Pierwsze przymiarki do Proceed'a

forum użytkowników modelu ProCeed
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Niko123 »

Od 200 masz mazde cx60 z super jakoscia kabina, nowym automatem 8 biegiwym, heblami 345mm i diezlem V6/ R6
Juz w podstawie dobrze wyposazone i pelna 6 letnia gwarancja.
W pracy jedna kupila cx60 diezla i odbiera za 4 miesiace i w rodzinie bezyna 320 ps full opcja ale odbuera za +/- 9 miesuecy ,czyli nie ma zle.
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Dzonzi »

Przymierzam się do zakupu. Czy skrzynia dtc jest wytrzymała? Gwarancja na nią to jedyne 20 tys. kilometrów co wygląda bardzo podejrzanie, a koszt wymiany sprzęgieł to jakieś 10 tys. złotych. Co myślicie? Czy lepiej manuala?
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Marek3003 »

Zrób po prostu jazdę próbną. Ja nie zrobiłem. W 1.6 manualna skrzynia jest fatalnie zestopniowana. Przy 80km/h mam 2 tys obrotów na 6 biegu. Powyżej 2,5 tys obrotów wyje na trasie i nadal po 2 latach czasem na słuch odruchowo szukam wyższego biegu. Jest zestopniowana na najwyższym biegu jak 4 biegowy lexus is 200 z 1999roku czy 5 biegowe e39 z 1997. Tam tez na najwyższym biegu było 80 przy 2 tys obrotów. Słabo. Jazda autostradą na dłuższa metę strasznie uciążliwa plus przekłada się to na wysokie spalanie. A Ci co nie wierzą niech automatem przejada się na 6 biegu nie na 7 tak kilkanaście choć kilometrów w trasie to uwierzą.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Marek3003 »

Wracając jeszcze do tematu to masz tu komentarz około 8 minuty, tez to obejrzałem i kupiłem. Bezcenna recenzja,
https://m.youtube.com/watch?v=YU2W42i641g
Ale sorki jest też coś nowego dotyczy 1.5 i tu widać, że obroty są Ok - 2 tys i 100km/h. Szkoda, że u mnie tak nie ma i to spalanie niewiarygodne. Mój to pali aż szkoda gadać
https://m.youtube.com/watch?v=dm8k0ColHz8
Dzonzi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lis 2022, 15:44

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Dzonzi »

Najbardziej lubię gdy na najwyższym biegu przy 2k jest 120 kmh.
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Roman1100 »

Dzonzi pisze: 08 lis 2022, 19:56 Najbardziej lubię gdy na najwyższym biegu przy 2k jest 120 kmh.
Takich cudów w GT-ku nie ma nawet przy skrzyni DCT. Ale z tym spalaniem 1.6 T-GDI bywa różnie. Bez używania trybu SPORT oraz tempomatu i przy defensywnym stylu jazdy da się uzyskać nawet tyle...

Spalanie 51s.jpg
Spalanie 51s.jpg (38.31 KiB) Przejrzano 1753 razy

Moje spalanie krótko po przekroczeniu pierwszych 10kkm wynosiło

IMG_20220622_155803.jpg
IMG_20220622_155803.jpg (45.54 KiB) Przejrzano 1753 razy

- tyle samo obliczone według tankowania. Obecnie (ponad 18 kkm) trochę wzrosło przez krótkie odcinki i częstszą chęć posłuchania głębszych tonów z wydechu :lol: .
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: ProCee_d56 »

Witam,
ciekawy jestem czy ,,edmun" kupił samochód, którego szukał w swojej wyobraźni aż trafił na forum KIA ProCeed.
Zastanawiające jest też to, po co ,,przychodzą" na forum konkretnego producenta ludzie, którzy zaczynają konfigurować samochód tak, jak by byli projektantem i producentem w jednym.
Odnieść można wrażenie, że to konkurencja, która nie wskazuje swojego pojazdu, ale zniechęca do tego, którego forum dotyczy.
Jak te ,,redaktorki", co tylko niemieckie i francuskie szajsy opisują jako jedynie,, słuszne", czasami dostrzegając też japońskie. Dobrze, że Auto Świat przestał istnieć w formie papierowej, nie dało się już tego czytać. Jeszcze bałwochwalczy Motor został, który też w przeważającej mierze dojcze szajse opisuje i zachwala.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: dam9an »

ProCee_d56 pisze: 08 maja 2023, 06:14 Witam,
ciekawy jestem czy ,,edmun" kupił samochód, którego szukał w swojej wyobraźni aż trafił na forum KIA ProCeed.
Zastanawiające jest też to, po co ,,przychodzą" na forum konkretnego producenta ludzie, którzy zaczynają konfigurować samochód tak, jak by byli projektantem i producentem w jednym.
Odnieść można wrażenie, że to konkurencja, która nie wskazuje swojego pojazdu, ale zniechęca do tego, którego forum dotyczy.
Jak te ,,redaktorki", co tylko niemieckie i francuskie szajsy opisują jako jedynie,, słuszne", czasami dostrzegając też japońskie. Dobrze, że Auto Świat przestał istnieć w formie papierowej, nie dało się już tego czytać. Jeszcze bałwochwalczy Motor został, który też w przeważającej mierze dojcze szajse opisuje i zachwala.
Niekotrzy nie maja co robic w zyciu to filozofuja. To zle tamto zle a jezdza w sumie czyms co jest wcale nie lepsze xd
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: ProCee_d56 »

To zastanawiające jak Polacy (nie wiem czy inne nacje też), wiedzą jak leczyć, jak konstruować samochody, jak zawieszenie dobierać, jakie parametry powinien mieć silnik itd. Chcą zmieniać wszystko co zrobili ci, którzy dysponują zapleczem technicznym, wiedzą i doświadczeniem. I przychodzą na forum gotowego wyrobu jakim jest w tym przypadku ProCeed i zaczynają od nowa go konstruować. Tacy ,,umniejszacze" powinni być ze swoimi postami przenoszeni do tzw. śmietnika jako bezwartościowe informacje. A najlepiej niech,,umniejszacze" oraz domorośli znawcy idą na fora niemieckich i francuskich auto wyrobów i tam krytykują i ,,modernizują".
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”