kupic octavie rs 240 ps.
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: slwkk »

Ja też jestem zadowolony, model z 2022, przejechane prawie 7k km i na pewno kupiłbym ponownie za tą kasę. Auta o podobnej mocy, wyposażeniu u konkurencji to minimum 100 tys więcej.

Edit : usterek brak
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: Genocider »

Ja tam jestem zadowolony ze swojego egzemplarza - MY22.
Miałem na tylnym błotniku jakiś paproch pod lakierem (wada przy produkcji) - serwis od razu powiedział, że mogą naprawić i jak coś mam rok czasu na podjęcie decyzji. Gdy zdecydowałem się na spolerowanie tego, dostałem samochód zastępczy bez zająknięcia.

Jedyne co zauważyłem to, że po odpaleniu samochodu (Na zimnym) jak od razu chce ruszyć występuje jakaś wibracja (więc po odpaleniu czekam chwilę aż się zagrzeje),- czytałem na US forum, że to normalne. Czasem jeszcze się zdarza, że lekko za trzęsie jak parkuje tyłem i cofam na skręconych kołach (przebieg 7K) - może w sumie ma ktoś podobnie?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: ACextreme »

Nie mam pojęcia gdzie drzemie istota Twoich problemów - obstawiam ze zwyczajnie jakies problemy z autem możesz mieć i trafiasz na ofermy w serwisach - to nie kwestia samochodu.
Co do obsługi posprzedażowej - kupiłem w żuciu już kilka nowych samochodów różnych marek - zawsze było coś nie tak. Ja u gumiaka - byle do bramy i się nie znamy. W każdej marce serwis próbował lecieć w trąbę, takie ich zadanie - próbują bagatelizować aby mniej roboczogodzin za darmo marnować, zawsze musisz się szarpać i tyle. Podobno Lexus jest tu wyjątkiem, lecz sprawdź sobie z ciekawości jakie maja koszty serwisu… w każdym razie weź sobie poczytaj historie marek premium gdzie ludzie kupujący na prawdę grube fury są traktowani jak gowno w serwisach.

Jeśli chodzi o awaryjność - mam drugiego Stingera od nowości. W pierwszym ten dach mi nieszczęsny skrzypiał i nic więcej przez ponad 60.000km.
W obecnym mam co prawda dopiero 4000 przejechane lecz nawet ten nieszczęsny dach się nie odzywa. Owszem - boczek tylnich drzwi mam mega słabo spasowany i odstaje ale to pierdoła kiedyś to zgłoszę do poprawy jak będzie czas.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: kon »

seeya pisze: 19 paź 2022, 11:12 ...
- kupujesz auto za ponad 250 tys. a jesteś traktowany jak śmieć, jak typowy użytkownik kia stonic czy tego najtańszego modelu,
....
To musi być paskudne uczucie, gdy uświadamiasz sobie, że wydanie jakiejś kwoty pieniędzy wcale nie czyni cię kimś wyjątkowym...
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: seeya »

kon pisze: 20 paź 2022, 19:25
seeya pisze: 19 paź 2022, 11:12 ...
- kupujesz auto za ponad 250 tys. a jesteś traktowany jak śmieć, jak typowy użytkownik kia stonic czy tego najtańszego modelu,
....
To musi być paskudne uczucie, gdy uświadamiasz sobie, że wydanie jakiejś kwoty pieniędzy wcale nie czyni cię kimś wyjątkowym...
jest to najdroższy model tej marki w sumie mógł być bo teraz pewnie sorento jest droższa
Ostatnio zmieniony 21 paź 2022, 10:25 przez seeya, łącznie zmieniany 1 raz.
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: seeya »

slwkk pisze: 19 paź 2022, 14:36 Ja też jestem zadowolony, model z 2022, przejechane prawie 7k km i na pewno kupiłbym ponownie za tą kasę. Auta o podobnej mocy, wyposażeniu u konkurencji to minimum 100 tys więcej.

Edit : usterek brak
super, zadroszcze Ci udanego egzemplarza :!:
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: seeya »

Niko123 pisze: 19 paź 2022, 12:37 Ja wrecz "kocham " ;) mojego stingera, zero usterek , wspaniale auto, polecam ,za te pieniadze petarda.

Teraz za 250 tys zl to mozna kupic octavie rs 240 ps.
można go kochać lub nienawidzić - u mnie to drugie :roll: :roll: i skrzynia nie przeciąga biegów? i nie szarpie na trybie sport? i po dynamicznej jeździe nie czujesz zapachu spalonych klocków hamulcowych?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2022, 10:17 przez seeya, łącznie zmieniany 1 raz.
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: KIA STINGER GT - dlaczego nie warto kupować

Post autor: seeya »

Genocider pisze: 19 paź 2022, 19:07 Ja tam jestem zadowolony ze swojego egzemplarza - MY22.
Miałem na tylnym błotniku jakiś paproch pod lakierem (wada przy produkcji) - serwis od razu powiedział, że mogą naprawić i jak coś mam rok czasu na podjęcie decyzji. Gdy zdecydowałem się na spolerowanie tego, dostałem samochód zastępczy bez zająknięcia.

Jedyne co zauważyłem to, że po odpaleniu samochodu (Na zimnym) jak od razu chce ruszyć występuje jakaś wibracja (więc po odpaleniu czekam chwilę aż się zagrzeje),- czytałem na US forum, że to normalne. Czasem jeszcze się zdarza, że lekko za trzęsie jak parkuje tyłem i cofam na skręconych kołach (przebieg 7K) - może w sumie ma ktoś podobnie?
wibracje są przy powyżej 100 km/h jak dodajesz gaz i lekko puszczasz, to kierownica wibruje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”