Kia sportage 2022-2023

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: jarmk »

dario37 pisze: 20 paź 2022, 14:59 W manualu nie ruszysz bez zapięcia pasów?
Już ogarnąłem, jeździłem na Auto Holdzie i co za tym idzie na hamulcu.. musi być wyłączony i wtedy jest ok, ruszy bez pasa.


Dziwi mnie tylko jeszcze brak możliwości ustawienia listy ulubionych kontaktów, gdzie miałem taką możliwość w KS IV i nawet kilkanaście lat temu w Oplu Astrze... :)
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: jarmk »

Panowie, nie wiem czy ten typ tak ma, czy ja nie potrafię włączyć.. chodzi o światła drogowe (długie).
W każdym aucie jakie do tej pory miałem, to podczas jazdy na światłach w trybie "auto" klikając manetką od siebie przełączały się na długie i potem same czy to w terenie zabudowanym lub "widząc" z naprzeciwka inne auto, zmienały się na mijania i potem wracały do drogowych..

Tu jadąc w KS V, chcąc je włączyć, to mam tak jak na pierwszej fotce i nie działąją automatycznie, za każdym razem mijając się trzeba "klikać" manetką... zatrzymam się i przełącze, to dopiero mam tak jak powinny być..
Czy nie da się ich włączyć w trybie "auto" jadąc...? Trzeba się zatrzymać, włączyć i dopiero jechać dalej..? Nie kapuje jak tu jest..
Załączniki
1.jpg
1.jpg (41.56 KiB) Przejrzano 457 razy
2.jpg
2.jpg (42.61 KiB) Przejrzano 457 razy
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: Kontur »

nagdob pisze: 04 paź 2022, 08:13
Arek9522 pisze: 04 paź 2022, 01:27 Witam przymierzam się do zakupu pierwszej w życiu KIA i mam kilka pytań co do niej :mrgreen:

1 jak wyglada napęd 4x4 w niej czy sprawuje się w zimie?
Pytam bo mieszkam na południu Polaki okolice Krynicy zdrój i jak to w zimie bywa różnie z tym odgarnianie i wgl.
2. Słyszałem ze nie ma podgrzewanej szyby w niej wiec jak się sprawuje nadmuch w niej jest jakiś elektryczna grzałka ze leci jakieś ciepłe powietrze czy jednak nici z tego.
3.Czy dopłacać do nagłośnienia tego lepszego czy nie ma sensu ? Sprzedawca mi odradzał bo i tak jest dobre nagłośnienie w niej ja tam specem nie jestem ale jest na poziomie średnim+ według mnie
Prosił bym o jakieś opinie na jej temat i wadach również
Dziękuje i pozdrawiam
1. Napęd jest AWD, czyli dołącza się automatycznie w razie potrzeby. Nie wiem jak w wersji MHEV, ale w wersji HEV i PHEV nie można zablokować wszystkich kół na raz.
2. Przednia szyba nie jest podgrzewana elektrycznie, jest nadmuch.
3. Harman Kardon gra lepiej, ale dupy też nie urywa. Dla mnie mimo wszystko brakuje niskich tonów pomimo subwoofera. Przy głośniejszym słuchaniu jest lepiej niż przy cichszym.

Poczytaj forum, opisywane są zarówno zalety jak i wady. Dla mnie autko jest na prawdę kompletne i ma wszystko czego mi potrzeba. Przejechałem ponad 3,5 tys. km i jak na razie wszystko jest ok.
Harman gra ok nie wiem jak gra bez harmana ale jak jest mala roznica do bym Harmana nie brał......nie wiem czy moj subwoofer tylko tak cicho gra ale jest ledno slyszalny....mam w domu mniejszy glosnik niskotonowy i zdecydowanie lepiej wymiata...
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 17 lis 2022, 20:05 Czy nie da się ich włączyć w trybie "auto" jadąc...?
Włącza się tak samo na postoju i w czasie jazdy. Te światła matrycowe nie przełączają się na mijania tylko wycinają odpowiedni fragment przed tobą. Prędkość od jakiej działają można ustawić 20/40/60km/h.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: Lunar GT »

Kontur pisze: 17 lis 2022, 20:37 Harman gra ok nie wiem jak gra bez harmana ale jak jest mala roznica do bym Harmana nie brał......nie wiem czy moj subwoofer tylko tak cicho gra ale jest ledno slyszalny....mam w domu mniejszy glosnik niskotonowy i zdecydowanie lepiej wymiata...
Może masz w ustawieniach na jakimś niskim poziomie go ustawiony.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: pabprs »

jarmk pisze: 17 lis 2022, 20:05 Panowie, nie wiem czy ten typ tak ma, czy ja nie potrafię włączyć.. chodzi o światła drogowe (długie).
W każdym aucie jakie do tej pory miałem, to podczas jazdy na światłach w trybie "auto" klikając manetką od siebie przełączały się na długie i potem same czy to w terenie zabudowanym lub "widząc" z naprzeciwka inne auto, zmienały się na mijania i potem wracały do drogowych..

Tu jadąc w KS V, chcąc je włączyć, to mam tak jak na pierwszej fotce i nie działąją automatycznie, za każdym razem mijając się trzeba "klikać" manetką... zatrzymam się i przełącze, to dopiero mam tak jak powinny być..
Czy nie da się ich włączyć w trybie "auto" jadąc...? Trzeba się zatrzymać, włączyć i dopiero jechać dalej..? Nie kapuje jak tu jest..
Dla mnie takie działanie świateł jest takim, jakiego oczekiwałem.
Porzedni Ford Mondeo MK5, działał tak, jak u Ciebie w poprzednich autach i myśłałem, że to już jest super wynalazek, ale rozwiązanie z NQ5 jest jeszcze lepsze. Jeżdżę bardzo często po mieście z włączonym trybem Auto, tzn. gdy raz włączę auto, to już niczego nie przełączam i widać jak fajnie i sprawnie automat wygasza automatycznie te segmenty, które mogłyby kogokolwiek oślepić. To działa sprawnie, z wyprzedzeniem i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, żeby ktokolwiek mignął mi, że kogoś oślepiam, za to droga, pobocze, znaki drogowe są bardzo ładnie oświetlone.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: jarmk »

Lunar GT pisze: 17 lis 2022, 20:50 Prędkość od jakiej działają można ustawić 20/40/60km/h.
Ahaaa, to czyli tak ma być z tą niebieską kontrolką i nie będę "walił" innym światłami po oczach...?
Nic w ustawieniach świateł nie ruszałem, to można tak zostawić jak ustawili fabrycznie ?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: jarmk »

pabprs pisze: 17 lis 2022, 21:08 To działa sprawnie, z wyprzedzeniem i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, żeby ktokolwiek mignął mi, że kogoś oślepiam, za to droga, pobocze, znaki drogowe są bardzo ładnie oświetlone.
No nie wiedziałem, a w instrukcji jest tak nachrzanione, że ciężko się połapać..
To nic nie ruszam w takim razie.

Dziękuję Panowie za oświecenie i wyjaśnienie..
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: pabprs »

jarmk pisze: 17 lis 2022, 21:13
pabprs pisze: 17 lis 2022, 21:08 To działa sprawnie, z wyprzedzeniem i jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, żeby ktokolwiek mignął mi, że kogoś oślepiam, za to droga, pobocze, znaki drogowe są bardzo ładnie oświetlone.
No nie wiedziałem, a w instrukcji jest tak nachrzanione, że ciężko się połapać..
To nic nie ruszam w takim razie.

Dziękuję Panowie za oświecenie i wyjaśnienie..
Polecam jednak pojeździć z włączonym automatem ustawiając wcześniej próg np 20km/h.
Myślę, żę szybko docenisz to rozwiązanie.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Kia sportage 2022-2023

Post autor: jarmk »

pabprs pisze: 17 lis 2022, 21:29 .... ustawiając wcześniej próg np 20km/h.
Rozumiem, że ustawienia znajdę w ustawieniach w aucie, poprzez Kia Connet tego nie zmienie..?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”