Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Problem z telefonem ciąg dalszy. Robiłem różne próby, eksperymenty i tak namieszałem, że telefon przestał się łączyć po BT z Carlinkitem. Przywróciłem więc ustawienia fabryczne no i niestety nadal nie mogę połączyć telefonu. Możesz LunarGT krok po kroku opisać łączenie?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Spróbuj z innym telefonem.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Włącz bluetooth w obu, usuń dla pewności wcześniejsze zapamiętanie, uruchom nowe wyszukiwanie urządzeń, gdy się wyszukają to klikasz na nie czy w telefonie czy Carlinku i jak pojawi się okienko parowania wpisujesz kod, zaznaczasz zgody na kontakty i inne takie i powinny się sparować. Nigdy nie myślałem nad dokładnymi procedurami bo po latach używania to jest jak sznurowanie butów, więc opis taki uproszczony. Czasem w niektórych urządzeniach bywa że widoczność bluetooth można włączyć lub ukryć ale tu chyba tego nie ma. Zawsze warto spróbować włącz/wyłącz urządzenie/telefon czasem coś się zwiesi i to pomaga, to najprostsza z porad serwisowych.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 24 lut 2023, 20:29 Włącz bluetooth w obu, usuń dla pewności wcześniejsze zapamiętanie, uruchom nowe wyszukiwanie urządzeń, gdy się wyszukają to klikasz na nie czy w telefonie czy Carlinku i jak pojawi się okienko parowania wpisujesz kod, zaznaczasz zgody na kontakty i inne takie i powinny się sparować. Nigdy nie myślałem nad dokładnymi procedurami bo po latach używania to jest jak sznurowanie butów, więc opis taki uproszczony. Czasem w niektórych urządzeniach bywa że widoczność bluetooth można włączyć lub ukryć ale tu chyba tego nie ma. Zawsze warto spróbować włącz/wyłącz urządzenie/telefon czasem coś się zwiesi i to pomaga, to najprostsza z porad serwisowych.
Nic to nie daje. Kody na urządzeniu i telefonie są te same, daję parowanie tu i tu i po chwili na urządzeniu jest, że mój telefon był już wcześniej jakby włączony, a na telefonie, że urządzenie ma status zapisano. Nie ma statusu połączono. Pytanie jeszcze odnośnie fotki, którą zamieszczam. Czy po włączeniu BT w urządzeniu w lewym górnym rogu nie powinna zapalać się ikonka BT na niebiesko? Bo tak chyba wcześniej było. Czy jest może jakiś twardy reset urządzenia? A jeżeli tak to gdzie i jak to zrobić?
Edit.
Czy ta ikonka pojawi się na niebiesko dopiero po sparowaniu?
Załączniki
BT.jpg
BT.jpg (107.36 KiB) Przejrzano 663 razy
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

nagdob pisze: 25 lut 2023, 09:24
Lunar GT pisze: 24 lut 2023, 20:29 ...
Szkoda, że nie założyliście oddzielnego wątku poświęconego Carlinkitowi bo nie ma on żadnego związku z Android Auto i zrobił się tutaj straszny śmietnik.

Osoby zainteresowane informacjami na temat Android Auto niekoniecznie są zainteresowane alternatywnym, chinskim systemem multimedialnym, z przeciętnym wsparciem, opartym na Androidzie...
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Ikonka świeci na niebiesko po połączeniu (parowanie to zapoznawanie nowych urządzeń). Tak jak piszesz to wygląda jakby telefon z Carlinkiem były sparowane, z tym że ja mam dwa sparowania z Carlinkiem na swoim telefonie: KIA Tbox (bo tak nazwałem Carlinka) i drugie Carlinkit T-box.
Co do resetu to tylko z ustawień systemowych i w ustawieniach apki AutoKit, jakiegoś przycisku czy dziurki na szpilkę nie ma(przynajmniej nie wiem nic o tym)
https://www.google.pl/search?q=reset+Ca ... 9Svfk49vjk
Wiesz tak wirtualnie to trudno radzić, kombinuj.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (19.92 KiB) Przejrzano 642 razy
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 25 lut 2023, 10:39 chinskim systemem multimedialnym, z przeciętnym wsparciem, opartym na Androidzie...
Ano szkoda ( jeszcze tylko chwila i będzie koniec, choć jakieś dodatkowe informacje zbliżone do tematu zawsze mogą się przydać)), co do wsparcia to szkoda że inne systemy nie mają takiego jak Carlinkit.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Powinno być "Resetowanie" z poziomu Androida na BOXie.
Przynajmniej u mnie jest taka opcja w menu.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 10:48 Ikonka świeci na niebiesko po połączeniu (parowanie to zapoznawanie nowych urządzeń). Tak jak piszesz to wygląda jakby telefon z Carlinkiem były sparowane, z tym że ja mam dwa sparowania z Carlinkiem na swoim telefonie: KIA Tbox (bo tak nazwałem Carlinka) i drugie Carlinkit T-box.
Co do resetu to tylko z ustawień systemowych i w ustawieniach apki AutoKit, jakiegoś przycisku czy dziurki na szpilkę nie ma(przynajmniej nie wiem nic o tym)
https://www.google.pl/search?q=reset+Ca ... 9Svfk49vjk
Wiesz tak wirtualnie to trudno radzić, kombinuj.

To jest obrazek rozumiem z Carlinkita. A co to jest KIA? Samochód może?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 25 lut 2023, 11:32 To jest obrazek rozumiem z Carlinkita. A co to jest KIA? Samochód może?
Obrazek z telefonu. KIA to samochód.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”