Pierwsze przymiarki do Proceed'a

forum użytkowników modelu ProCeed
maciej.pyza
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: maciej.pyza »

No czytając wymagania to możesz odhaczyć na minus brak ogrzewania przedniej szyby i adaptacyjnych świateł, jest za to doświetlenie zakrętów AFSL. Android auto i CarPlay jest.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: dam9an »

Nie to zebym sie madrzyl ale co z superbem jest nie tak? Silniki mocne, auto wielkie i pojemne?
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: sztandar »

Dla mnie cena Superba jest nieakceptowalna. Samochód bardzo fajny, ale z ceną trochę przeszarżowali.
edmun
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2022, 16:11
model samochodu: Taki co stoi w ASO i wciąż nie potrafią naprawić

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: edmun »

Z tymi mocnymi silnikami to ja bym się wstrzymał.
Z racji że biorę pod uwagę tylko benzynę i omijam hybrydy.
To 80% aut na rynku wtórnym to silnik 1.5 150 koni.
Później wkraczamy na tą ciekawszą półkę gdzie jest 2.0 i będzie to albo 190 koni, albo 272.
Tyle, że jeśli nawet skusimy się na ten 272, to okazuje się, że cena to koło £29 tysięcy, czyli jakieś 162 tysiące złotych.
I w tym momencie to już naprawdę można wybrzydzać na to, czego w takim egzemplarzu nie ma.
No i można zapomnieć, że te wersje z takim silnikiem i doposażone w dodatkowe pakiety będą występować z czymkolwiek innym niż "pełną skórą".
Ja rozumiem, że są osoby które sobie cenią, że jest skóra, ale ja jestem z tych co jej unika jak diabeł wody święconej.
Żadnej pełnej skóry.
A widzę dziwną tendencję, że jak ktoś chciał żeby auto było na wypasie to "musi być pełna skóra".
Niczym jakiś dziwny wyznacznik że "no mam drogie auto".
Ja sobie cenię siedzenia z alkantary, weluru, wentylowane i podgrzewane,
a nie czarna skóra która choćby nie wiadomo jak "dbana" to zawsze wygląda jak po przejściach.

Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Lunar GT »

edmun pisze: 18 paź 2022, 16:59 Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Dobrze jeżeli jesteś tego świadom, teraz tylko wyciągnij z tego jakieś wnioski.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Marcin_1976 »

edmun pisze: 18 paź 2022, 16:59
Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Wychodzi na to, że musisz kupić 3 różne auta.... :D :D :D
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: sztandar »

edmun pisze: 18 paź 2022, 16:59 Z tymi mocnymi silnikami to ja bym się wstrzymał.
Z racji że biorę pod uwagę tylko benzynę i omijam hybrydy.
To 80% aut na rynku wtórnym to silnik 1.5 150 koni.
Później wkraczamy na tą ciekawszą półkę gdzie jest 2.0 i będzie to albo 190 koni, albo 272.
Tyle, że jeśli nawet skusimy się na ten 272, to okazuje się, że cena to koło £29 tysięcy, czyli jakieś 162 tysiące złotych.
I w tym momencie to już naprawdę można wybrzydzać na to, czego w takim egzemplarzu nie ma.
No i można zapomnieć, że te wersje z takim silnikiem i doposażone w dodatkowe pakiety będą występować z czymkolwiek innym niż "pełną skórą".
Ja rozumiem, że są osoby które sobie cenią, że jest skóra, ale ja jestem z tych co jej unika jak diabeł wody święconej.
Żadnej pełnej skóry.
A widzę dziwną tendencję, że jak ktoś chciał żeby auto było na wypasie to "musi być pełna skóra".
Niczym jakiś dziwny wyznacznik że "no mam drogie auto".
Ja sobie cenię siedzenia z alkantary, weluru, wentylowane i podgrzewane,
a nie czarna skóra która choćby nie wiadomo jak "dbana" to zawsze wygląda jak po przejściach.

Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Nie do końca, jesli skóra wysokiej jakości i robisz tą kosmetykę na niej co 3 miesiące to będzie służyć długie lata i wyglądać dobrze. Skóra ma też kilka innych zalet, nie plami się, nie wchłania wody, nie wchłania zapachów. Oczywiście ma też wady, ale nie jest tak, że skóra to zło.
edmun
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2022, 16:11
model samochodu: Taki co stoi w ASO i wciąż nie potrafią naprawić

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: edmun »

Ja jestem w stanie zrozumieć, że każdy chce dobrze poradzić, no ale jednak przypominam, że

a) nic z grupy VAGów
b) nic w pełnej skórze
c) musi być kombi
d) benzyna
e) nie hybryda i nie elektryk

Nic poniżej 180KM bo jak wspomniałem, za bardzo się przyzwyczaiłem do obecnego komfortu.
Żadnych aut które miały premierę w 2006 roku. Ja już w swoim czuje się jakbym jednak był generację do tyłu,
ale kurcze, wystarczy że kupię sobię za 2500 zł zestaw Sync 3 i już będę miał system inforozrywki podobny do modeli z 2020 roku.
Lunar GT pisze: 18 paź 2022, 19:37
edmun pisze: 18 paź 2022, 16:59 Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Dobrze jeżeli jesteś tego świadom, teraz tylko wyciągnij z tego jakieś wnioski.
Jestem jestem.
I wiem też że jestem wybredny i czasami auto które wielu by pasowało, dla mnie jest nieakceptowalne.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: dam9an »

edmun pisze: 19 paź 2022, 16:24 Ja jestem w stanie zrozumieć, że każdy chce dobrze poradzić, no ale jednak przypominam, że

a) nic z grupy VAGów
b) nic w pełnej skórze
c) musi być kombi
d) benzyna
e) nie hybryda i nie elektryk

Nic poniżej 180KM bo jak wspomniałem, za bardzo się przyzwyczaiłem do obecnego komfortu.
Żadnych aut które miały premierę w 2006 roku. Ja już w swoim czuje się jakbym jednak był generację do tyłu,
ale kurcze, wystarczy że kupię sobię za 2500 zł zestaw Sync 3 i już będę miał system inforozrywki podobny do modeli z 2020 roku.
Lunar GT pisze: 18 paź 2022, 19:37
edmun pisze: 18 paź 2022, 16:59 Jak już zapewne widać, jestem niesamowicie problematycznym klientem który ma zbyt wygórowane wymagania.
Dobrze jeżeli jesteś tego świadom, teraz tylko wyciągnij z tego jakieś wnioski.
Jestem jestem.
I wiem też że jestem wybredny i czasami auto które wielu by pasowało, dla mnie jest nieakceptowalne.
Nie ma dla Ciebie auta w Europie. Szukaj gdzie indziej. I z ciekawości daj znac jakie auto kupiłeś :D
Ths
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2022, 10:44
model samochodu: Kia Stonic

Re: Pierwsze przymiarki do Proceed'a

Post autor: Ths »

edmun,
ja chyba jestem takim samym typem klienta jak Ty. Istna mordęga znaleźć dla mnie auto, które będzie mi się podobało a zarazem będzie pełniło funkcję auta rodzinnego.
Prawda jest taka, że nigdy nie znajdziesz auta idealnego. W każdym będzie jakiś problem. Kwestia tylko jak bardzo będzie przeszkadzał.

Osobiście jeździłem poniższymi autami i w każdym znalazłem coś do zniechęciło mnie do zakupu:
VW Arteon - mało miejsca na tylnych siedzeniach nad głową w wersji liftback (kombi mi się nie podobają),
VW Tiguan - słaba jakość wykończenia wewnątrz,
Volvo XC60 - jakość wykonania i estetyka wnętrza w stosunku do ceny słaba,
Volvo XC40 - mały bagażnik i ciasnota w środku,
Toyota RAV4 - skandaliczny poziom wyciszenia i tandeta wewnątrz,
Ford Kuga PHEV - słaba jakość wykończenia wnętrza,
Seat Ateca - słabe wykończenie wewnątrz,
Mazda 6 - czuć archaizm konstrukcji (kamera cofania słaba jakość, ciasno w środku, spalanie 11 litrów a silnik 2,5l szału nie robił )
Cupra Formentor - niewygodne fotele, mały bagażnik i twarde zawieszenie, opcjonalne audio słabe
Skoda Superb - fatalne zawieszenie, jakość wewnątrz bez szału,
Mercedes CLA - silnik 1.33 bez szału (w założonym budżecie), małe lusterka zewnętrzne, arogancka obsługa klienta,
Audi A4 - jakość plastików jak na premium nie powala,
Kia Proceed - rozczarowałem się fatalną widocznością do tyłu (dla mnie absolutny dealbreaker), jakością materiałów, wyciszeniem i lamelami od podgrzewanej szyby.

Żaden mnie nie urzekł na tyle, żeby go zamówić od razu. Auto chcę kupić na min 10 lat więc dalej męczę się z tematem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”