przyciemnianie szyb

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

przyciemnianie szyb

Post autor: tomekjulia »

Czy warto to zrobić ? Chętnie wysłucham uwag osób które to zrobiły 8-) Argumenty za i przeciw mile widziane 8-)
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: Watson1 »

Ja mam przyciemnione szyby w swojej Stonce, ale nie przyciemnialem tylko fabrycznie miałem już.

Plusy to na pewno brak bólu głowy w upał dla pasażerów bo klimatyzacja gorzej działa z tylu. No i oczywiście są dosyć dobrze przyciemnione, wiec jak ktos nie podejdzie blisko to nie widać co jest w środku.

Ogolnie polecam
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: Marcin_1976 »

tomekjulia pisze: 16 wrz 2022, 11:12 Czy warto to zrobić ? Chętnie wysłucham uwag osób które to zrobiły 8-) Argumenty za i przeciw mile widziane 8-)
Warto. Wolniej się nagrzewa, nie oślepiają z tyłu światła, złodziej mniej może dojrzeć co w aucie. Oczywiście mowa o tylnej i bocznych tylnych szybach.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: tomekjulia »

ASO Pomorskie koszt przyciemniania szyb folią to 1000 pln :o 8-)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: Lunar GT »

tomekjulia pisze: 18 wrz 2022, 07:29 ASO Pomorskie koszt przyciemniania szyb folią to 1000 pln :o 8-)
I tu doszedłeś do sedna, pytanie nie powinno brzmieć czy warto ( bo tu nie ma nad czym się zastanawiać), tylko czy chcesz wydać te pieniądze/czy Cię na to stać.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: Marcin_1976 »

tomekjulia pisze: 18 wrz 2022, 07:29 ASO Pomorskie koszt przyciemniania szyb folią to 1000 pln :o 8-)
Poza ASO pewno wyjdzie koło 600 zł.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: krgorny »

A może jest tu ktoś kto rozwieje moje wątpliwości? Oglądałem kilka filmów na YT jak wygląda przyciemnianie szyb folią i widzę ile się leje wody z płynem lub płynu i pewnie wszystko to wlatuje do środka drzwi, klapy i pod inne plastiki. Nie powoduje ten płyn jakichś problemów potem? Chcąc nie chcąc pyły, brudy itp dostają się we wspomniane drzwi i jednak troche obawiam się, że zapchają one szybciej otwory wentylacyjne z dołu drzwi. Nie mówiąc już o tym, że pewnie trochę się ta blacha klei po takim zabiegu. Czy się mylę i cały płyn do naklejania szyb jest jakoś umiejętnie zbierany?

Druga sprawa - widzę to co prawda w starszych autach, ale zdarza się, że folia po jakimś czasie bąbelkuje. Czy w obecnych czasach i obecnych foliach również jest takie ryzyko?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: Marcin_1976 »

krgorny pisze: 20 wrz 2022, 09:23 A może jest tu ktoś kto rozwieje moje wątpliwości? Oglądałem kilka filmów na YT jak wygląda przyciemnianie szyb folią i widzę ile się leje wody z płynem lub płynu i pewnie wszystko to wlatuje do środka drzwi, klapy i pod inne plastiki. Nie powoduje ten płyn jakichś problemów potem? Chcąc nie chcąc pyły, brudy itp dostają się we wspomniane drzwi i jednak troche obawiam się, że zapchają one szybciej otwory wentylacyjne z dołu drzwi. Nie mówiąc już o tym, że pewnie trochę się ta blacha klei po takim zabiegu. Czy się mylę i cały płyn do naklejania szyb jest jakoś umiejętnie zbierany?

Druga sprawa - widzę to co prawda w starszych autach, ale zdarza się, że folia po jakimś czasie bąbelkuje. Czy w obecnych czasach i obecnych foliach również jest takie ryzyko?
U mnie prawie cztery lata było i nic się nie działo. Fakt, że robiłem w sprawdzonym od lat warsztacie. Jedynie przez 2 tygodnie zakaz otwierania szyb (z tyłu)
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: przyciemnianie szyb

Post autor: jotes1911 »

Moim zdaniem, jeśli ktoś nie zdecydował się przy zakupie na opcję z przyciemnionymi szybami, to niech sobie odpuści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”