Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

uziOK pisze: 15 wrz 2022, 15:24 Da się coś ustalić?
Na liście zgodności samochodów z AA Sportage jest dopiero od 2017r.
uziOK
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2022, 23:47
model samochodu: Kia sportage gt line

Re: Android Auto

Post autor: uziOK »

Nie ma żadnej alternatywy? A wymiana radia na nowsze, nie mówię tu o chińczyku Android, tylko nowsze z kia. W serwisie coś załatwię?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Lunar GT pisze: 10 wrz 2022, 09:24 Jedyną rzeczą jaka trochę mnie drażni to gdy jest włączona oryginalna navi a pojawi się ostrzeżenie Yanosika działającego w tle to przełącza to wyświetlacz do oryginalnych kafelek KIA,
To już też rozwiązane, albo pomogła aktualizacja https://www.carlinkit.com/download.html albo zmienione ustawienia w Yanosiku.
MarioB
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:30
model samochodu: KIA Prestige V automat benzin MHEV

Re: Android Auto

Post autor: MarioB »

Podłączam fona Android 10 kabelkiem i odpalam Google mape.
Wszystkie komunikaty głosowa mapy idą cicho jakby tylko przez głośnik w drzwiach kierowcy.
Ktoś tak ma, można to zmienić ?
KIA Prestige V 2022 M automat benzin MHEV
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Android Auto

Post autor: krzysztofer7 »

MarioB pisze: 26 wrz 2022, 15:39 Podłączam fona Android 10 kabelkiem i odpalam Google mape.
Wszystkie komunikaty głosowa mapy idą cicho jakby tylko przez głośnik w drzwiach kierowcy.
Ktoś tak ma, można to zmienić ?
To chyba tak ma być, zgodnie z projektem. U mnie też przycisza muzykę i komunikat map idzie tylko z głośników blisko kierowcy. Możesz podnieść głośność samych komunikatów, ale nie wiem czy da się zrobić by leciały przez wszystkie głośniki.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Android Auto

Post autor: jarmk »

MarioB pisze: 26 wrz 2022, 15:39 Wszystkie komunikaty głosowa mapy idą cicho jakby tylko przez głośnik w drzwiach kierowcy.
Komunikaty przecież można podgłośnić, natomiast dźwięk może wydobywać się tylko z lewej lub prawej strony, ustawienia są w AA.
uziOK
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2022, 23:47
model samochodu: Kia sportage gt line

Re: Android Auto

Post autor: uziOK »

uziOK pisze: 15 wrz 2022, 18:44 Nie ma żadnej alternatywy? A wymiana radia na nowsze, nie mówię tu o chińczyku Android, tylko nowsze z kia. W serwisie coś załatwię?
Czy radio z androidem https://allegro.pl/oferta/android-12-ra ... 6kQAvD_BwE
zagra lepiej niż moje oryginalne sportage 2016 jbl z subem?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

uziOK pisze: 27 wrz 2022, 20:00
uziOK pisze: 15 wrz 2022, 18:44 Nie ma żadnej alternatywy? A wymiana radia na nowsze, nie mówię tu o chińczyku Android, tylko nowsze z kia. W serwisie coś załatwię?
Czy radio z androidem https://allegro.pl/oferta/android-12-ra ... 6kQAvD_BwE
zagra lepiej niż moje oryginalne sportage 2016 jbl z subem?
To nie gra radio, tylko głośniki i wzmacniacz. JBL z subem na pewno gra lepiej.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Carlinkkit 4.0

Post autor: Zipeczek »

Nawiązując do pierwszych postów w tym wątku, po wymianie telefonu na S21 FE z Android12 i połączeniu po kablu AA śmiga szybko i bez problemów. Nawigacja działa z Google Maps , aplikacje audio (Spotify, Tunein), obsługa telefonu, komendy głosowe i ten wyświetlacz w wersji dzielonej (panoramicznej) - prawie nie ma się do czego przyczepić.
Ale ... wszystko po kablu, bo wersja Sportage z własną nawigacją nie obsługuje połączenia bezprzewodowego dla AA (dla CP chyba też), w przeciwieństwie do wersji bez nawigacji - nie wiem dlaczego tak KIA to podzieliła.
Aby temu zaradzić w internecie można od 3..4 miesięcy kupić CarlinKit 4.0. Testowałem i ...
1. Po włączeniu modułu do gniazda USB można ustawić połączenie BT i WiFi. Trochę z tym zabawy, ale działa i wtedy na wyświetlaczu samochodu uruchamia się Car Play i wita Iphona (dla przypomnienia połączony jest Galaxy S21). Za nic na świecie nie chce pokazać AA, łączy się tylko jako CarPlay.
2. Wyświetla się menu z AA i na początek poszły Google Maps. Kółka są spłaszczone, a rozdzielczość obrazu dość dziwna. Po kolejnej zabawie udało się wejść do Setup'u modułu i tam można było ustawić inną rozdzielczość. Nie udało mi się ustawić tej rozdzielczości i tej jakości nawet przy 1900x720 (ponoć tyle ma wyświetlacz 23" w Kia Sportage) jaka była po kablu. Po za tym podział obrazu był dość przypadkowy. Przy okazji sprawdziłem, że wersja oprogramowania modułu jest najnowsza.
3. Mamy przycisk mikrofonu aby wydać komendę, tylko że w tej konfiguracji układ nie czyta żadnego dźwięku (tak jakby nie istniały mikrofony). Jeżeli Siri czeka na pogawędkę z Googla to trudno się dziwić.
4. Po wyłączeniu samochodu przyciskiem Start/Stop gniazdo USB ma przez długi czas nadal zasilanie, a zasilony moduł trzyma połączenie z telefonem (pomimo zgaszonego wyświetlacza). Być może komunikacja z samochodem też trwa, ale nie nic na to nie wskazuje. Jeżeli jesteś w pobliżu, albo w samochodzie to rozmowa telefoniczna odbywa się w tle do modułu, ale nie ma jak ją przejąć. Telefon żyje własnym życiem ...
5. Nie zauważyłem żadnych opóźnień na mapach czy przy odsłuchu audio, choć odtwarzacz gra trochę ciszej niż to samo po kablu i przez AA

Powyższe uwagi wysłałem na maila do producenta. Zobaczymy czy coś zaradzi.
Na tą chwilę planuję moduł zwrócić do sklepu i poczekam na wersję 4.1.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Zacząłem zabawę z Android Auto po kabelku. I proszę o potwierdzenie, czy po podłączeniu telefonu trzeba odpalać aplikacje np. Spotify na telefonie? Czy można ją odpalać klikając już na ikonkę Spotify na ekranie w samochodzie? Bo to akurat nie działa. Owszem Spotify czy inna aplikacja muzyczna działa, ale tylko jak się ją odpali na telefonie. Dopiero wtedy pojawia się na ekranie samochodu i można już sobie słuchać, szukać, itd. itp. Ale czy to tak ma być?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”