Stonic - problem z panelem

forum użytkowników Kia Stonic
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

Cześć Wszystkim,

Dwa miesiące temu odebrałam Stonica wersja L manual 1.0 - 100 KM benzyniak. Jest coś, co średnio mi się podoba i chyba nie jest to ok. A więc - światła w pozycji auto, jadę w dzień, wjeżdzając w parking podziemny, pięknie przełącza się na światła mijania, ale gaśnie panel (cały czarny) radio działa. Wychodzą np. do sklepu, wracam (nadal jestem przecież na parkingu podziemnym), odpalam, są mijania, panel już działa i jest wszystko GIT. Sytuacja nr 2 wjeżdzając w parking podziemny, pięknie przełącza się na światła mijania z dziennych, panel tym razem nie gaśnie. Wszystko jest ok. Wychodzą do sklepu, wracam, odpalam i... tadam panel ciemny. Wyjezdzam z parkingu, przełącza się na dzienne i panel zaskakuje. Sytuacja jest co jakiś czas, co jakiś czas, też dając wsteczny, panel robi się czarny. Ktoś ma/zna taką sytuację? Słyszał o czymś podobnym? Serwis polecił sprawdzić czujnik zmierzchu, ale wg. mnie jest ok, bo pięknie przełącza światła, tylko czemu panel zdycha, zwarcie jakieś ?
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: adamo64 »

Trzeba sprawdzić bezpiecznik transportowy w skrzynce bezpiecznik transportowy a właściwie czy nie ma luzów i jest dobry styk....
SyR
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2022, 15:54
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: SyR »

Hej,
Mam dokładnie ten sam problem co Ty...
Sytuacja mocno losowa i u mnie wyglada to tak, ze jak swiezo po odpaleniu wjade w jakis tunel lub na parking podziemny, to wyswietlacz gasnie, tak jak by przechodzil w jakis tryb oszczedzania energii 😉
W ASO jeszcze nie bylem z tym tematem, takze jak przy okazji sie tam pojawie, to dam znac jaka diagnoza.
Stonic 2022 M+smart
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

Hej,

No to już jesteś trzecim człowiekiem, co taki problem ma. Zakładam, że po odpaleniu jak wjeżdzasz w tunel lub na parking podziemny i wyświetlacz gaśnie, to i przy wstecznym Ci zgaśnie. To zawsze występuję parami. Byłam z tym w serwisie, ale oczywiście nie wiedzą, co to jest.
Teraz odłączyłam Bluetooth, by sprawdzić czy telefon nie powoduje tych jak to dobrze ująłeś LOSOWYCH niespodzianek, ale myślę, że to nie sprawa telefonu. Wyglada, że to jakiś feler w tym modelu niestety :cry:
SyR
Posty: 9
Rejestracja: 06 cze 2022, 15:54
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: SyR »

Hej,
Jechalem tez pare razy samochodem bez telefonu i problem nie zniknal.
Jedyne co zauważyłem, to ze jest to zawsze do kilku minut po odpaleniu auta, a pozniej ewentualnie kiedy włączają sie swiatla po dluzszej jezdzie, to ekran ciemnieje.
Moze to jakis tryb oszczedzania energii przy nienaladowanym na full akumulatorze 😀
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

Domyślam się, że telefon nie jest tu przyczyną, ale szukam jakiegoś punktu zaczepnego. U mnie jest tak, że jak po odpaleniu silnika, nie zadziała wsteczny i jest ciemny panel, to na bank problem wystapi przy „tunelu” bądź po prostu po zakryciu ręką czujnika zmierzchu. Jeśli po odpaleniu panel przy wstecznym działa, to wszystko jest OK.
Serwis powiedział, że łatwiej im będzie, jak będę wiedziała, jak wywołać problem. No, ale tego jeszcze nie wiem i nie mogę przewidzieć, kiedy wystąpi znowu.
Jedyny pomysł na to mam, że jak już wystapi usterka, to podjadę do ASO i im pokaże (nie gasząc silnika oczywiście). Pracuje 2 km od serwisu, więc szanse na to są. Jadąć do pracy czy z pracy, mogę tam podjechać. Nie odpuszczam.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2022, 14:54 przez madzia_u, łącznie zmieniany 2 razy.
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

Problem u mnie wystąpił dziś, poprzednio tydzień temu w poniedziałek. Jeździłam codziennie i czy to nienaładowany na full akumulator. Hmm... nie obstawiam chyba.
daro12
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2022, 17:29
model samochodu: Kia Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: daro12 »

Witam wszystkich. U mnie też wystąpił ten przypadek z panelem, auto mam dopiero 2 miesiące
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: adamo64 »

LUDZIE pisałem aby sprawdzić osadzenie bezpiecznika transportowego w skrzynce pod kierownicą
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

adamo64 pisze: 17 lis 2022, 18:10 LUDZIE pisałem aby sprawdzić osadzenie bezpiecznika transportowego w skrzynce pod kierownicą
Sprawdzony nawet przez serwis. Jest ok. Przyczyna jest inna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”