Opony zimowe Stinger 3.3

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: seeya »

mi polecili w oponeo:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/contin ... 56_reviews
na przód są tańsze ok. 740 zł

ktoś używa może?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: Lunar GT »

seeya pisze: 07 lis 2022, 19:44 mi polecili w oponeo:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/contin ... 56_reviews
na przód są tańsze ok. 740 zł

ktoś używa może?
Jaki masz indeks prędkości w homologacji, czy nie jest to Y.
warmiak
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2022, 13:06
model samochodu: KIA Stinger GT (2022)

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: warmiak »

Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum.

Przy wydaniu mojego Stingera (początek października) pracownik salonu sugerował opony Vredestein Wintrac Pro, ponieważ jako jedne z nielicznych (jeśli nie jedyne) mają zgodny z homologacją auta indeks prędkości "Y".
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: tabin »

Polecam ten kanał. Chłop rzetelnie testuje różne oponki.

https://www.youtube.com/watch?v=V1UCvg7wVdM

W tym sezonie, jak i w poprzednim, w naszym klimacie wygrywają blizzaki. Takie właśnie do mnie jadą :)
rees
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2021, 09:53
model samochodu: Stinger MY22 3.3

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: rees »

Jeżdzę na blizzakach od 2-3 tygodni i złego słowa nie powiem: hamują świetnie na mokrym. Także polecam z czystym sumieniem, chyba nie ma co oszczędzać na ogumieniu przy takiej mocy.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: GeRRaD »

Blizzaki ujdą, ale Continentala nie przebiją - jeżdżę sporo na w/w markach w autach FWD/AWD (najnowsze generacje opon) i powiem tak - w modelach premium opon od 2021r. wzwyż : 1 Continental, 2 Bridgestone, 3 Nokian - tyle że przy "normalnej" jeździe zgodnie z przepisami, różnice są niewiele widoczne - pytanie czy to potwierdza się w przypadku Stingera ?
Jarek3
Posty: 35
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:49

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: Jarek3 »

Mam Vredestainy z indexem do 300. Na śniegu sprawdzają się bardzo dobrze (lepiej niż poprzednie GOODYEAR ULTRAGRIP PERFORMANCE + które miałem w innym samochodzie). Ostatnio byłem przy 2st.C na płycie poślizgowej i instruktorzy byli bardzo zaskoczeni ich skutecznością. Podobno zatrzymałem się kilka metrów szybciej niż przeciętny samochód. Podsumowując są ok :)
p.s Robiłem wywarzanie opon na wyważarce z testem drogowym. Która wychwyci laserami itd. wady fabryczne opon i okazało się, że jedna by podskakiwała. Jestem w trakcie reklamacji. Na normalnej wyważarce takie coś jest nie do wychwycenia.
Wulkanizator mówił, że nie ma reguły czy premium czy nie. Oni wychwycili najwięcej wad w oponach Pirelli.
Podsumowując są ok i dzięki homologowanemu indexowi nie trzeba się bawić w jakieś naklejki z ograniczeniem prędkości :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: Niko123 »

Nokian zimowy najnowszy model nie polecam, raz widzialem niemiecki test gdzie na mokrym wyszedl na samym koncu kolo chinskich a na forach same reklamacje na te opony.
Podobno nokian produkiwany w rosji = szajs, bo ci co maja wady fabryczne po czasie lub jakosciowe , bomble itp to maja produkcja nokiana rosja.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2022, 21:35 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: GeRRaD »

Nokian Made in Russia to już historia - a samo miejsce produkcji nie przekreśla - widziałem też gumy premium Made in China i też problemu nie ma ;)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opony zimowe Stinger 3.3

Post autor: Lunar GT »

Widziałem filmik gdzie gość żeby mieć 4 dobre opony michelin to musieli mu posłać 10 sztuk.
Co do Nokian to raz im guma nie wyszła i z tego te opinie bo generalnie to dobre opony są.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”